Czym zajmuje się trycholog?
Wypadają włosy? Czym prędzej umów wizytę u trychologa!

Czym zajmuje się trycholog?

Utrata włosów na głowie to bardzo traumatyczne przeżycie – w szczególności dla kobiet. Mężczyźni raczej rozważają taką opcję i po pewnym czasie są w stanie się z tym pogodzić. Panie jednak w ogóle nie biorą pod uwagę tego, że w pewnym momencie mogą utracić część włosów na głowie – albo nawet je wszystkie. Jest to jednak niestety możliwe i w obecnych czasach zdarza się coraz częściej.

Co jest przyczyną? Przyczyn może być wiele, ale duże znaczenie ma tutaj stres. Ludzie są wiecznie zdenerwowani – pracą, sytuacją finansową, problemami osobistymi.

Może nam się wydawać, że nie odbija się to na naszym zdrowiu – ale jest wręcz przeciwnie. Zdarzają się przypadki, w których włosy zaczynają wypadać garściami – a przyczyną może być właśnie stres. Często jest to oczywiście także genetyka i tutaj trudniej jest temu w jakikolwiek sposób zapobiec. Jeżeli widzimy, że z naszymi włosami coś jest nie w porządku – jak najszybciej zapiszmy się na wizytę do trychologa. 

Kim jest trycholog? 

Trycholog to właśnie specjalista od włosów. Zajmuje się on samymi włosami oraz skórą głowy i może nam pomóc w momencie, gdy widzimy, że zaczyna rozwijać się jakiś problem. Najczęściej zgłaszają się do niego właśnie osoby, które zaczynają łysieć. Może on podpowiedzieć nam, czy w ogóle da się jeszcze cokolwiek z tym zrobić i w jaki sposób zacząć walczyć. 

Czasami przyczyną łysienia może być przecież po prostu zła pielęgnacja lub choroba skóry głowy, którą można jeszcze wyleczyć.
Na pewno nie można poddawać się tutaj bez walki – tym bardziej, że trycholog to osoba, która zarabia na życie właśnie pomagając ludziom walczyć z łysieniem i innymi problemami związanymi z włosami. 

Kiedy na pewno należy wybrać się do trychologa?

Zdarza się oczywiście, że czasami nie wiemy, czy nadszedł już czas na wizytę u tego specjalisty. Lepiej jest jednak pójść tam za wcześnie – niż w momencie, gdy nie będzie się już dało zbyt wiele zrobić. Wybierzmy się więc na wizytę wtedy, gdy nasze włosy zaczną wypadać – nie muszą być to nawet jeszcze bardzo duże ilości. Wystarczy, że wypadają więcej niż wcześniej i nie widzimy żadnego powodu do rozwoju takiej sytuacji.

Zapiszmy się do niego także w momencie, gdy swędzi nas skóra na głowie i pojawiają się tam wypryski – mogą one w pewnej chwili spowodować, że zaczną wypadać nam także włosy. Nie można więc tego bagatelizować – tym bardziej, że można łatwo pogorszyć swój stan chociażby poprzez czesanie głowy. Trycholog pomoże nam także wyeliminować łupież. W Warszawie doskonali trycholodzy pracują w klinice Projekt Skóra.  

Artykuł partnera

Oceń artykuł
[Głosów: 0 Średnia: 0]

Check Also

Jak mierzyć temperaturę temometrem bezdotykowym - instrukcja krok po kroku

Jak prawidłowo mierzyć temperaturę termometrem bezdotykowym?

Zastanawiasz się jak prawidłowo zmierzyć temperaturę termometrem bezdotykowym? Nie wiesz, jak działa taki termometr? Dlaczego …

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

NOWOŚĆ!
Sprawdź E-book!

47 zabaw i ponad 150 pomysłów na aktywne spędzanie czasu z dzieckiem

Pobierz bezpłatne
fragmenty e-booków + BONUSY!

Wypełnij formularz.
Materiały wyślę OD RAZU na Twój e-mail!

Wypełnij formularz i zapisz 

się na webinar! 

Pobierz plan TABATA KILLER! 

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail

Dołącz do wyzwania deski!

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail