Istnieją kobiety, które sprawiają wrażenie zadowolonych ze swojego wyglądu. Powiedzmy jednak szczerze: takie przypadki są wyjątkowe. Większość z nas chciałaby poprawić to czy tamto, a najchętniej w ogóle wszystko.Nie wszystko jest możliwe, ale niektóre niedoskonałości – np. problem suchej skóry możemy usunąć w prosty sposób.
Rozwiązaniem będą tutaj nawilżające maseczki, które niemal błyskawicznie pozwolą poczuć Ci się odrobinę piękniejszą.
Plusy i minusy suchej skóry
Zanim przejdziemy do konkretu, zatrzymajmy się na chwilę przy charakterystyce samej cery suchej. Tego rodzaju skóra ma swoje dobre strony. Przede wszystkim znacznie rzadziej występują na niej problemy związane z pryszczami czy zaskórniakami. Nie oznacza to, że jest całkiem różowo i bezproblemowo.
Skóra sucha starzeje się bowiem znacznie szybciej. A to już poważny problem. W końcu jednym z celów pielęgnacji na przykład twarzy jest zachowanie młodego wyglądu.
Żeby zahamować proces starzenia, skóra sucha powinna być nawilżana. To właśnie jest podstawowym zadaniem maseczek przeznaczonych do tego rodzaju cery.
Czego szukać w składzie?
To właśnie konieczność nawadniania skóry definiuje podstawowe składniki wchodzące w skład maseczek. Jednym z najważniejszych jest oczywiście witamina E, którą uzyskuje się z różnych substancji naturalnych. Dodatkowo pożądane są także różnego rodzaju minerały, które wzmacniają ochronę wodną. Dobrze, jeśli w maseczce jest odpowiednia ilość białka.
Co konkretnie powinno znaleźć się w składzie maseczki? Przykładowym składnikiem może być wyciąg z alg morskich, który efektywnie zwiększa nawilżenie skóry. Dobrym pomysłem jest stosowanie maseczek, w składzie których znajdują się wyciągi z owoców róży czy awokado. Sprawdzą się także kosmetyki tworzone na bazie miodu.
Można także samodzielnie
Oprócz wykorzystywania maseczek kupowanych w aptekach internetowych czy drogeriach można stosować metody domowe. Są równie skuteczne, choć oczywiście ich działanie może być mniej precyzyjne. Z drugiej strony maseczki przygotowywane samodzielnie są naturalne, nie zawierają niepotrzebnej chemii.
Z czego robić maseczki do cery suchej? Jednym z podstawowych składników może być tłusta śmietana. Innym choćby wspomniany wcześniej miód oraz płatki owsiane. Dobrym sposobem będzie wykorzystanie rumianku.
Uwaga: nie przesadzaj!
W tym wszystkim trzeba jednak pamiętać o pewnym umiarze. Maseczki działają bardzo intensywnie, znacznie silniej niż na przykład kremy. Z tego względu nie jest wskazane ich codzienne używanie. W ten sposób można sobie raczej zaszkodzić, niż pomóc.
Trzeba także pamiętać o tym, że pod maseczką temperatura jest wyższa. To dobre (bo poprawia krążenie) ale i nieco męczące. Dlatego maseczki nie należy trzymać na skórze dłużej niż dziesięć minut.
Tyle wystarczy, żeby poprawić nieco tych kilka niedoskonałości natury. Z pozostałymi trzeba radzić sobie w inny sposób.
Współpraca: materiał powstał przy wsparciu specjalistów z apteki Cefarm24.pl. |