Recenzja gry zumba fitness core

Recenzja: Zumba Fitness Core

Jeżeli znasz już wcześniejsze gry z serii Zumba Fitness to edycja Core będzie dla Ciebie idealna. Znajdziesz w niej 40 nowych piosenek w stylu Zumby, a szczególnie salsę, taniec Bollywood, reggaton, cumbię, , jive’a i wiele, wiele innych. Do znanych i lubianych instruktorów – Beto, Gina Grant, Tanya Beardsley oraz Kass Martin dołączają kolejni eksperci: Loretta Bates i Nicholas Logrea. Każda choreografia jest opracowana w taki sposób, by jak najbardziej pracowały mięśnie brzucha, proste i skośne. Wersja Core ma po prostu sprawić, że Twoja talia nabierze smukłości, a przy okazji wysmuklą się również uda i pośladki.

Całkowicie  zgadzam się z obietnicą producenta, mięśnie brzucha zdecydowanie pracują, co doskonale można odczuć kolejnego dnia po treningu 😉 Dlatego raczej nie polecam tej wersji gry dla początkujących, ponieważ tempo piosenek jest szybkie, wymagana jest bardzo szybka praca nóg oraz dynamika i często zmieniające się kroki podstawowe.

Oczywiście spróbować może każdy, gdyż gra posiada również opcję nauki kroków podstawowych, a także 3 rodzaje zajęć: krótkie (ok.20 min), średnie (ok.45 min) i długie (ok.60 min). Każde zajęcia zawierają w sobie rozgrzewkę, następnie układy taneczne o zwiększonej intensywności i na koniec stopniowe zwalnianie tempa. Jeżeli nie chcemy korzystać ze standardowych zajęć możemy ułożyć swoją własną playlistę z 12 wybranymi przez siebie piosenkami (z 40 dostępnych). Możemy również wybierać pojedyncze piosenki, starając się uzyskać 5 gwiazdek za jak najlepsze odwzorowanie ruchów instruktora.

Na koniec można zajrzeć do statystyki i śledzić na bieżąco swoje postępy, co jest bardzo motywujące, ponieważ czarno na białym widać ile spaliłaś kalorii, ile razy w miesiącu (tygodniu, roku) ćwiczyłaś, jak dobrze naśladujesz instruktora i czy poprawiłaś technikę tańca. Aby jeszcze zwiększyć motywację, można ustalić indywidualne cele np. spalić 1000 kalorii w x dni. Szczerze polecam, nic tak nie motywuje jak te brakujące 100 kalorii i satysfakcja z osiągnięcia celu!

I pamiętajcie warto się starać bo, jeżeli uzbieracie odpowiednio dużo gwiazdek za poszczególne piosenki, dostajecie bonus w postaci kolejnych 20 filmików video.

Oceń artykuł
[Głosów: 0 Średnia: 0]

Check Also

Zumba to połączenie dobrej zabawy i ruchu.

Recenzja: Zumba Fitness Rush

 Gra Zumba Fitness Rush to dynamiczny trening całego ciała pod przykrywką rozrywki, świetnie się bawisz, …

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

NOWOŚĆ!
Sprawdź E-book!

47 zabaw i ponad 150 pomysłów na aktywne spędzanie czasu z dzieckiem

Pobierz bezpłatne
fragmenty e-booków + BONUSY!

Wypełnij formularz.
Materiały wyślę OD RAZU na Twój e-mail!

Wypełnij formularz i zapisz 

się na webinar! 

Pobierz plan TABATA KILLER! 

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail

Dołącz do wyzwania deski!

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail