Pobierz DARMOWY plan treningowy TABATA KILLER! Schudnij, popraw kodnycję i zacznij się regularnie ruszać! >> Więcej

Dziękujemy za zapisanie do Newslettera

Podany adres e-mail znajduje się już w bazie danych

Czy mezoterapia jest zabiegiem dla Ciebie?
Sprawdź czym jest mezoterapia i jak ten zabieg może Ci pomóc!

Czy mezoterapia to zabieg dla mnie?

Mezoterapia jest zabiegiem dermatologicznym polegającym na dostarczeniu bezpośrednio do warstwy skóry właściwej odpowiednich substancji odżywczych i mikroelementów. Stosowany jest w celach profilaktycznych i zdrowotnych, przy czym nie jest to zabieg chirurgiczny.

Jak to działa?

Dostarczanie skórze substancji odżywczych i leczniczych bezpośrednio pod warstwę naskórka, ma dwa różne cele. Miejscowe podawanie preparatu sprawia, że działa on skuteczniej i głównie tylko na wskazane partie cery. Lek nie zostaje rozproszony w całym organizmie. Drugą zaletą takiej metody aplikowania substancji aktywnych jest brak kontaktu medykamentu z żołądkiem i wątrobą.

Przy długotrwałych terapiach farmakologicznych, stan tych dwóch narządów wewnętrznych może ulec pogorszeniu.

Bezpośrednie wstrzykiwanie zapewnia również zwiększoną aktywność samej skóry, przyspieszenie procesu jej regeneracji oraz samoistną produkcję niezbędnych mikroelementów. Podawanie koktajli witaminowych wpływa korzystnie na widoczność zmarszczek i blizn, hamuje proces starzenia się cery oraz pomaga w przypadku chorób dermatologicznych. Efekt jest widoczny prawie natychmiast.

Rodzaje mezoterapii

Istnieją dwie główne metody przeprowadzania zabiegu. Najpowszechniejsza jest mezoterapia igłowa, która polega na wstrzykiwaniu odpowiednich preparatów za pomocą strzykawek o bardzo cienkich igłach.

Proces jest praktycznie bezbolesny, może jednak pozostawić zaczerwienienia i tymczasowy obrzęk skóry. Druga metoda jest kompletnie nieinwazyjna i wykorzystuje zjawisko elektroporacji.

Wytwarza się prąd elektryczny o bardzo wysokiej częstotliwości, który chwilowo niszczy zewnętrzną warstwę nabłonka, przez co preparaty są lepiej przyswajalne i trafiają od razu w warstwę skóry właściwej dzięki otwarciu kanałów hydrofilowych. Czasem można spotkać również mezoterapie wykonywane za pomocą ultradźwięków lub jonizacji, jednak nie są one często stosowane, a i czasem bywają traktowane jako osobne zabiegi.

Jak wygląda zabieg?

Mezoterapia igłowa, ponieważ jest to zabieg inwazyjny, może być przeprowadzana jedynie przez lekarza w odpowiednich warunkach gabinetu zabiegowego. Na pół godziny przed rozpoczęciem wstrzykiwania, w skórę wmasowuje się krem znieczulający. Obecnie, coraz popularniejsze stają się specjalne pistolety do przeprowadzania mezoterapii, które prawie całkowicie wyparły już strzykawki z cienkimi igłami. Dzięki tej technologii, można bardzo precyzyjnie ustalić głębokość, na jaką należy wstrzyknąć środek oraz jego dawkę. Ryzyko błędu jest praktycznie minimalne.

Na zakończenie, lekarz rozmasowuje skórę, by preparat został dobrze rozprowadzony i całkowicie wchłonięty. W większości przypadków, zabieg należy powtarzać kilkukrotnie, a ich dokładna ilość zależy od rodzaju i skali dręczącego nas problemu. Z reguły jednak wystarcza kilka, maksymalnie kilkanaście procedur.

Mezoterapia jest skutecznym lekarstwem na większość dolegliwości dermatologicznych, ale nie tylko.

Najczęściej jest stosowana w medycynie estetycznej, jako sposób na złagodzenie efektów starzenia się skóry, zmarszczek czy blizn po trądziku. Warto pamiętać, że choć zabieg jest uważany za bezpieczny i skuteczny, to przed ostateczną decyzją, należy skonsultować się z dermatologiem, który oceni kondycję zdrowotną cery i sprawdzi, czy nie ma przeciwwskazań do mezoterapii.

Ten artykuły oraz informacje w nim zawarte mają charakter jedynie poglądowy i informacyjny, nie mogą stawić jakichkolwiek porad medycznych. W celu zdiagnozowania własnego stanu skóry oraz dobrania najlepszej terapii, skontaktuj się z dermatologiem http://drkozicka.pl/.


Oceń artykuł
[Głosów: 0 Średnia: 0]
Tabata Killer!

Pobierz plan treningowy TABATA KILLER na 30 dni!

Zacznij regularnie ćwiczyć, schudnij i zadbaj o super kondycję!

Więcej informacji

Dziękujemy za zapisanie do Newslettera

Podany adres e-mail znajduje się już w bazie danych

Check Also

Domowe sposoby na przyśpieszenie metabolizmu.

Czy metabolizm faktycznie zwalnia wraz z wiekiem? | 6 sposobów jak przyspieszyć przemianę materii

Na pewno nie raz słyszałaś, że wraz z wiekiem nasz metabolizm zwalnia, przez co łatwiej …

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Test #001

Dołącz do wyzwania deski!

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail

Pobierz plan TABATA KILLER! 

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail