Pobierz DARMOWY plan treningowy TABATA KILLER! Schudnij, popraw kodnycję i zacznij się regularnie ruszać! >> Więcej

Dziękujemy za zapisanie do Newslettera

Podany adres e-mail znajduje się już w bazie danych

Jak dbać o wzrok jesienią?

Jesień bywa bardzo kapryśna. Z jednej strony serwuje nam romantyczne scenerie wypełnione kolorowymi liśćmi, zapachem grzybów i pięknymi zachodami słońca. Z drugiej – nie brakuje o tej porze roku deszczowych, zimnych i pochmurnych dni. Brak witamin, szybciej zapadający zmrok i zanieczyszczenia unoszące się w powietrzu mogą szybko spowodować osłabienie organizmu. Wrażliwe oczy są w tym czasie szczególnie narażone na różnorodne infekcje. Dowiedz się, jak dbać o oczy w tym szczególnym czasie, by cieszyć się zdrowym wzrokiem na długo.Spis Treści
Zwiń
Rozwiń

Dieta na dobry wzrok

Nasz organizm, rozleniwiony upalnymi, letnimi dniami, w zetknięciu z deszczową jesienną aurą szybko poddaje się infekcjom. By temu zapobiec, możemy wspomóc go w regeneracji poprzez dostarczanie odpowiedniej dawki witamin i minerałów, a także zdrową, zbilansowaną dietę. By cieszyć się dobrym wzrokiem, powinniśmy sięgać po produkty bogate w witaminy A, C, E, a także kwasy omega. Pomogą one wzmocnić nasze oczy, ochronią je przed jaskrą i zmniejszą podatność na infekcje.

Choć jesienią i zimą dostęp do świeżych produktów jest ograniczony, wciąż możemy wybierać te, które bogate są w odżywcze witaminy i składniki mineralne niezbędne do prawidłowego funkcjonowania naszego wzroku. Warto wybierać w tym czasie przede wszystkim marchew, brokuły, szpinak, jajka, pomidory, a także morele i mango.

Zadbaj o klimat w swoim domu

W sezonie grzewczym powietrze w naszym domu staje się suche. Może to podrażniać wrażliwe oczy, wywołując ich suchość i zaczerwienienie. By temu zapobiec, powinniśmy zadbać o swoje otoczenie.

Jedną z podstawowych zasad dbania o wzrok w sezonie jesiennym jest regularne wietrzenie pomieszczeń. Przynajmniej raz dziennie, najlepiej przed snem, powinniśmy dokładnie przewietrzyć nasze mieszkanie. Warto również zainwestować w nawilżacze powietrza. W ostatnim czasie na popularności zyskują nowoczesne nawilżacze elektryczne, ale z powodzeniem możemy użyć również tych tradycyjnych, do zawieszenia na grzejnikach. Pomoże to naszym oczom utrzymać prawidłowy poziom nawilżenia – wyjaśnia ekspert z firmy 1242.eu.

Regularnie badaj oczy!

Jak dbać o oczy jesienią?
W okresie jesiennym nie zapominaj o odpowiednich dawkach witamin.

Tak samo, jak regularnie wykonujemy podstawowe badania naszego organizmu, tak powinniśmy regularnie badać swój wzrok. Ilość czasu spędzanego przed komputerem, niekorzystne czynniki atmosferyczne, mocne słońce – to wszystko może osłabiać nasze oczy.

Powinniśmy badać nasz wzrok przynajmniej raz na dwa lata i obowiązkowo poddawać badaniom dzieci przed pójściem do szkoły. To niezwykle ważne, by stosunkowo wcześnie wykryć ewentualne wady i wspomóc nasze oczy w walce z nimi – wyjaśnia ekspert z firmy 1242.eu.

Profesjonalne badanie wykonane przez optometrystów pozwoli nam nie tylko sprawdzić kondycję naszych oczu, ale także dowiedzieć się, jak należy dbać o wzrok.

Choć zdrowe oczy w dużej mierze zależą od czynnika genetycznego, to jednak ogromne znaczenia dla ich kondycji mają także nasze nawyki żywieniowe czy rodzaj prowadzonych aktywności. By cieszyć się sokolim wzrokiem, powinniśmy nie tylko zadbać o odpowiednie oświetlenie w swoim domu czy ograniczyć korzystanie z komputera i telewizora. Ogromne znaczenia dla zdrowia naszych oczu ma także zbilansowana, bogata w witaminy dieta oraz nawilżone, wolne od dymu papierosowego powietrze. Jeśli chcemy mieć pewność, że nasze oczy są w dobrej kondycji, regularnie powinniśmy również poddawać się profesjonalnym badaniom wzroku. Pozwolą one wcześnie wykryć ewentualne wady i skutecznie je ograniczyć.

Artykuł przygotowany przez partnera serwisu 


Oceń artykuł
[Głosów: 0 Średnia: 0]
Tabata Killer!

Pobierz plan treningowy TABATA KILLER na 30 dni!

Zacznij regularnie ćwiczyć, schudnij i zadbaj o super kondycję!

Więcej informacji

Dziękujemy za zapisanie do Newslettera

Podany adres e-mail znajduje się już w bazie danych

Check Also

Po co trenujesz?

Czy potrafisz odpowiedzieć na pytanie… po co ćwiczysz i trenujesz?

Zastanów się przez chwilę, po co ćwiczysz? Masz jakiś konkretny cel? A może ćwiczysz bo …

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Test #001

Dołącz do wyzwania deski!

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail

Pobierz plan TABATA KILLER! 

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail