Jakie są najlepsze akcesoria do trampolin ogrodowych?

Akcesoria do trampolin ogrodowych

Trampolina ogrodowa to świetny dodatek do przydomowego ogrodu, z którego ucieszą się nie tylko dzieci, ale i dorośli ceniący nietypowe formy aktywności. Poszczególne modele różnią się pod względem rozmiarów, materiału wykonania, czy nawet kształtu. Jak wybrać odpowiedni trampolinę i jakie akcesoria będą do niej potrzebne?

Spis Treści
Zwiń
Rozwiń

Trampolina – jak wybrać?

Wybierając trampolinę ogrodową musimy zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii. Istotne znaczenie ma zwłaszcza jej obciążenie, które powinno zostać dobrane pod użytkowników. Nieco inne będzie w przypadku dzieci niż w sytuacji, gdy z trampoliny korzystać będą również osoby dorosłe.

Za standardowe uznaje się modele z obciążeniem na poziomie 100 kilogramów, bez problemu znajdziemy jednak takie, których maksymalne obciążenie wynosi nawet do 150 kg. Średnica poszczególnych modeli trampolin także ma zróżnicowane wymiary, niemniej przyjmuje się, że najbardziej uniwersalna to 400 cm. W przypadku trampolin fitness mamy do czynienia już z mniejszym rozmiarem, ich średnica wynosi ok. 150 cm.

Za bezpieczeństwo w czasie zabawy na trampolinie w głównej mierze odpowiada jej stelaż. Przed zakupem sprawdzić należy zatem jego wytrzymałość.

Jak dobrać akcesoria do trampoliny?

Większość akcesoriów możemy kupić od razu z trampoliną, niektóre z nich dostępne są również oddzielnie, jak np. ma to miejsce w przypadku siatki zabezpieczającej. Zewnętrzna siatka do trampoliny zapobiega wyskoczeniu poza jej obręb, dlatego powinna zostać wykonana z wysokiej jakości materiałów.

Do jej produkcji używa się najczęściej syntetycznego materiału o nazwie PE Terylan, którego wygląd przypomina żyłkę. Tego rodzaju siatka cechuje się dużą wytrzymałością i odpornością na warunki atmosferyczne, jak chociażby wilgoć. Powinna mieć wszyty zamek błyskawiczny w miejscu wejścia do trampoliny. Zamek zapobiega bowiem przypadkowemu otwarciu.

Umocowanie siatki jest możliwe dzięki specjalnemu grzybkowi. Grzybki do trampoliny zakłada się zazwyczaj od góry na słupek.

Kolejny ważny element to osłona sprężyn trampoliny. Ma on duże znaczenie dla bezpieczeństwa i komfortu użytkowania naszej trampoliny. Najlepiej wybrać osłonę uniwersalną, ponieważ pasuje zarówno do trampolin z siatką wewnętrzną, jak również zewnętrzną. Jej materiał musi cechować solidność. Najczęściej osłona dostępna jest w kolorze niebieskim lub czarnym.

Akcesoria do trampoliny mogą także urozmaicić zabawę, szczególnie w przypadku najmłodszych. Ciekawym rozwiązaniem jest m.in. mata do trampoliny z numerkami, która stwarza jeszcze więcej możliwości rozrywki.

Użytkowanie trampoliny – co warto wiedzieć?

Niektóre elementy trampoliny mogą zużywać się z czasem, dlatego warto ją sprawdzać przynajmniej raz na kilka miesięcy i w razie potrzeby je wymienić. Na zimę trampolinę należy złożyć i przechować w suchym miejscu. Niekorzystne warunki atmosferyczne, do których zalicza się m.in. deszcz czy śnieg, negatywnie wpływają na poszczególne części.

Elementy metalowe mogą zardzewieć, a guma pęknąć. Jeżeli nie mamy miejsca, w którym możemy przechować trampolinę w czasie zimy, to warto kupić specjalny pokrowiec i ją zakryć.

Artykuł przygotowany przez partnera serwisu

Oceń artykuł
[Głosów: 0 Średnia: 0]

Przeczytaj też:

Dołącz do wyzwania Tabata Killer!

Darmowe, 30 dniowe wyzwanie, które pomoże Ci schudnąć, poprawić kondycję i zacząć się regularnie ruszać.


Dziękujemu za zapisanie do Newslettera

Sprawdź również

Jak często ćwiczyć brzuch żeby schudnąć? Podpowiadamy jaka jest najlepsza pora dnia na ćwiczenia.

Jak często ćwiczyć żeby schudnąć, czyli czy mogę trenować codziennie?

Nie da się ukryć, że połączenie diety z systematyczną aktywnością fizyczną jest najlepszą metodą na …

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments