Polecane ćwiczenia
Home » Ćwiczenia » Ćwiczenia odchudzające » Intensywny trening interwałowy
Intensywny trening interwałowy cardio.
Ćwicz

Intensywny trening interwałowy

Trening interwałowy to doskonały sposób na pozbycie się zgromadzonej w ciele tkanki tłuszczowej. Przeplatanie mocnych aktywności kardio z krótkimi odpoczynkami mobilizuje organizm do spalania jej nadmiaru. Regularne ćwiczenie jest więc kluczem do sukcesu.Trening wykonuje się w trzech sesjach, każda z nich składa się dwóch interwałów: ćwiczeń, trwających 20 sekund i 10 sekund odpoczynku. Całość zajmuje w sumie ok. 15 minut, więc nawet najbardziej zapracowani znajdą na niego chwilę – rano lub wieczorem.

Intensywny trening interwałowy – spalanie tłuszczu

Program treningowy jest przeznaczony dla osób które są aktywne, ale mają problem z pozbyciem się tkanki tłuszczowej. Co ważne, ten trening nie wymaga posiadania specjalistycznego sprzętu sportowego i można go zacząć bez rozgrzewki. Wykonując ćwiczenia trzeba jednak zwrócić uwagę na postawę: ciało pozostaje stabilne, pracują tylko wybrane grupy mięśni.

Wśród ćwiczeń jest wiele sprawdzonych fat-burnerów, takich jak pajacyki, podskoki, skipping z podnoszeniem kolan oraz tzw. squaty. Ich wykonanie wymaga kondycji (ciało cały czas pozostaje w ruchu), więc początkujący mogą mieć problemy z utrzymaniem tempa i wykonaniem całego treningu.Dużym ułatwieniem jest czas, który automatycznie liczy się na ekranie, rozdzielając interwały wysiłku od odpoczynku. Wykonując ćwiczenia można na bieżąco śledzić również spalane kalorie, co motywuje do ukończenia treningu.

Zobacz koniecznie inne treningi na spalanie tkanki tłuszczowej:

Przeczytaj też:

Chcesz szybko i skutecznie schudnąć?

Sprawdź nasze diety i poradniki odchudzania. Poprowadzimy Cię krok po kroku, pokażemy jak ćwiczyć, co jeść i jak się motywować, by odchudzanie było skuteczne i trwałe.

Nasze diety i poradniki to idealne propozycje dla kobiet, które chcą rozpocząć zdrowy tryb życia oraz czuć się fantastycznie każdego dnia.

Codziennie będziesz pełna energii, a waga pokaże ubywające jak szalone kilogramy.

Tak, pokaż mi diety!

Podobał Ci się ten artykuł?

Zostaw swój e-mail, a wyślemy Ci informacje o nowych ćwiczeniach, poradach i dietach!

Dziękujemu za zapisanie do Newslettera

O autorze - stopnadwadze.pl

stopnadwadze.pl
Stopnadwadze.pl to portal dla kobiet w wieku 30-50 lat, na którym znajdziesz ciekawe przepisy, diety, pomysły na treningi oraz ćwiczenia. Chcemy pomóc Ci schudnąć i złapać dobrą formę. Piszemy przede wszystkim do Pań, które nie są sportsmenkami, ale pragną zmiany i są zdeterminowane by zacząć zdrowy tryb życia.

Sprawdź też

Kompletny trening odchudzający i modelujący sylwetę za pomocą ćwiczeń tanecznych.

30-minutowy taneczny Full Body Workout, czyli zgrabny sposób na zrzucenie zbędnych kilogramów!

Przed tobą taneczny trening aerobowy, który zaangażuje do pracy mięśnie całego ciała, wyszczupli i wymodeluje …

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o