Bezpieczne dziecko na wakacjach - Poradnik#4
Poznaj ABC odpowiedzialnego malucha. Koniecznie naucz dziecka tych zasad przed wyjazdem na wakacje.

Mamo zgubiłem się! Co mam zrobić? | Bezpieczne dziecko na wakacjach #4

Przy planowaniu wakacji z dzieckiem, bezpieczeństwo powinno być naszym priorytetem. Wszyscy pamiętają o zabraniu ze sobą podstawowych rzeczy jak klucze, telefon czy portfel, ale w kontekście bezpieczeństwa na wakacjach warto pamiętać o kilku innych ważnych czynnościach.

Bezpieczne wakacje z dzieckiem wymagają dokładnego planowania i przygotowania. W końcu wakacje powinny być czasem relaksu, zabawy i radości, a nie stresu i niepokoju. Dlatego, oprócz zabawek, kremów z filtrem i ubrań, warto pamiętać o ABC dla dziecka w przypadku, gdy się zgubi.

A teraz zastanów się: 

 • Czy wiesz co zrobić, jeżeli twoje dziecko nie potrafi zapamiętać twojego numeru telefonu?
 • Czy potrafisz zlokalizować swoje dziecko za pomocą waszych telefonów, ale bez dzwonienia?
 • Czy znasz na pamięć swój numer telefonu lub numer do dowolnego członka rodziny?

Zanim zaczniesz czytać dalej, zapytaj swoje dziecko czy potrafi odblokować twój telefon i z pamięci zadzwonić do drugiego rodzica?

Przed tobą czwarta wskazówka. Wystarczy 60 sekund, aby zwiększyć bezpieczeństwo na wakacjach.

POBIERZ CHECLISTĘ PRZED WYJAZDEM

Bezpieczeństwo dzieci na wakacjach – 5 najważniejszych porad dla dziecka, jeżeli się zgubi

Spis Treści
Zwiń
Rozwiń

Bezpieczeństwo na wakacjach – 60 sekund dla bezpiecznych wakacji z dzieckiem

Zasady bezpieczeństwa dla dzieci na wakacjach

Bezpieczne dziecko na wakacjach to priorytet dla każdego rodzica. Warto przypomnieć swojemu dziecku kilka podstawowych zasad, które pozwolą mu czuć się bezpiecznie na każdym kroku.

 • Po pierwsze, jeśli zgubisz się na wakacjach, nie panikuj. Ważne jest, aby pozostać w jednym miejscu i czekać na przyjście rodziców. Mama i tata na pewno będą szukać ciebie, więc pozostań w miejscu, w którym się zgubiłeś.
 • Po drugie, skorzystaj z pomocy innych ludzi. Wołając swoich rodziców, wołaj ich po imieniu, np. „tato Przemku!”, „mamo Magdo!”. Dzięki temu będzie ci łatwiej zwrócić uwagę swoich rodziców, a inni ludzie również prościej będą mogli ich znaleźć.
 • Po trzecie, nie bój się prosić o pomoc. Poproś osobę obok ciebie, aby zadzwoniła na numer, który rodzice zostawili ci w pamięci lub na specjalnej opasce. To ułatwi rodzicom odnalezienie cię w razie potrzeby.
 • Po czwarte, jeśli rodzice nie pojawiają się przez dłuższy czas, udaj się do najbliższego sklepu, ochroniarza, policjanta lub ratownika i poinformuj ich, że zgubiłeś się. Podaj im swoje imię i nazwisko oraz numer telefonu rodziców. Oni na pewno ci pomogą.
 • Po piąte, pamiętaj, że nigdy nie powinieneś szukać swoich rodziców z obcą osobą. To może być bardzo niebezpieczne. Zawsze czekaj na rodziców w miejscu, w którym się zgubiłeś. To najbezpieczniejsze rozwiązanie.

Jak zadbać o bezpieczeństwo dziecka w czasie wakacji – infografika

Bezpieczne wakacje - infografika.
Wszystkie informacje na temat bezpiecznych wakacji znajdziesz w webinarze, który jest w materiałach dodatkowych do e-booka 47 gier i zabaw ruchowych dla całej rodziny.

Tutaj znajdziesz kolejną wskazówkę

Czy dziecko może się bronić? | Bezpieczne dziecko na wakacjach #5

Zobacz cały webinar – Bezpieczne dziecko na wakacjach – Co zrobić, gdy dziecko zgubi się na wakacyjnym wyjeździe?

Czy wiesz co zrobić, gdy:

 • Dziecko się zgubi (na plaży, w lesie, na deptaku w tłumie, w obcym mieście, za granicą) i nie będzie mogło / umiało się z tobą skontaktować? 
 • Ktoś będzie je zaczepiał i mu groził (np. rówieśnicy będą chcieli zabrać pieniądze / telefon) – a ciebie nie będzie w pobliżu?
 • Dorosły będzie chciał je porwać i zrobić mu krzywdę?
 • Zdarzy się wypadek i dziecko będzie samo musiało wezwać pomoc i powiedzieć co, komu i gdzie się stało?

Webinar trwa nieco ponad 60 min i zawiera potężną wiedzę na temat bezpieczeństwa dzieci na wakacjach. Jest to coś, co każdy rodzic powinien znać, a jego dzieci stosować. To nie tylko garść suchych informacji, ale przede wszystkim konkretna lista zachowań oraz sposobów, jak utrwalać u dzieci znajomość procedur bezpieczeństwa w przypadku wypadku.

Chyba każdemu rodzicowi zależy ma tym, aby jego dziecko potrafiło sobie poradzić, jeżeli stanie naprzeciwko zagrożenia, jakim jest: zgubienie się, zaczepki ze strony rówieśników czy próba porwania.

Całość webinaru jest oparta o dostępną do pobrania mapę myśli, dzięki czemu odbiór treści, jest jeszcze prostszy.

E-book + Webinar

Czym jest e-book 47 gier i zabaw ruchowych dla całej rodziny

47 gier i zabaw dla dziecka - ebook

Jest to zbiór ponad 150 pomysłów na aktywne zabawy z dzieckiem w wieku od 3 do 12 roku życia. Dzięki tej książce, już nigdy nie usłyszysz od swojego dziecka „Mamo! Nudzę się!”. Pomysły przedstawione w e-booku są przetestowane zarówno z dzieckiem w domu, jak i na salach treningowych, dlatego ręczymy za skuteczność tych zabaw.

Dodatkowo każdy posiadacz e-booka staje się równocześnie właścicielem dostępu do każdego Webinaru Live, który odbył się w przeszłości, dzięki czemu można na spokojnie wracać do wiedzy z webinaru w dowolnym momencie.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat e-booka? Kliknij w ten link lub baner poniżej – 47 gier i zabaw ruchowych dla całej rodziny

Dowiedz się więcej na temat e-booka

Bądź na bieżąco z informacjami!

Jeżeli szukasz pomysłów na gry i zabawy dla dzieci – polub moje strony:

A czy twoje dziecko zna wszystkie zasady bezpieczeństwa?

Jeżeli znasz jakieś sprawdzone sposoby, jak uczyć dzieci procedur bezpieczeństwa lub uważasz, że warto byłoby coś dodać do aktualnego zestawienia – napisz koniecznie w komentarzu. Dzięki temu wszyscy rodzice będą mogli skorzystać, a nasze dzieci będą jeszcze bezpieczniejsze.

Ważne!!!

Jeżeli zgadzasz się z powyższymi procedurami bezpieczeństwa i uważasz, że każdy rodzic powinien edukować swoje dziecko w tej kwestii – udostępnij ten artykuł lub podeślij go swoim znajomym, którzy też mają dzieci. Zadbajmy wspólnie o bezpieczne wakacje.

Oceń artykuł
[Głosów: 0 Średnia: 0]

Check Also

10 000 krokow dieta - czy dziala

Jak spacerować, żeby schudnąć, czyli czy faktycznie muszę pokonać 10 000 kroków dziennie?

Moda na codzienne pokonywanie 10 000 kroków powoli odchodzi do lamusa, taka ilość nie jest bowiem …

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

NOWOŚĆ!
Sprawdź E-book!

47 zabaw i ponad 150 pomysłów na aktywne spędzanie czasu z dzieckiem

Pobierz bezpłatne
fragmenty e-booków + BONUSY!

Wypełnij formularz.
Materiały wyślę OD RAZU na Twój e-mail!

Wypełnij formularz i zapisz 

się na webinar! 

Pobierz plan TABATA KILLER! 

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail

Dołącz do wyzwania deski!

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail