Pobierz DARMOWY plan treningowy TABATA KILLER! Schudnij, popraw kodnycję i zacznij się regularnie ruszać! >> Więcej

Dziękujemy za zapisanie do Newslettera

Podany adres e-mail znajduje się już w bazie danych

jak bawić się z dzieckiem w małym mieszkaniu

Jak bawić się z małym dzieckiem w niewielkim mieszkaniu?

Jeżeli mieszkasz w małym mieszkaniu i brakuje ci miejsca na aktywną zabawę z dziećmi, to dobrze trafiłeś. Z naszego filmu dowiesz się, jak sobie z tym problemem poradzić i zorganizować świetną zabawę na naprawdę małej przestrzeni. Zapraszam do lektury lub od razu do zobaczenia krótkiego nagrania.

Problem małej przestrzeni

Niestety nie każdy ma możliwość mieszkać w domu z ogrodem czy w dużym mieszkaniu. Mała przestrzeń może się wydawać sporym problemem przy zorganizowaniu aktywnej zabawy dla dziecka. Jak zatem sobie z nią poradzić?

  1. Wybierzmy zabawę, którą można modyfikować i rozwijać korzystając z dostępnej przestrzeni i wyposażenia. Dobrym przykładem jest tutaj domowy tor przeszkód.
  2. Wykorzystajmy w zabawie jak najwięcej stałych elementów mieszkania – szaf, krzeseł, kanapy, stołu i innych przedmiotów. Róbmy to na kilka sposobów, np. krzesło – możemy przejść pod, możemy przejść nad, możemy obiec dookoła, można nałożyć na nie koc i zrobić tunel, itd.
  3. Jeżeli dziecko jest małe, to starajmy się aby zabawa była prosta i składała się z niewielu elementów i ewentualnie z czasem możemy ją urozmaicać.

Jak ponownie zachęcić dziecko do zabawy, którą już przetestowaliśmy na małej przestrzeni?

Jeżeli przetestowałeś zabawę, która doskonale sprawdziła się na małej przestrzeni, ale boisz się, że dziecko nie będzie chciało kolejny raz się w nią bawić, albo że mu się już znudziła, to warto wprowadzić pewne urozmaicenia.

Jeżeli tą zabawą jest np. tor przeszkód, to na końcu toru – który jest pewnego rodzaju wyścigiem – na dziecko może czekać symboliczna nagroda, na przykład wycięta z papieru gwiazdka. Takie gwiazdki dziecko może kolekcjonować, a za większą ilość otrzymać większą nagrodę.

Jeżeli mamy na stanie rodzeństwo, to ułóżmy zabawę tak, aby to najpierw starsze dziecko wykonało określone czynności, a później młodsze. Młodszemu będzie łatwiej czerpać przykład z brata, który jest mu bliższy wiekiem niż osoba dorosła, a starsze dziecko poczuje się ważne oraz odpowiedzialne za młodsze rodzeństwo.

Dobrym pomysłem jest również wprowadzenie rywalizacji na czas. Pamiętaj jednak, że dzieci mają pobijać własne rekordy, a nie rywalizować między sobą.

Mam nadzieję, że artykuł okazał się pomocy. A jeżeli szukasz konkretnego pomysłu na zabawę na małej przestrzeni to obejrzyj film. Nasz ekspert Przemek opowiada jak przygotować prosty, domowy tor przeszkód na małej przestrzeni.

O autorze - Przemek Warzecha

Trener, instruktor Krav Maga dla dzieci i dorosłych oraz GFM. Uwielbia prowadzić i uczestniczyć w zajęciach które są rozwojowe, stawiające na zabawę oraz pozytywne zmęczenie.
Tabata Killer!

Pobierz plan treningowy TABATA KILLER na 30 dni!

Zacznij regularnie ćwiczyć, schudnij i zadbaj o super kondycję!

Więcej informacji

Dziękujemy za zapisanie do Newslettera

Podany adres e-mail znajduje się już w bazie danych

Check Also

co zrobić gdy dziecko nudzi się zabawą

Jak zatrzymać dziecko przy jednej zabawie na dłużej?

Twoje dziecko jest nienasycone, ciągle poszukuje nowych wrażeń i zabaw, a ty naprawdę nie masz …

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

NOWOŚĆ!
Sprawdź E-book!

47 zabaw i ponad 150 pomysłów na aktywne spędzanie czasu z dzieckiem

Wypełnij formularz i zapisz 

się na webinar! 

Pobierz plan TABATA KILLER! 

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail

Dołącz do wyzwania deski!

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail