Post - skuteczny sposób na odchudzanie
Post to dobry sposób na odchudzanie.

Post – odchudza i leczy

Zimowy krajobraz zniknął na dobre. Za oknami i w szafach zagościła wiosna, która nie tylko poprawia nastrój, ale przede wszystkim inspiruje do zmian. Bo nic nie sprawia kobietom większej radości niż diamenty i… doskonała figura. Celebrytki oraz autorytety w dziedzinie żywienia zachwalają nowe, lepsze i szybsze metody zrzucania zbędnych kilogramów. Okazuje się jednak, że niekwestionowanym sprzymierzeńcem zdrowia oraz pięknej sylwetki jest post.

Jeść czy nie jeść – oto jest pytanie

Lżejsze stroje odsłaniają mankamenty figury, a lustro staje się świadkiem żelaznych postanowień. Od jutra dieta. Każda kobieta zna ten tekst. Czy jednak skuteczne odchudzanie powinno przypominać reżim? O efektach decyduje nastawienie, dlatego zanim wprowadzisz zmiany w żywieniu, postaraj się oswoić z nową decyzją. Pomysł na dietę zaakceptowany? Pora przystąpić do działania.

Wpisujesz hasło w wyszukiwarkę i… następuje konsternacja. Ale nieważne, ile aktorek, piosenkarek i mniej znanych celebrytek zachwala dietę X. To, co jest dobre dla nich, wcale nie musi być dobre dla Ciebie. Zamiast brnąć przez dziesiątki super zdrowych propozycji i poddawać ciało eksperymentom żywieniowym, wypróbuj metodę, która od wieków cieszy się sporą popularnością. Post – brzmi groźnie, lecz przynosi ogromne korzyści dla organizmu.

Wielki czy mały post?

Tradycja głodówki wywodzi się z czasów starożytnych. Egipcjanie pościli czterdzieści dwa dni przed świętami, Indianie przed inicjacjami i wtajemniczeniami, buddyści przed wstąpieniem do klasztoru, pierwsi chrześcijanie przed ceremonią chrztu, a Pitagoras czterdzieści dni przed egzaminem i rozpoczęciem nauczania na Uniwersytecie Aleksandryjskim. Z kart historii wynika, że głodówka była czasem oczyszczenia i nabierania sił witalnych.

Wielcy wodzowie, możni władcy, prorocy i uczeni pościli przed wydarzeniami dużej wagi, przygotowując się do osiągnięcia stanu przejrzystości umysłu i doskonałej koncentracji. Jak widać, głodówka pomaga oczyścić umysł i ciało. Post stymuluje organizm do spalania zgromadzonych zapasów, złogów, a nawet chorób.

Istnieje uzasadniony pogląd, że choroby się nie karmi, dlatego organizm podejmuje instynktowne działania ułatwiające szybki powrót do zdrowia.

Głodówka – wady czy zalety?

Jeśli zdecydujesz się zrezygnować na kilka dni z ulubionych przysmaków, efekty z pewnością Cię zaskoczą. Odciążony zostaje układ pokarmowy, powracają prawidłowe funkcje wątroby, trzustki oraz pęcherzyka żółciowego, wyostrzają się zmysły, a cera staje się piękna i promienna. Wystarczy odrobina silnej woli, aby poprawić ogólną kondycję organizmu oraz… zrzucić kilka zbędnych kilogramów. Głodówka powinna trwać od jednego do siedmiu dni. Zanim jednak przystąpisz do działania, przygotuj organizm i bądź dla siebie wyrozumiała. Jeśli nie czujesz się dobrze, po prostu przerwij post.

Najważniejsze jest przecież Twoje zdrowie. Kilka dni przed rozpoczęciem postu, zrezygnuj z używek oraz mięs, nabiału i tłustych potraw. W Twoim menu powinny znaleźć się przede wszystkim świeże owoce i warzywa. Pamiętaj także, że powrót do dawnego żywienia polega na stopniowym wprowadzaniu produktów. Jesteś gotowa na wiosenne porządki w organizmie? Zaczynamy post!


Oceń artykuł
[Głosów: 0 Średnia: 0]

Check Also

10 000 krokow dieta - czy dziala

Jak spacerować, żeby schudnąć, czyli czy faktycznie muszę pokonać 10 000 kroków dziennie?

Moda na codzienne pokonywanie 10 000 kroków powoli odchodzi do lamusa, taka ilość nie jest bowiem …

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

NOWOŚĆ!
Sprawdź E-book!

47 zabaw i ponad 150 pomysłów na aktywne spędzanie czasu z dzieckiem

Pobierz bezpłatne
fragmenty e-booków + BONUSY!

Wypełnij formularz.
Materiały wyślę OD RAZU na Twój e-mail!

Wypełnij formularz i zapisz 

się na webinar! 

Pobierz plan TABATA KILLER! 

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail

Dołącz do wyzwania deski!

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail