Te ćwiczenia ujędrnią nogi, ale nie wzmocnią muskulatury
3 proste ćwiczenia na uda, nogi pośladki

Proste ćwiczenia na wyszczuplenie nóg, ud i pośladków

Kilka ćwiczeń dla Pań, które chcą wyszczuplić nogi, ale nie chcą budować masy mięśniowej. Chociaż tak naprawdę to praktycznie niemożliwe, żeby zbudować mocne mięśnie, nie ćwicząc regularnie i intensywnie na siłowni z dużym obciążeniem.

Także nie obwiajcie się drogie panie, od typowych treningów cardio i ćwiczeń na uda i pośladki, na pewno nie urosną wam mięśnie jak u kulturysty, za to na pewno pozbędziecie się tkanki tłuszczowej, ciało będzie jędrne i napięte. Jeżeli jednak marzysz o nogach cieniutkich jak patyczki, jest to możliwe tylko poprzez głodzenie się, czego z całego serca nie polecamy.

Pamiętajcie, piękne nogi to nie wychudzone nogi tylko gładkie i smukłe nogi bez cellulitu. Tak więc do dzieła, ćwiczymy!

Wykonujemy 3 serie ćwiczeń, każde ćwiczenie powtarzamy 10 razy lub wykonujemy 10 powtórzeń dla każdej nogi. Ćwiczymy co drugi dzień.

Plan ćwiczeń:

  1. Przysiad (0:15-0:44):  nogi na szerokość bioder, wykonując przysiad ręce unosimy w górę. Pamiętaj żeby kolana nie wychodziły poza linię stóp.
  2. Unoszenie nogi do boku (0:45-1:26): ręce na biodrach, nogi na szerokość bioder, unosimy wyprostowaną nogę do boku. Im wyżej jesteś w stanie unieść nogę, tym większa będzie skuteczność tego ćwiczenia. Największy wysiłek powinnaś odczuwać w pośladkach i mięśniach nogi, na której się opierasz.
  3. Pięta do pośladka (1:27-2:10): ręce na biodrach, plecy proste, kolana blisko siebie i unosimy piętę jak najbliżej pośladka. Pracują mięśnie nogi, na której stoisz oraz mięśnie ud nogi, którą podnosisz.

Po treningu wykonaj stretching nóg lub całego ciała. Najlepsze efekty przyniesie łączenie tych ćwiczeń z treningiem cardio minimum 3 razy w tygodniu.

Oceń artykuł
[Głosów: 0 Średnia: 0]

Przeczytaj też:

Dołącz do wyzwania Tabata Killer!

Darmowe, 30 dniowe wyzwanie, które pomoże Ci schudnąć, poprawić kondycję i zacząć się regularnie ruszać.


Dziękujemu za zapisanie do Newslettera

Sprawdź również

Kompleksowy cykl treningowy dla początkujących na cellulit

Cellulit Killer – NOWY cykl treningowy dla osób początkujących

Chcesz pozbyć się cellulitu, wysmuklić łydki, ujędrnić uda i pośladki i wzmocnić mięśnie nóg? Jeżeli tak …

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments