Pobierz DARMOWY plan treningowy TABATA KILLER! Schudnij, popraw kodnycję i zacznij się regularnie ruszać! >> Więcej

Dziękujemy za zapisanie do Newslettera

Podany adres e-mail znajduje się już w bazie danych

To kompletny zestaw ćwiczeń na plecy, który pomoże Ci zwalczyć fałdki i wysmuklić tę część ciała.
Proste ćwiczenia, które pomogą Ci wysmuklić plecy.

Seksowne plecy w 10 minut

Porcja ćwiczeń na seksowne, pozbawione fałdek tłuszczu plecy. Gładkie i seksowne plecy to nie tylko kwestia estetyki, ale również naszego zdrowia. Mocne, wyćwiczone mieśnie, pleców i grzbietu to smuklejsza sylweka, ładniejsza postawa oraz mniej dolegliwości bólowych ze strony pleców.

Dla optymalnych efektów najlepiej ćwiczyć 2 razy w tygodniu, a gdy uzyskasz pożądany efekt – 1 raz w tygodniu, by systematycznie rozciągać mięśnie i zapobiegać bólowi kręgosłupa.

Plan ćwiczeń:

    1. Rozciąganie pleców (0:10-1:55): kładziemy się na brzuchu, ręce wyprostowane przed siebie, rozciągamy całe ciało, napinamy mięśnie przez 5 sekund, następnie unosimy lekko tułów, łokcie przyciągamy do siebie, wytrzymujemy 5 sekund, unosimy się jeszcze wyżej , głowa do góry i w tej pozycji również wytrzymujemy 5 sekund. Całość powtarzamy 5 razy. Napięcie powinno być odczuwalne w dolnej części pleców.
    2. Superman (2:00-3:18): pozostajemy w pozycji, unosimy jednocześnie lewą rękę i prawą nogę, wytrzymujemy 5 sekund i zmiana strony. Powtarzamy 5 razy dla każdej strony.
    3. Kobra+dziecko (3:25-4:40):  zaczynamy od pozycji kobry, ramiona wyprostowane, tułów uniesiony w górę, spoglądamy lekko w górę i rozciągamy mięśnie pleców, wytrzymujemy ok. 5 sekund i przechodzimy płynnie do pozycji dziecka, starając się w miarę możliwości usiąść na pośladkach. Całość powtarzamy 5 razy, staramy się za każdym razem nieznacznie zwiększać zakres ruchu, ale nie na siłę! Z biegiem czasu ciało samo stanie się bardziej elastyczne i pozycje nie powinny już sprawiać trudności.

  1. Skłony (4:45-6:05): szeroki rozkrok, kolana lekko ugięte, ramiona wyprostowane wzdłuż tułowia unosimy w górę, robimy skłon nie zginając już bardziej kolan i rozciągamy dolne partie pleców, wolno powracamy do pozycji, zatrzymując się jeszcze przez chwilę na udach, naciskając na nie dłońmi. Powtórz 5 razy, caly czas kontroluj oddech.
  2. Przysiad (6:06-7:05): szeroki rozkrok, ramiona uniesione w górę i wyprostowane, powoli schodzimy do przysiadu, ale plecy musza pozostać proste. Nie spiesz się, skup się na napięciu mieśni i prawidłowym oddechu. Powtórz 10 razy.
  3. Wypad (7:06-9:22): jedną nogę wysuń do przodu, zegnij ją w kolanie, druga noga wyprostowana, pięta płasko na podłodze. Ramiona unieś wyprostowane wysoko w górę, wytrzymaj 3 sekundy, następnie pochyl się lekko do przodu, wytrzymaj 3 sekundy i przenieś ramiona w dół w stronę pośladków. Cały czas napięte są mieśnie pleców, a także nóg. Powtórz 5 razy i zmień ułożenie nóg. Pamiętaj, by nie zmieniać ułożenia kolan w czasie ćwiczeń, powinnaś pracować siłą mięśni tułowia, a kolano powinno pozostać nieruchome.

Uwaga! Jeżeli cierpisz na poważne bóle pleców oraz jeżeli masz wadę kręgosłupa, skonsultuj się z lekarzem i upewnij czy te ćwiczenia są dla Ciebie odpowiednie.

Oceń artykuł
[Głosów: 5 Średnia: 3.8]
Tabata Killer!

Pobierz plan treningowy TABATA KILLER na 30 dni!

Zacznij regularnie ćwiczyć, schudnij i zadbaj o super kondycję!

Więcej informacji

Dziękujemy za zapisanie do Newslettera

Podany adres e-mail znajduje się już w bazie danych

Check Also

wyzwanie 7 dni - mocne plecy bez bólu

Spokojny trening dla kobiet – mocne plecy bez bólu | Wyzwanie 7 dni WRÓĆ DO FORMY #4

Czwarty trening  z wyzwania 7 dni z Wróć do Formy. Ten trening ma za zadanie …

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
OburzonyWasząIgnorancją
OburzonyWasząIgnorancją
5 lat temu

Co to jest za partacki opis?
Żadnych rysunków, zdjęć, obrazu czy video tylko śmieszne nazwy typu „wypad” i lakoniczny opis, który można zinterpretować na 1000 różnych sposobów.
Myślicie, że taki poradnik jest cokolwiek wart?
Prędzej ludzie nałapią kontuzji od tego waszego poradnika niż uda im się osiągnąć sylwetkowe cele.

Jeśli nie macie pojęcia o robieniu takich poradników, ani kompetentnych osób, które mogłyby się tym zająć – to po prostu nie róbcie artykułów o tym.
Taki plan ćwiczeń to może sobie gimnazjalista napisać na kolanie w czasie przerwy.

Wypełnij formularz i zapisz 

się na webinar! 

NOWOŚĆ!
Sprawdź E-book!

47 zabaw i ponad 150 pomysłów na aktywne spędzanie czasu z dzieckiem

Pobierz plan TABATA KILLER! 

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail

Dołącz do wyzwania deski!

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail