Ćwiczenia dla kobiet w ciąży - zestaw na nogi
Ćwiczenia dla kobiet w ciąży - zestaw, który pomoże Ci zadbać o wygląd nóg

Ćwiczenia dla kobiet w ciąży – trening wzmacniający nogi

Jesteś w ciąży i zastanawiasz się czy powinnaś wykonywać jakieś ćwiczenia? Odpowiedź jest prosta – jak najbardziej TAK! Ćwiczenia, jakie poniżej prezentujemy poniżej pomogą przyszłym mamom wzmocnić nogi. Nie zwlekaj, już teraz je rozpocznij! 

Ćwiczenia dla kobiet w ciąży – trening wzmacniający nogi


1. Odwodzenie nogi do boku (0:23 – 0:53)

Zrób lekki przysiad i pozostań na jednej ugiętej nodze. Drugą odstaw do boku, a następnie z powrotem złącz. Ręce możesz położyć na biodrach. Staraj się utrzymać równowagę, wyprostuj plecy. Oddychaj – wydech podczas odwodzenia nogi, wdech podczas powrotu. Zmień stronę.

2. Unoszenie nogi do boku (lift) (0:54 – 1:31)

Stań na jednej nodze, lekko ugnij ją w kolanie. Drugą podnieś do boku w górę. Ręce możesz położyć na biodrach. Unoś nogę tak wysoko na ile dasz radę. Staraj się utrzymać równowagę, wyprostuj plecy i wyciągnij się do sufitu. Oddychaj – wydech podczas unoszenia nogi, wdech podczas powrotu. Zmień stronę.

3. Przysiad (squat) (1:33 – 1:55)

Stań na szerokość swoich bioder, lub jeśli przeszkadza Ci dość duży brzuszek możesz stanąć szerzej. Wyprostuj plecy, przenieś ciężar ciała na pięty, Pamiętaj aby kolana nie przekraczały palców stóp. Wykonując przysiad zrób wydech, gdy wstajesz wdech. Przy wstawaniu napnij pośladki. Ręce wyciągnij do przodu.

4. Wznos na palce (1:56 – 2:16)

Stań na szerokość bioder, możesz szerzej, ręce połóż na biodrach. Oderwij pięty od podłogi i wznieś się na palce. Staraj się utrzymać równowagę i wyprostuj się. Oddychaj – wydech przy wznosie, wdech przy powrocie.

5. Przysiad (plie) (2:19 – 2:39)

Stań szeroko, stopy i kolana skieruj na zewnątrz. Połóż ręce na biodrach lub na swoim brzuszku. Wyprostuj plecy i opuść barki w dół. Wykonując przysiad zrób wydech, wdech przy powrocie.

6. Stretching/relaks (2:40 – 3:25)

Stań szeroko, rozluźnij się i pokołysz biodrami w prawą i lewą stronę. Przyciągnij jedną nogę do pośladka, drugą lekko ugnij w kolanie. Rękę wyciągnij wyprostowaną do boku. Ciało wyprostuj i otwórz klatkę piersiową, postaraj się złączyć kolana. Zostań chwilę w tej pozycji rozciągając mięśnie ud, następnie zmień nogę.

Oceń artykuł
[Głosów: 0 Średnia: 0]

Check Also

Plan treningów na najbliższe 5 dni

Codzienny live z Pati – plan treningów 18.03 do 25.03 – sprawdź!

Stopnadwadze.pl i trenera Patrycja Brejza zapraszają codziennie na treningi live o godzinie 18:30. Zobacz jaki …

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Piękna
8 lat temu

Brakowało mi takich ćwiczeń. Teraz zdaję sobie sprawę o ile lepiej się człowiek czuje, gdy nogi silne a ciężar doskwiera. Fajny jest ten cykl z ćwiczeniami. Mam nadzieję, że inne Panie w ciąży również docenią ten filmik, a dzięki ćwiczeniom przestanie być tak upierdliwy każdy dzień z dzieckiem 🙂

NOWOŚĆ!
Sprawdź E-book!

47 zabaw i ponad 150 pomysłów na aktywne spędzanie czasu z dzieckiem

Pobierz bezpłatne
fragmenty e-booków + BONUSY!

Wypełnij formularz.
Materiały wyślę OD RAZU na Twój e-mail!

Wypełnij formularz i zapisz 

się na webinar! 

Pobierz plan TABATA KILLER! 

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail

Dołącz do wyzwania deski!

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail