Czy mezoterapia jest zabiegiem dla Ciebie?
Sprawdź czym jest mezoterapia i jak ten zabieg może Ci pomóc!

Czy mezoterapia to zabieg dla mnie?

Mezoterapia jest zabiegiem dermatologicznym polegającym na dostarczeniu bezpośrednio do warstwy skóry właściwej odpowiednich substancji odżywczych i mikroelementów. Stosowany jest w celach profilaktycznych i zdrowotnych, przy czym nie jest to zabieg chirurgiczny.

Jak to działa?

Dostarczanie skórze substancji odżywczych i leczniczych bezpośrednio pod warstwę naskórka, ma dwa różne cele. Miejscowe podawanie preparatu sprawia, że działa on skuteczniej i głównie tylko na wskazane partie cery. Lek nie zostaje rozproszony w całym organizmie. Drugą zaletą takiej metody aplikowania substancji aktywnych jest brak kontaktu medykamentu z żołądkiem i wątrobą.

Przy długotrwałych terapiach farmakologicznych, stan tych dwóch narządów wewnętrznych może ulec pogorszeniu.

Bezpośrednie wstrzykiwanie zapewnia również zwiększoną aktywność samej skóry, przyspieszenie procesu jej regeneracji oraz samoistną produkcję niezbędnych mikroelementów. Podawanie koktajli witaminowych wpływa korzystnie na widoczność zmarszczek i blizn, hamuje proces starzenia się cery oraz pomaga w przypadku chorób dermatologicznych. Efekt jest widoczny prawie natychmiast.

Rodzaje mezoterapii

Istnieją dwie główne metody przeprowadzania zabiegu. Najpowszechniejsza jest mezoterapia igłowa, która polega na wstrzykiwaniu odpowiednich preparatów za pomocą strzykawek o bardzo cienkich igłach.

Proces jest praktycznie bezbolesny, może jednak pozostawić zaczerwienienia i tymczasowy obrzęk skóry. Druga metoda jest kompletnie nieinwazyjna i wykorzystuje zjawisko elektroporacji.

Wytwarza się prąd elektryczny o bardzo wysokiej częstotliwości, który chwilowo niszczy zewnętrzną warstwę nabłonka, przez co preparaty są lepiej przyswajalne i trafiają od razu w warstwę skóry właściwej dzięki otwarciu kanałów hydrofilowych. Czasem można spotkać również mezoterapie wykonywane za pomocą ultradźwięków lub jonizacji, jednak nie są one często stosowane, a i czasem bywają traktowane jako osobne zabiegi.

Jak wygląda zabieg?

Mezoterapia igłowa, ponieważ jest to zabieg inwazyjny, może być przeprowadzana jedynie przez lekarza w odpowiednich warunkach gabinetu zabiegowego. Na pół godziny przed rozpoczęciem wstrzykiwania, w skórę wmasowuje się krem znieczulający. Obecnie, coraz popularniejsze stają się specjalne pistolety do przeprowadzania mezoterapii, które prawie całkowicie wyparły już strzykawki z cienkimi igłami. Dzięki tej technologii, można bardzo precyzyjnie ustalić głębokość, na jaką należy wstrzyknąć środek oraz jego dawkę. Ryzyko błędu jest praktycznie minimalne.

Na zakończenie, lekarz rozmasowuje skórę, by preparat został dobrze rozprowadzony i całkowicie wchłonięty. W większości przypadków, zabieg należy powtarzać kilkukrotnie, a ich dokładna ilość zależy od rodzaju i skali dręczącego nas problemu. Z reguły jednak wystarcza kilka, maksymalnie kilkanaście procedur.

Mezoterapia jest skutecznym lekarstwem na większość dolegliwości dermatologicznych, ale nie tylko.

Najczęściej jest stosowana w medycynie estetycznej, jako sposób na złagodzenie efektów starzenia się skóry, zmarszczek czy blizn po trądziku. Warto pamiętać, że choć zabieg jest uważany za bezpieczny i skuteczny, to przed ostateczną decyzją, należy skonsultować się z dermatologiem, który oceni kondycję zdrowotną cery i sprawdzi, czy nie ma przeciwwskazań do mezoterapii.

Ten artykuły oraz informacje w nim zawarte mają charakter jedynie poglądowy i informacyjny, nie mogą stawić jakichkolwiek porad medycznych. W celu zdiagnozowania własnego stanu skóry oraz dobrania najlepszej terapii, skontaktuj się z dermatologiem http://drkozicka.pl/.


Oceń artykuł
[Głosów: 0 Średnia: 0]

Check Also

Jak wykonać perfekcyjny makijaż cery? Poznaj 3 ważne kroki!

Masz przed sobą wielkie wyjście, ważne spotkanie lub romantyczną randkę? Chcesz, aby Twoja cera była …

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

NOWOŚĆ!
Sprawdź E-book!

47 zabaw i ponad 150 pomysłów na aktywne spędzanie czasu z dzieckiem

Pobierz bezpłatne
fragmenty e-booków + BONUSY!

Wypełnij formularz.
Materiały wyślę OD RAZU na Twój e-mail!

Wypełnij formularz i zapisz 

się na webinar! 

Pobierz plan TABATA KILLER! 

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail

Dołącz do wyzwania deski!

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail