jak bawic się z dzieckiem kiedy nie ma czasu

Co zrobić, gdy nie masz czasu na aktywną zabawę z dzieckiem?

Jeżeli jesteś rodzicem, który chętnie angażuje się w życie swojego dziecka, jednak wśród codziennych obowiązków brakuje ci czasu na wspólne zabawy, to nasz krótki poradnik może okazać się bardzo pomocny. Dowiesz się co zrobić by ten czas jednak wyłuskać oraz jak się zorganizować, by go nie marnować.

Brak czasu na aktywną zabawę z dzieckiem – co robić?

Podpowiedź naszego eksperta jest bardzo prosta – zamiast szukać czasu na godzinną czy dłuższą zabawę, lepiej zorganizujmy kilka 5-minutowych sesji zabawowych. 4-6 takich krótkich sesji da nam sumarycznie 20-30 minut aktywnego czasu spędzonego z dzieckiem, a to zdecydowanie więcej niż zero. 5 minut to naprawdę niewiele czasu  – zrezygnujmy z przeglądania smartfona przez 5 minut, na rzecz 5-minutowej aktywnej zabawy.

Czy 5-minutowa zabawa ma sens?

Oczywiście! Przede wszystkim spędzamy aktywny czas z dzieckiem i angażujemy się na 100%, żeby sprawić mu radość, co dla niego jest bezcenne. Poza tym, w tak krótkim czasie zabawa nie zdąży się znudzić i cały czas będzie dynamiczna. Będzie dużo zabawy i aktywności, zamiast długiego tłumaczenie i wymyślania wariantów i urozmaiceń. No i zabaw będzie kilka – 4-6 w ciągu dnia – co w  oczach dziecka może się wydawać większą atrakcją, niż jedna 60-minutowa zabawa.

Jeżeli nasze argumenty cię przekonały i szukasz pomysłów na krótkie, ale treściwe zabawy, to koniecznie obejrzyj nasz film. Poza poradnikiem, jak znaleźć czas na zabawę, przedstawiamy 5 prostych, szybkich i aktywnych zabaw z dzieckiem. Całość zajmie Ci 6 minut 🙂

O autorze - Przemek Warzecha

Trener, instruktor Krav Maga dla dzieci i dorosłych oraz GFM. Uwielbia prowadzić i uczestniczyć w zajęciach które są rozwojowe, stawiające na zabawę oraz pozytywne zmęczenie.

Check Also

Porady, dzięki którym zaczniesz pić wodę regularnie

Jak skutecznie się nawadniać? | 10 konkretnych porad, które musisz znać!

Większość z nas ma problem z piciem wody, a to jeden z najprostszych nawyków, które …

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

NOWOŚĆ!
Sprawdź E-book!

47 zabaw i ponad 150 pomysłów na aktywne spędzanie czasu z dzieckiem

Pobierz bezpłatne
fragmenty e-booków + BONUSY!

Wypełnij formularz.
Materiały wyślę OD RAZU na Twój e-mail!

Wypełnij formularz i zapisz 

się na webinar! 

Pobierz plan TABATA KILLER! 

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail

Dołącz do wyzwania deski!

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail