Pobierz DARMOWY plan treningowy TABATA KILLER! Schudnij, popraw kodnycję i zacznij się regularnie ruszać! >> Więcej

Dziękujemy za zapisanie do Newslettera

Podany adres e-mail znajduje się już w bazie danych

Jak wybrać plecak turystyczny w góry?
Sprawdź jak wybrać plecak na lata!

3 rzeczy, których nie wiesz o plecakach turystycznych

Mimo szalejącej pandemii sezon wyjazdowy trwa już jakiś czas. Z tego powodu wiele osób zadaje sobie pytanie, jaki plecak turystyczny powinni wybrać na planowane wyjazdy. Wybór zależy przede wszystkim od formy spędzania wolnego czasu podczas urlopu, jaką bierzemy pod uwagę. Niezależnie jednak od tego jest kilka ważnych elementów, na które powinniśmy zwrócić uwagę podczas zakupów. Jakich? Podpowiadamy w artykule.

Co warto wiedzieć o plecaku turystycznym?

Wybierając plecak turystyczny, należy zwrócić uwagę na kilka niezwykle istotnych kwestii. Najbardziej istotna jest pojemność plecaka. Powinna być ona zależna od długości wyjazdu, celu podróży, a także stylu podróżowania. Jest to kwestia dość indywidualna, ponieważ niektórzy ludzie biorą 80-litrowy plecak na tydzień, a innym starczy 30 litrów na 3 tygodnie. Trudno tutaj wskazać jaką regułę, należy to samemu wyczuć.

Kolejną kwestią jest system nośny plecaka. Modele turystyczne nosi się przede wszystkim na biodrach, dlatego warto zadbać o to, aby pasy biodrowe były solidne, regulowane i wygodne. Specjalna gąbka powinna być jak największa i powinna obejmować kość biodrową. Dobrze, żeby plecak posiadał pas piersiowy, który znacznie polepsza stabilność w czasie marszu.

Jeżeli chodzi o dodatkowe opcje plecaków, warto wspomnieć m.in. o wyciąganym kominie. Dzięki niemu w razie potrzeby można znacznie zwiększyć pojemność plecaka. Warto także zadbać o to, aby wnętrze torby było zabezpieczone specjalnym, przeciwdeszczowym pokrowcem. 

Na co jeszcze zwrócić uwagę, kupując plecak turystyczny?

Wybierając plecak turystyczny, należy także zwrócić uwagę na kilka innych kwestii. Bardzo ważny jest stelaż wewnętrzny lub zewnętrzny. Wiele osób uważa, że plecaki ze stelażem zewnętrznym nie są dobrym pomysłem. Może to nie być zbyt wygodne rozwiązanie, które doprowadzi do różnych otarć i dyskomfortu. Ponadto taki stelaż często nie jest możliwy do zdemontowania, przez co plecak zajmuje bardzo dużo miejsca. Lepszym rozwiązaniem jest więc stelaż wewnętrzny.

Bardzo ważne są też kieszonki znajdujące się w pasku biodrowym. Można w nich przechowywać najbardziej drogocenne i potrzebne rzeczy jak np. telefon, dokumenty, portfel itd. Dzięki temu będą zawsze pod ręką i nikt niezauważony nie sięgnie po nie.

Wybierając plecak turystyczny, trzeba także zwrócić uwagę na paski. Im ich więcej, tym mocowanie plecaka lepsze. Dzięki paskom można dołączyć do plecaka potrzebne akcesoria jak np. namiot, kask, karimatę, buty itd. Wszystko zależy od charakteru wyprawy.

Idealny plecak – inwestycja na długie lata

Wybierając plecak na wycieczki, należy podjąć przemyślaną decyzję, aby inwestycja sprawdziła się przez lata. Duże znaczenie ma idealnie dobrany materiał. Plecak powinien mieć wzmocniony spód, ponieważ jest to część szczególnie narażona na przetarcia. Warto jednak zaznaczyć, że plecak w całości wykonany z solidnych materiałów może być nawet o kilka kilogramów cięższy, co nie zawsze ma sens.

Wybierając się na krótsze wycieczki, wystarczy rozważyć: plecak miejski – na co się zdecydować? Dobrze jest zwrócić uwagę na liczbę kieszeni i przegródek, a także na regulację długości pasków oraz obecność klamry biodrowej.

Na rynku dostępne jest bardzo wiele modeli plecaków turystycznych i miejskich. Warto zapoznać się z najważniejszymi informacjami na ich temat, aby móc dokonać przemyślanych zakupów. Plecak powinien być także dopasowany do każdej sylwetki. Gdy jest dobrze dopasowany, można mieć gwarancję stabilizacji, bez ryzyka przeważania na jedną ze stron.

Artykuł partnera

Oceń artykuł
[Głosów: 2 Średnia: 3]
Tabata Killer!

Pobierz plan treningowy TABATA KILLER na 30 dni!

Zacznij regularnie ćwiczyć, schudnij i zadbaj o super kondycję!

Więcej informacji

Dziękujemy za zapisanie do Newslettera

Podany adres e-mail znajduje się już w bazie danych

Check Also

pomysły na prezent dla aktywnej kobiety

23 uniwersalne pomysły na prezent dla aktywnej kobiety

Zastanawiasz się jaki jest najlepszy prezent dla kobiety, która lubi sport i spędza aktywnie czas? …

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Pobierz DARMOWY plan treningowy
w domu na 30 dni! 

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail

Dołącz do wyzwania deski!

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail

Pobierz plan TABATA KILLER! 

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail