Hurtowania sportowa - jak dbać o zdrowie?

Apetyt na zdrowie

Od pewnego czasu znów zapanowała (głównie wśród Polaków płci męskiej, choć nie jedynie) moda na wszelkiego rodzaju aktywność fizyczną jako zdrową alternatywę dla „normalnych” czynności życiowych, czyli głównie siedzenia przed telewizorem i przełączania kanałów w poszukiwaniu kolejnego programu lub filmu, który skutecznie „pożre” nam resztki wolnego czasu. W tym konkretnym przypadku aktualnie obowiązująca moda na szczęście rzeczywiście może być pożyteczna i przynieść wiele korzyści, jednak tylko pod warunkiem, że ewentualny trening czy uprawianie jakiegoś sportu zaczniemy od rzeczy najważniejszej, czyli od właściwego przygotowania się.Nie chodzi tu bynajmniej o motywację, bo tę zwykle możemy znaleźć spoglądając w okolice swojego pępka i próbując nawiązać kontakt wzrokowy z kolanami bez wychylania głowy poza tak zwany horyzont trybu życia – motywacja powinna pojawić się najpóźniej w chwili, gdy jednak naszą skarbnicę mądrości wychylić trzeba. Wróćmy jednak do meritum: przygotowania do aktywności fizycznej, zwłaszcza po długim czasie braku takowej, należy rozpocząć od skompletowania odpowiedniego wyposażenia.

Niewykluczone, że w tym momencie niejeden czytelnik popuka się w głowę i powie „Ale po co?” Odpowiedź jest prosta: żeby nie zrobić sobie krzywdy już na samym początku drogi do wyglądowego Eldorado.

Nawet tak prosta z pozoru czynność jak bieganie ma swoje wymagania: dobre obuwie, odzież termoaktywna czy różne akcesoria dodatkowe są wręcz nieodzowne, by bieganie przyniosło spodziewane efekty w postaci utraty wagi i poprawy kondycji oraz wydolności organizmu. Owszem, można założyć zwykłe trampki i byle jaki dres, ale postępując w ten sposób aż prosimy się o kontuzję – nie bez powodu buty biegowe mają w nazwie człon „biegowe”…

Zakupy czyli gdzie wydać rozsądnie pieniądzę

Gdzie w takim razie i jak szukać potrzebnego wyposażenia? Tu akurat możemy skorzystać ze zdobyczy cywilizacji i załatwić rzecz jak przystało na nowoczesnego człowieka – wystarczy dobry internetowy sklep sportowy. Co rozumieć pod hasłem „dobry”? Chodzi o taki sklep, w którym za rozsądną cenę znajdziemy wszystko, czego nam trzeba do uprawiania wybranej dyscypliny sportu, na przykład ten: hurtowniasportowa.net Nie dość, że spełnia pierwszy warunek, czyli posiada szeroki asortyment wszystkiego, co związane ze sportem w różnych odmianach (choćby kolekcje piłkarskie dla kibiców czy akcesoria do gry boule), to na dokładkę oferuje darmową wysyłkę. Zachęcamy do obejrzenia poniższego filmu!

Oczywiście przed zakupami warto się skonsultować z kimś, kto ma pojęcie o danej dyscyplinie i powie, czego nam trzeba, a co możemy sobie darować. Zwykle szuka się takich informacji w Internecie, ale na przykład wspomniany wyżej sklep ma też coś, czego nie posiada większość konkurencji, mianowicie infolinię, pod którą można zadzwonić i dowiedzieć się wszystkiego, czego potrzebujemy się dowiedzieć. Rozwiązanie wygodne, proste i bezstresowe.

Kiedy już mamy sprzęt i odnajdziemy wystarczającą motywację, pozostaje już „tylko” zacząć i konsekwentnie pozostawać aktywnym fizycznie niezależnie od pogody (na nią nie mamy wpływu), stanu ducha (on z kolei powinien się poprawiać w miarę postępów) czy niepochlebnych komentarzy i docinków ze strony bliższych lub dalszych znajomych (te należy zwyczajnie ignorować). Jeśli wytrwamy, efekty przyjdą. Powodzenia!

Oceń artykuł
[Głosów: 0 Średnia: 0]

Przeczytaj też:

Dołącz do wyzwania Tabata Killer!

Darmowe, 30 dniowe wyzwanie, które pomoże Ci schudnąć, poprawić kondycję i zacząć się regularnie ruszać.


Dziękujemu za zapisanie do Newslettera

Sprawdź również

Czym jest bezdech senny.

Do Czego Służą Aparaty CPAP I Jakie Są Zasady Ich Działania?

Mimo ogromnego postępu medycyny, nie wszystkie choroby można leczyć farmakologicznie lub chirurgicznie. W niektórych przypadkach …

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments