Pobierz DARMOWY plan treningowy TABATA KILLER! Schudnij, popraw kodnycję i zacznij się regularnie ruszać! >> Więcej

Dziękujemy za zapisanie do Newslettera

Podany adres e-mail znajduje się już w bazie danych

Mezomorfia
Najlepsze dieta i treningi dla mezomorfika

Najlepszy trening i dieta dla mezomorfika

Mezomorficy to osoby, które mają z natury szczupłą sylwetkę z dobrze rozwiniętymi mięśniami. Wielu z nich charakteryzuje się atletyczną budową ciała nawet przed tym, jak zaczęli oni ćwiczyć. To osoby, które mają dobre geny, a można im zazdrościć tego, że z łatwością budują oni muskulaturę i równie szybko tracą zbędny tłuszcz.

Są to również osoby, które bez większego trudu są w stanie rozbudować masę mięśniową i nie mają problemu z nadmiarem tłuszczyku. Nie należy jednak zapominać, iż zawsze warto wspomóc się skutecznymi suplementami diety utrzymującymi prawidłową wagę (zobacz poradnik –African Mango cena i opinie) Jednak u nich również pojawia się pytanie, jak powinna wyglądać dieta i odpowiedni trening, który pozwolą zachować atrakcyjny wygląd sylwetki  kondycję całego ciała.

Cechy sylwetki mezomorfika:

 • Stawy średniej wielkości,
 • Ramiona szerokie,
 • Klatka piersiowa –szeroka,
 • Wąska talia,
 • Siła,
 • Smukłość,
 • Dużo naturalnej energii,
 • Wysoka tolerancja węglowodanów,
 • Za duże ilości kalorii przekształcane są w mięśnie,
 • Szybki metabolizm,
 • Ułatwione zwiększane sił,
 • Łatwa walka z tkanką tłuszczową,
 • Łatwość w budowaniu masy mięśniowej,
 • Sprawność i wytrzymałość w sportach siłowych,
 • Dobra adaptacja organizmu w niemal każdym treningu.

Rady dla mezomorfika – trening, odżywianie, styl życia

Mezomorfik  w rzeczywistości nie potrzebuje wielu rad. Jeżeli chodzi o trening i sposób odżywiania, to bez względu na to, jaki rodzaj ćwiczeń wybierze będzie to mało dobry wpływ na jego wytrzymałość i pomoże w szybkiej budowie masy mięśniowej.

Bez względu na to co je, udaje mu się z łatwością zredukować tkankę tłuszczową i wzmacniać mięśnie. Jeżeli jego zasady bycia nie naruszają racjonalnego żywienia i aktywności fizycznej, to tak naprawdę wszystko co zrobi mezomorfik, będzie dla niego zmianą na lepsze. Jednak każdy z nich powinien pamiętać o dwóch podstawowych zasadach, których nie można pomijać.

Wybieraj dobrą jakościowo żywność

Kiedy mezomorfik zorientuje się, że może spożywać duże ilości określonych produktów bez obaw, że to będzie maiło negatywny wpływ na jego sylwetkę, to pojawić się mogą problemy z tym, że pozwala on sobie na o wiele za dużo. Zaczyna więc on traktować plan dietetyczny, jako coś niepotrzebnego i nie stosuje się do zasad dobrze zbilansowanej i zdrowej diety.

To jednak w dłuższej perspektywie będzie mało negatywny wpływ na jego zdrowie. Dojdzie do spowolnienia metabolizmu, a to niestety, ale prowadzić będzie do gromadzenia się większej ilości tkanki tłuszczowej w ciele. To sprawi, że doskonała sylwetka zmieni się nie do poznania- ale na gorsze.

Nigdy nie spoczywaj na laurach

Możemy im zazdrościć idealnej sylwetki oraz dobrego uwarunkowania genetycznego. Jednak mają oni jeden słaby punkt, a jest nim to, że z łatwością osiągają wyznaczone cele związane z modelowaniem sylwetki. Tak więc ich aktywność fizyczna nie jest intensywna.

A dodatkowo bywa tak, że po osiągnięciu celu nie przykładają się oni do treningów i nie dbają o dietę. Przez co może dojść do niekorzystnych zmian w ich wyglądzie, kondycji i pracy całego organizmu. To odbije się nie tylko na ich wyglądzie, ale również zdrowiu.

Nie zatrzymuj się i nie zmieniaj nawyków

Może się wydawać, że osoby, które mają idealną sylwetkę nie muszą robić nic, by utrzymać ją na zawsze. Jednak nie można tak myśleć, ponieważ takie zachowanie może doprowadzić do bardzo wielu zmian w organizmie. To, że jesteśmy mezomorfikiem wcale nie oznacza, że zostaniemy nim na zawsze.

Tak więc lepiej nie spoczywać na laurach, jeżeli uda nam się osiągnąć taką sylwetkę. Nie można również zapominać o tym, że to w jaki sposób się odżywiamy, czy jaka jest nasza aktywność fizyczna, ma ogromny wpływ na to, w jaki sposób wygląda nasza sylwetka, a także jak funkcjonuje nasz organizm.

Tak więc nawet jeżeli udało Ci się osiągnąć cel, to pamiętaj o tym, by zawsze dbać o siebie i nie rezygnować ze zdrowej i dobrze zbilansowanej diety, a co więcej nie zapominaj o regularnych ćwiczeniach. Te działania mają ogromne znaczenie, i wpływają na wygląd, a także nasze zdrowie i samopoczucie.

Więcej porad znajdziesz na https://byc-zdrowym.pl/.

Tabata Killer!

Pobierz plan treningowy TABATA KILLER na 30 dni!

Zacznij regularnie ćwiczyć, schudnij i zadbaj o super kondycję!

Więcej informacji

Dziękujemy za zapisanie do Newslettera

Podany adres e-mail znajduje się już w bazie danych

Check Also

Co warto zabrać na rower

17 nieoczywistych rzeczy, które warto zabrać na wycieczkę rowerową

Kask rowerowy, specjalne spodenki czy oświetlenie są standardem w wyposażeniu zapalonych amatorów kolarstwa. Warto jednak …

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wypełnij formularz i zapisz 

się na webinar! 

NOWOŚĆ!
Sprawdź E-book!

47 zabaw i ponad 150 pomysłów na aktywne spędzanie czasu z dzieckiem

Pobierz plan TABATA KILLER! 

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail

Dołącz do wyzwania deski!

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail