Epidemia - spacer - czy wolno
Czy podczas epidemii można wyjść uprawiać sport, biegać, jeździć na rowerze, wyjść na spacer?

Czy zakaz wychodzenia z domu podczas epidemii dotyczy też spacerów i uprawiania sportu na dworze?

Od 25.03 na terenie całej Polski obowiązują restrykcje dotyczące przemieszczenia i spotykania się z innymi osobami. Czy w związku z tym można czy nie można wyjść na zwykły spacer? Czy można wyjść pobiegać i pojeździć na rowerze? Jeżeli tak, to pod jakimi warunkami? Na te pytania odpowiemy w artykule.

W związku z licznymi zakazami dotyczącymi epidemii pojawiło się wiele informacji i pogłosek dotyczących kwestii spacerów, biegania, joggingu czy jazdy na rowerze.  Czy zakaz ten dotyczy też podstawowych rodzajów aktywności ruchowej? Czy zostanę ukarana mandatem, jeżeli na taką aktywność się zdecyduję?

Czy mogę wychodzić z domu na zwykły spacer / bieganie / jazdę na rowerze podczas epidemii koronawirusa?

Tak, w trakcie epidemii można wyjść z domu na spacer do lasu czy do parku. Można również wyjść pobiegać lub pojeździć na rowerze. Nie musisz więc rezygnować z aktywności sportowej.

Pamiętaj o tym jednak, żeby:

  • Ograniczyć do minimum spotkania z innymi ludźmi (unikaj miejsc zatłoczonych, kieruj swe kroki w takich rejony, gdzie nie spotkasz wielu innych spacerowiczów)
  • Same wyjścia również ogranicz do niezbędnego minimum- i mniej, tym lepiej!
  • Nie wolno Ci się spotykać w grupie, w której znajdują się więcej niż dwie osoby (czyli odpadają wspólne spacery, wspólne biegi, wspólne przejażdżki na rowerze i rolkach).
  • Ograniczenia dotyczące ilości osób nie dotyczą grona rodzinnego (czyli możesz wyjść na spacer ze współmałżonkiem i z dziećmi, ale ze znajomymi już nie).

Czy podczas spaceru mogę korzystać z placów zabaw?

Nie, place zabaw zostały zamknięte na czas epidemii. Chodzi o to, by nie dopuścić do sytuacji, gdy dzieci mogą się wzajemnie zarazić (tym bardziej, że większość z nich nie wykazuje wyraźnych objawów i może potem zarazić domowników).

Czy podczas spaceru mogę korzystać z siłowni na wolnym powietrzu?

Podobnie jak place zabaw, na czas epidemii siłownie na wolnym powietrzu zostały wyłączone z użytkowania. Chodzi o to, by minimalizować ryzyko przypadkowych spotkań.

Czy normalnie mogę wychodzić z psem na spacer?

Tak, możesz wychodzić z psem, unikaj jednak sytuacji, w których będziesz w chodzić w kontakt z innymi przechodniami (w przypadku głaskania lub zatrzymywania się obok innej osoby, gdy Wasze psy chcą się pobawić).

Do kiedy obowiązują ograniczenia?

Do soboty 11 kwietnia 2020 roku.

Dlaczego wprowadzono zakazy wychodzenia na dwór w większym gronie?

Chodziło o to, by ograniczyć możliwość zgromadzania się osób, które są dla siebie obce. Niestety, część rodaków nie potraktowała poważnie kwarantanny i zamknięte szkoły  / zakłady pracy, stały się pretekstem do urządzania spotkań rekreacyjnych, imprez, grilla, pikników czy „piwkowania”.

Czy zakaz zgromadzeń dotyczy też imprez towarzyskich w domach – takich jak urodziny, imieniny?

Tak, zakaz zgromadzeń dotyczy też wszystkich imprez w domu: imienin, urodzin, innych świąt. Mogą w nich wziąć udział tylko członkowie najbliższej rodziny. Najlepiej takie imprezy przełożyć na czas po kwaranatnnie.

źródła:

1,

 

Przeczytaj też:

Chcesz szybko i skutecznie schudnąć?

Sprawdź nasze diety i poradniki odchudzania. Poprowadzimy Cię krok po kroku, pokażemy jak ćwiczyć, co jeść i jak się motywować, by odchudzanie było skuteczne i trwałe.

Nasze diety i poradniki to idealne propozycje dla kobiet, które chcą rozpocząć zdrowy tryb życia oraz czuć się fantastycznie każdego dnia.

Codziennie będziesz pełna energii, a waga pokaże ubywające jak szalone kilogramy.

Tak, pokaż mi diety!

Podobał Ci się ten artykuł?

Zostaw swój e-mail, a wyślemy Ci informacje o nowych ćwiczeniach, poradach i dietach!

Dziękujemu za zapisanie do Newslettera

Check Also

Co zabrać na plaże? Oto 5 rzeczy o których nie można zapomnieć.

5 rzeczy, jakie warto zabrać ze sobą na plażę

Co roku jeździsz na wakacje nad morzem? Uwielbiasz się opalać i spędzać całe dnie na …

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments