Jak sprawdzić czy biuro podrózy jest wiarygodne?
Planujesz urlop? Koniecznie sprawdź biuro turystyczne przed wylotem.

Opinie online a bezpieczny zakup wycieczek zagranicznych

Wyjazd za granicę to wakacyjne marzenie wielu Polaków. Zachodnia Europa przepełniona zabytkami, tajemnicza Skandynawia z urzekającą przyrodą, a może tropikalne wyspy? Nie jest ważne, gdzie chcesz odpocząć, ale to, aby urlop był bezpieczny i komfortowy. Zanim kupisz wycieczkę zagraniczną, poszukaj informacji o biurze podróży i wybranym kierunku. Co warto wiedzieć przed wyjazdem?

Czytaj opinie online o biurach turystycznych

Kiedy kupujesz nowy telewizor albo zabawkę dla maleńkiej siostrzenicy, prawdopodobnie sprawdzasz oceny innych użytkowników. Podobną drogę warto przejść przed zakupem wycieczki zagranicznej. Na co należy zwracać uwagę?

Przede wszystkim zapytaj krewnych i znajomych, których darzysz zaufaniem, o polecanych touroperatorów. Możesz poprosić ich również o podzielenie się z Tobą swoimi złymi doświadczeniami.

Poszukaj także informacji w Internecie. Wiele komentarzy znajdziesz pod wpisami na blogach podróżniczych, poza tym sama twórczość blogerów może być przepełniona cennymi wskazówkami. Poszukaj wpisów na forach tematycznych, poza tym sam zadaj pytanie o doświadczenia z konkretnym biurem podróży albo o najlepszego touroperatora oferującego wycieczki do Twojej wymarzonej destynacji.

Cennymi wskazówkami przepełnione są jeszcze grupy tematyczne w mediach społecznościowych.

Zawsze zwracaj uwagę na oficjalne profile biur podróży – komentarze pod postami i sposób komunikowania się z klientami podpowiedzą Ci, na jakie wycieczki i jaką jakość obsługi możesz liczyć. Zerknij też na portale z opiniami, takie jak Opineo.pl, na którym znajdziesz oceny internetowych biur podróży. Serwis z opiniami o firmach https://www.gowork.pl to także dobre źródło wiedzy.

Sprawdź biuro podróży w oficjalnych rejestrach

Kiedy zdecydujesz się na zakup wycieczki zagranicznej w konkretnym biurze podróży, pamiętaj, że nie brakuje miejsc, w których możesz zweryfikować jego wiarygodność:

  1. CEIDG, czyli Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej, o ile wybrany przez Ciebie touroperator prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą. W CEIDG sprawdzisz nie tylko dane właściciela, lecz także ewentualnych pełnomocników.
  2. KRS, czyli Krajowy Rejestr Sądowy, w którym znajdziesz podobne informacje o firmie organizującej wycieczki zagraniczne, o ile ma ona formę prawną spółki. Dowiesz się, kto zasiada w zarządzie spółki.
  3. KRD, czyli Krajowy Rejestr Długów. Skorzystaj z niego, aby upewnić się, czy biuro nie ma zaległości finansowych.
  4. CEOTiPUNPUT, czyli Centralna Ewidencja Organizatorów Turystyki i Przedsiębiorców Ułatwiających Nabywanie Powiązanych Usług Turystycznych, którą prowadzi Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny. Znajdziesz w niej potwierdzenie, czy wybrane przez Ciebie biuro podróży ma wymagany prawem wpis do urzędu marszałkowskiego i obowiązkowe ubezpieczenie, które zabezpiecza roszczenia klientów w razie bankructwa biura. Korzystając z tej bazy, dowiesz się konkretnie, jaki podmiot udzielił zabezpieczenia wybranej przez Ciebie firmie, jak długo trwa ta ochrona i o jakiej sumie gwarancyjnej mowa.

Na koniec pamiętaj, ze kwestia bezpieczeństwa wycieczki zagranicznej leży także w Twoich rękach. Zanim wykupisz wycieczkę w egzotyczne strony, upewnij się, czy wylot nie wiąże się z koniecznością zaszczepienia się przeciwko określonym chorobom tropikalnym. Sprawdź także, czy wjazd do obcego kraju nie wymaga np. posiadania wizy.

Artykuł partnera

Oceń artykuł
[Głosów: 0 Średnia: 0]

Check Also

Jak mierzyć temperaturę temometrem bezdotykowym - instrukcja krok po kroku

Jak prawidłowo mierzyć temperaturę termometrem bezdotykowym?

Zastanawiasz się jak prawidłowo zmierzyć temperaturę termometrem bezdotykowym? Nie wiesz, jak działa taki termometr? Dlaczego …

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

NOWOŚĆ!
Sprawdź E-book!

47 zabaw i ponad 150 pomysłów na aktywne spędzanie czasu z dzieckiem

Pobierz bezpłatne
fragmenty e-booków + BONUSY!

Wypełnij formularz.
Materiały wyślę OD RAZU na Twój e-mail!

Wypełnij formularz i zapisz 

się na webinar! 

Pobierz plan TABATA KILLER! 

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail

Dołącz do wyzwania deski!

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail