Pobierz DARMOWY plan treningowy TABATA KILLER! Schudnij, popraw kodnycję i zacznij się regularnie ruszać! >> Więcej

Dziękujemy za zapisanie do Newslettera

Podany adres e-mail znajduje się już w bazie danych

Jak się bawić z dzieckiem będąc w ciąży

Jak aktywnie bawić się z dzieckiem będąc w ciąży? | + 3 pomysły na proste zabawy

Temat o tyle trudny, że każda kobieta odczuwa w trakcie ciąży inne dolegliwości i trudności. Jeżeli jednak nie masz nakazu, by leżeć i odpoczywać możesz podjąć próbę zorganizowania aktywnej zabawy z dzieckiem.

Oczywiście w ciąży, zwłaszcza tej zaawansowanej trudniej nam się zwinnie poruszać, schylać, czołgać czy podskakiwać. Jak zatem podejść do tematu aktywnej zabawy z dzieckiem?

Przede wszystkim musimy przekształcić nasz udział w zabawie z aktywnego na bardziej statyczny 🙂

Zmieniamy się w dyrygenta, który musi ogarnąć całą orkiestrę – mówimy co będziemy teraz robić i konkretnie opisujemy te zadania + ograniczamy naszą aktywność w zabawie ruchowej na tyle, na ile się da, jednak wciąż umożliwiamy dziecku interakcję z nami. Przykłady zabaw, w których ten plan powinien bez problemu wypalić:

  • Taniec zamarzaniec. Dziecko ma za zadanie biegać po całym pokoju, tańczyć i skakać, a my trzymamy rękę na przycisku radia/odtwarzacza. Dopóki muzyka gra – dziecko szaleje, gdy muzyka cichnie musi pozostać w jednej, nieruchomej pozycji (zamarznąć). Jeżeli się to nie uda – do wykonania 3 pajacyki i zabawa toczy się dalej. Zadaniem rodzica jest jedynie operowanie pokrętłem głośności 🙂
  • Tor przeszkód. Zaczynamy od wspólnej budowy prostego toru przeszkód – ustawiamy krzesła, dmuchamy balony, naklejamy taśmę na podłogę, rozkładamy maskotki, itd. Następnie naszym zadaniem jest zajęcie wygodnej pozycji na kanapie i – ze stoperem w ręku – odliczanie czasu przebiegnięcia toru oraz dawanie sygnału start 🙂 wyniki zapisujemy oczywiście na specjalnej tablicy.
  • Rzucanie do celu. Przygotowujemy przedmioty do bezpiecznego strącenia ze stołu czy przewrócenia na podłodze, a dziecku dajemy pociski, czyli misie, piłeczki lub kulki ze zgniecionego papieru. Rodzic zostaje mianowany sędziom, który zapisuje punkty za strącenie przedmiotów lub trafianie do celu.
  • Detektyw. Prosimy dziecko by poczekało w drugim pokoju, a my w tym czasie chowamy kilka przedmiotów w różnych, mniej lub bardziej dostępnych miejscach w mieszkaniu. Tworzymy też ich listę – dla młodszych dzieci w formie rysunkowej. po wyjściu z pokoju dziecko otrzymuje listę i jako mały detektyw ma określoną ilość czasu na znalezienie przedmiotów. Naszym zadaniem jest ponowne zasiądziecie na kanapie i odliczanie czasu. Ewentualnie możemy rozwinąć zabawę poprzez dodanie podpowiedzi ciepło/zimno.

Reasumując, jeżeli jesteś w ciąży, chcesz bawić się z dzieckiem i chcesz, aby pozostało aktywne – korzystaj z zabaw, gdzie twój udział jest ograniczony do minimum, ale wciąż jesteś czynnym uczestnikiem zabawy. A więcej pomysłów na tego rodzaju zabawy znajdziesz w naszym krótkim filmiku. Zapraszamy!

O autorze - Przemek Warzecha

Trener, instruktor Krav Maga dla dzieci i dorosłych oraz GFM. Uwielbia prowadzić i uczestniczyć w zajęciach które są rozwojowe, stawiające na zabawę oraz pozytywne zmęczenie.
Tabata Killer!

Pobierz plan treningowy TABATA KILLER na 30 dni!

Zacznij regularnie ćwiczyć, schudnij i zadbaj o super kondycję!

Więcej informacji

Dziękujemy za zapisanie do Newslettera

Podany adres e-mail znajduje się już w bazie danych

Check Also

co zrobić gdy dziecko nudzi się zabawą

Jak zatrzymać dziecko przy jednej zabawie na dłużej?

Twoje dziecko jest nienasycone, ciągle poszukuje nowych wrażeń i zabaw, a ty naprawdę nie masz …

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

NOWOŚĆ!
Sprawdź E-book!

47 zabaw i ponad 150 pomysłów na aktywne spędzanie czasu z dzieckiem

Wypełnij formularz i zapisz 

się na webinar! 

Pobierz plan TABATA KILLER! 

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail

Dołącz do wyzwania deski!

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail