Pobierz DARMOWY plan treningowy TABATA KILLER! Schudnij, popraw kodnycję i zacznij się regularnie ruszać! >> Więcej

Dziękujemy za zapisanie do Newslettera

Podany adres e-mail znajduje się już w bazie danych

Dieta antystarzeniowa - dodatkowa suplementacja.
Zwolnij proces starzenia dzięki specjalnej diecie!

Dieta antystarzeniowa: rola glutationu jako najsilniejszego antyoksydantu

Jeśli chcesz jak najdłużej zachować młodość, musisz zadbać o wysoki poziom antyoksydantów. Niektóre z nich, np. glutation, są duże silniejsze od pozostałych!

Naukowcy coraz częściej zaznaczają, że kluczem do długowieczności mogą być antyoksydanty, takie jak glutation. To dlatego, że za starzenie komórek odpowiadają wolne rodniki tlenowe. Powstają one m.in. w procesach metabolicznych, a ich nadmiar powoduje w organizmie stres oksydacyjny. Antyoksydanty to substancje, które równoważą aktywność wolnych rodników, poprawiając i przedłużając funkcjonowanie komórek ludzkiego ciała.

Gdzie szukać antyoksydantów?

Niektóre antyoksydanty są produkowane w naszym organizmie w sposób naturalny. Należą do nich np. glutation, kwas alfa-liponowy czy koenzym Q10. Jednak z wiekiem produkcja tych substancji spada. Co więcej, stres, choroby, niedobór snu czy stosowanie używek zwiększają ich zużycie.

Dlatego tak ważne jest dostarczanie glutationu i innych antyoksydantów z dietą lub suplementacją.

Glutation jako najsilniejszy antyoksydant

Co to jest glutation i dlaczego tak dużo się o nim mówi? To najważniejszy i najsilniejszy antyoksydant w organizmie człowieka. To on neutralizuje wolne rodniki powstające w procesach produkcji energii w mitochondriach. Te właściwości sprawiają, że glutation, dostępny w tabletkach np. na stronie firmy Mito-Pharma, skutecznie chroni komórki i zapewnia im długowieczność.

Zredukowany glutation – jego właściwości kontra wolne rodniki

Ważne jest jednak to, po jaką postać tego związku sięgamy. Antyoksydacyjne właściwości wykazuje bowiem glutation zredukowany (GSH) – jeden z jego izomerów, dominujący w ludzkim organizmie. To on ma dodatkowy elektron, który wiąże się z wolnymi rodnikami i usuwa je z organizmu.

Dlatego też ta postać jest niezbędna, by ów cenny antyoksydant mógł spełniać wszystkie swoje istotne funkcje. Co więcej, bez zredukowanego glutationu pozostałe antyoksydanty, takie jak witaminy C i E, nie mogą chronić organizmu przed wolnymi rodnikami i procesami starzenia.

Źródła glutationu w diecie

Nawet będąc w sile wieku, nasz organizm jest w stanie samodzielnie pokryć jedynie 70% dziennego zapotrzebowania na glutation. Pozostałą część musimy dostarczyć mu wraz z pożywieniem. Do pokarmów bogatych w ten antyoksydant należą awokado, szpinak czy szparagi. Niestety ich obróbka termiczna oraz złe przechowywanie znacznie obniżają zawartość glutationu.

Stężenie glutationu podnosi też spożywanie produktów bogatych w siarkę (takich jak wołowina, drób, ryby i warzywa krzyżowe, np. kapusta, brokuł) oraz witaminę C (papryka, kiwi, owoce leśne, cytrusy). Do jego produkcji potrzebny jest również selen. Dobrymi źródłami tego minerału są wołowina, drób, ryby, podroby, brązowy ryż oraz orzechy brazylijskie.

Glutation w tabletkach źródłem młodości

Ponieważ zawartość glutationu w pożywieniu jest niewielka i łatwo spada, najskuteczniejszym sposobem podniesienia poziomu tego antyoksydantu w organizmie będzie suplementacja. Jak już wyżej wspomniano, wybierając konkretny preparat, najlepiej sięgnąć po zredukowaną postać glutationu w tabletkach, która charakteryzuje się najlepszą efektywnością wchłaniania i skutecznością działania.

Zatrzymaj procesy starzenia!

Taki glutation dzięki swoim właściwościom zwalcza wolne rodniki oraz pomaga na dłużej zachować młodość. Łagodzi ponadto objawy upływu czasu, poprawia wydolność fizyczną, co w efekcie może pomóc uniknąć chorób cywilizacyjnych. W połączeniu z innymi antyoksydantami (których warto szukać przede wszystkim w warzywach i owocach), a także aktywnością fizyczną i zdrowym trybem życia zredukowany glutation pozwoli Ci zatrzymać procesy starzenia!

Artykuł partnera

Oceń artykuł
[Głosów: 0 Średnia: 0]
Tabata Killer!

Pobierz plan treningowy TABATA KILLER na 30 dni!

Zacznij regularnie ćwiczyć, schudnij i zadbaj o super kondycję!

Więcej informacji

Dziękujemy za zapisanie do Newslettera

Podany adres e-mail znajduje się już w bazie danych

Check Also

produkty ze wschodu

Produkty ze wschodu, które nasycą smakiem Twoją codzienną kuchnię

Produkty ze wschodu cieszą się w Polsce coraz większą popularnością. By zaopatrzyć naszą spiżarnię w …

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Pobierz DARMOWY plan treningowy
w domu na 30 dni! 

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail

Dołącz do wyzwania deski!

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail

Pobierz plan TABATA KILLER! 

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail