Pobierz DARMOWY plan treningowy TABATA KILLER! Schudnij, popraw kodnycję i zacznij się regularnie ruszać! >> Więcej

Dziękujemy za zapisanie do Newslettera

Podany adres e-mail znajduje się już w bazie danych

jak odciągnąć dziecko od komputera konsoli

Jak odciągnąć dziecko od komputera / konsoli i zachęcić je do aktywnej zabawy?

Niestety dzieci, które spędzają czas grając w gry na komputerze lub smartfonie dosyć szybko zaczynają postrzegać tę formę zabawy jako najlepszą i najbardziej rozrywkową. Przed oczami pojawia się dużo kolorowych obrazków, dużo się dzieje, a zabawa sama w sobie jest prosta – wymaga użycia jedynie dwóch kciuków. Dlatego im więcej dziecko gra i korzysta z konsoli, komputera czy smartfona, tym trudniej będzie zaproponować mu coś ciekawszego, co dostarczy więcej ilości endorfin.

1. Łatwy dostęp do komputera / telefonu 

Przede wszystkim opuszczajmy miejsce, gdzie jest dostęp do komputera i telefonu. Jeżeli wychodzimy z domu, to telefon powinien w nim zostać. Gdy w zasięgu ręki nie ma przedmiotu pożądania, dużo prościej będzie zainteresować dziecko czymś innym.

2. Daj przykład dziecku

Druga sprawa to dawanie przykładu. Jeżeli chcemy, aby dziecko zainteresowało się jakąś inną formą spędzania czasu, chciało się z nami aktywnie bawić i robić cokolwiek innego niż granie, to my jako rodzice, również musimy ograniczyć korzystanie z telefonu.

Dziecko powinno widzieć, że telefon leży nieużywany, a rodzic zajmuje się czymś innym niż ciągłe skrolowanie i sprawdzanie wiadomości.

W odwrotnej sytuacji dziecko otrzymuje komunikat: okej, rodzic siedzi ciągle z nosem w telefonie, to ja też tak mogę. Ponadto, jeżeli chcemy aby dziecko aktywnie się bawiło, zaczęło pływać czy chodzić na rower, to sami musimy zwiększyć naszą aktywność fizyczną. I nie musimy od razu rozpoczynać katorżniczych treningów, wystarczą luźne treningi w domu, szybkie spacery czy właśnie rower, aby dziecko widziało, że my również się ruszamy. Dziecko potrzebuje wzoru!

3. Wspólna aktywność najlepszą receptą! 

I po trzecie – ustalmy z dzieckiem prosty plan, że codziennie wspólnie robimy coś związanego z aktywnością. I to my, jako rodzice, codziennie coś takiego proponujemy – wyjście na spacer, na basen, wspólne wyścigi w mieszkaniu, wyjście do sali zabaw, wspólne rzucanie do celu, itp. Umowa jest taka, że rodzic wymyśla codziennie jedną rzecz i – co by się nie działo – wspólnie uczestniczy w niej z dzieckiem.

Natomiast, jeżeli to dziecko będzie miało pomysł na aktywną zabawę i będzie chciało przejąć inicjatywę, jak najbardziej mu na to pozwólmy. Wtedy tym chętniej będzie brało udział w wybranej aktywności, która z czasem, być może, przerodzi się w pasję.

Więcej na ten temat znajdziesz w naszym filmie. To tylko niecałe 4 minuty, które być może pomogą ci w rozwiązaniu problemu odciągnięcia dziecka od komputera, konsoli czy smartfona.

Tabata Killer!

Pobierz plan treningowy TABATA KILLER na 30 dni!

Zacznij regularnie ćwiczyć, schudnij i zadbaj o super kondycję!

Więcej informacji

Dziękujemy za zapisanie do Newslettera

Podany adres e-mail znajduje się już w bazie danych

Check Also

co zrobić gdy dziecko nudzi się zabawą

Jak zatrzymać dziecko przy jednej zabawie na dłużej?

Twoje dziecko jest nienasycone, ciągle poszukuje nowych wrażeń i zabaw, a ty naprawdę nie masz …

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

NOWOŚĆ!
Sprawdź E-book!

47 zabaw i ponad 150 pomysłów na aktywne spędzanie czasu z dzieckiem

Wypełnij formularz i zapisz 

się na webinar! 

Pobierz plan TABATA KILLER! 

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail

Dołącz do wyzwania deski!

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail