Intensywny trening interwałowy cardio.
Ćwicz

Intensywny trening interwałowy

Trening interwałowy to doskonały sposób na pozbycie się zgromadzonej w ciele tkanki tłuszczowej. Przeplatanie mocnych aktywności kardio z krótkimi odpoczynkami mobilizuje organizm do spalania jej nadmiaru. Regularne ćwiczenie jest więc kluczem do sukcesu.Trening wykonuje się w trzech sesjach, każda z nich składa się dwóch interwałów: ćwiczeń, trwających 20 sekund i 10 sekund odpoczynku. Całość zajmuje w sumie ok. 15 minut, więc nawet najbardziej zapracowani znajdą na niego chwilę – rano lub wieczorem.

Intensywny trening interwałowy – spalanie tłuszczu

Program treningowy jest przeznaczony dla osób które są aktywne, ale mają problem z pozbyciem się tkanki tłuszczowej. Co ważne, ten trening nie wymaga posiadania specjalistycznego sprzętu sportowego i można go zacząć bez rozgrzewki. Wykonując ćwiczenia trzeba jednak zwrócić uwagę na postawę: ciało pozostaje stabilne, pracują tylko wybrane grupy mięśni.

Wśród ćwiczeń jest wiele sprawdzonych fat-burnerów, takich jak pajacyki, podskoki, skipping z podnoszeniem kolan oraz tzw. squaty. Ich wykonanie wymaga kondycji (ciało cały czas pozostaje w ruchu), więc początkujący mogą mieć problemy z utrzymaniem tempa i wykonaniem całego treningu.Dużym ułatwieniem jest czas, który automatycznie liczy się na ekranie, rozdzielając interwały wysiłku od odpoczynku. Wykonując ćwiczenia można na bieżąco śledzić również spalane kalorie, co motywuje do ukończenia treningu.

Zobacz koniecznie inne treningi na spalanie tkanki tłuszczowej:


Oceń artykuł
[Głosów: 1 Średnia: 5]

Przeczytaj też:

Podobał Ci się ten artykuł?

Zostaw swój e-mail, a wyślemy Ci informacje o nowych ćwiczeniach, poradach i dietach!

Dziękujemu za zapisanie do Newslettera

Check Also

3 proste ćwiczenia na crossfit

3 ćwiczenia crossfitowe – zmień sylwetkę i popraw kondycję!

Crossfit, czyli trening ogólnorozwojowy, pozwoli każdemu osiągnąć najwięcej korzyści płynących z aktywności fizycznej. Nie tylko …

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments