Pobierz DARMOWY plan treningowy TABATA KILLER! Schudnij, popraw kodnycję i zacznij się regularnie ruszać! >> Więcej

Dziękujemy za zapisanie do Newslettera

Podany adres e-mail znajduje się już w bazie danych

Aerobox jest doskonałym pomysłem, jeżeli rozglądasz się za intensywnym treningiem, który pomoże Ci szybko spalić tkankę tłuszczową.
Aeroboks łączy elementy intensywnego treningu i boksu. Nie jest to jednak sport kontaktowy.

Aerobox – sposób na stres

Aerobox lub inaczej aeroboxing to zajęcia, które łączą w sobie klasyczne elementy fitnessu ze sztukami walki, takimi jak karate, boks czy kickboxing. Treningi odbywają się w rytm dynamicznej muzyki.

Aeroboks jest na pewno jednym z najciekawszych, ale jednocześnie najintensywniejszych zajęć fitness. Jest to trening całego ciała, który poprawia kondycję i koordynację ruchową, wzmacnia siłę mięśni i uelastycznia ciało.

Nie jest to jednak sport kontaktowy i na pewno nie uczy metod ataku czy obrony przed napastnikami. Jeżeli szukasz treningu typowo kontaktowego, połączonego z elementami samoobrony zdecydowanie lepszym wyborem będą dla Ciebie zajęcia Krav Maga.

Dlaczego Aerobox?

  • Ponieważ napinanie mięśni oraz duża ilość ciosów, kopnięć i podskoków zapewniają wysoki wydatek energetyczny, w efekcie czego spalamy tkankę tłuszczową.
  • Wyprowadzanie ciosów, czyli praca rąk świetnie kształtuje ramiona, talię i mięśnie brzucha.
  • Kopnięcia z kolei angażują mięśnie pośladków, ud i łydek.
  • Konieczność utrzymywania prawidłowej postawy pozytywnie oddziaływuje na kręgosłup.
  • Naprzemienne wykonywanie ćwiczeń dynamicznych i statycznych doskonale wpływa na równowagę.
  • To doskonały sposób na walkę ze stresem, napięciem i zmęczeniem.

Aerobox – dla kogo?

Ze względu na dużą intensywność treningu, aeroboks jest polecany dla osób o dość dobrej kondycji, które wcześniej uczęszczały już na inne zajęcia fitness.

Jeżeli jednak jesteś kanapowym leniuchem i twoja kondycja nie jest najlepsza, a jednocześnie nie masz bardzo dużej nadwagi ani problemów ze stawami lub krążeniem, jak najbardziej powinnaś spróbować tego rodzaju aktywności, bo to może być coś, co odciągnie Cię od kanapy i telewizora. Zwłaszcza, że tak intensywny trening jest najlepszą metodą na równomierne spalenie tkanki tłuszczowej!

Gdzie można ćwiczyć?

Tego typu zajęć możesz szukać w fitness klubach lub w szkołach sztuk walki, gdzie często prowadzone są zajęcia dla kobiet właśnie w formie aeroboxu.

Zajęcia rozpoczynają się krótką rozgrzewką, po której następuje intensywny trening właściwy, a ostatnie 10 minut zajęć to ćwiczenia stretchingowe i relaksacyjne. Oprócz ćwiczeń wytrzymałościowych i siłowych w czasie treningu wprowadzane są także ćwiczenia na kontrolę oddechu i koncentrację oraz elementy relaksacji i kształtowania siły umysłu.

Wahasz się?

Zupełnie niepotrzebnie, aerobox jest bardzo atrakcyjną formą treningu, nie ma w niej miejsca na nudę i monotonię. Zajęcia w grupie są bardzo motywujące, a ćwiczenia w parach urozmaicają trening i wprowadzają elementy rywalizacji.

Nie obawiaj się również nadmiernie umięśnionej sylwetki. Trening aerobowy angażuje duże grupy mięśni (a nie pojedyncze mięśnie, tak jak w treningu siłowym), które trenowane są ze stałym, ale umiarkowanym zaangażowaniem. Skutkiem tego jest ładnie ukształtowane i ujędrnione ciało.

Oceń artykuł
[Głosów: 0 Średnia: 0]
Tabata Killer!

Pobierz plan treningowy TABATA KILLER na 30 dni!

Zacznij regularnie ćwiczyć, schudnij i zadbaj o super kondycję!

Więcej informacji

Dziękujemy za zapisanie do Newslettera

Podany adres e-mail znajduje się już w bazie danych

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Test #001

Dołącz do wyzwania deski!

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail

Pobierz plan TABATA KILLER! 

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail