Pobierz DARMOWY plan treningowy TABATA KILLER! Schudnij, popraw kodnycję i zacznij się regularnie ruszać! >> Więcej

Dziękujemy za zapisanie do Newslettera

Podany adres e-mail znajduje się już w bazie danych

Zobacz dlaczego warto stosować młody jęczmień

Młody jęczmień – prawdziwa bomba aminokwasowa!

Pewnie niektórzy z Was jeszcze nie słyszeli o wspaniałych właściwościach młodego jęczmienia. Dlatego chciałabym po krótce opisać jak zbawienny wpływ ma on na nasze zdrowie. Sok z młodego jęczmienia odnawia równowagę kwasowo-zasadową. Jest pokarmem zasadotwórczym, najbardziej całościowym. Badacze przekonują, że jest on dwa razy skuteczniejszy niż szpinak!

Młody jęczmień przerabiany jest tak oszczędnie jak to tylko możliwe. Dzięki temu zawiera całą skalę żywych enzymów. Bez enzymów dochodzi do zakłócenia wszelkich funkcji życiowych, takich jak oddychanie, ruch, trawienie i tak dalej. Ludzie ciało zawiera 300 enzymów, które zidentyfikowane zostały już przez naukowców.

W latach 80. XX wieku na generalnym posiedzeniu koncernów farmaceutycznych z Japonii powiedziano, że młody jęczmień zawiera ponad 20 enzymów, a ciągłe badania odkrywają ich jeszcze więcej. Niemal połowę wagi tej rośliny stanowią białka. Soki roślinne bogate są w chlorofil. W lecznictwie używany jest do „odświeżania krwi”, natomiast w medycynie oprócz efektów dezynfekujących i przeciwzapalnych, ceni się go dla właściwości dezodorujących.

Używa się go do odświeżania oddechu i płukania gardła. Młody jęczmień zawiera też podtlenki dysmutazy, substancje, które likwidują wolne rodniki. Oksydaza konieczna jest do przetrawienia kwasów tłuszczowych.

Młody jęczmień ma wysoką zawartość witaminy C, E, witamin z grupy B, kwasu foliowego, beta-karotenu oraz kwasu pantotenowego. Roślina ta zawiera również:

  • Nadtlenek dysmutazy (SOD), który likwiduje wolne rodniki;
  • Oksydazę, niezbędną do przetwarzania kwasów tłuszczowych;
  • Oksydazę cytochromowi, jest enzymem, który przyspiesza redukcje i oksydację;
  • Katalazę, który rozkłada nadtlenek wodoru na wodę oraz tlen atomowy – bezpośrednio stymuluje siły obronne organizmu.

Bardzo wyjątkową funkcją nadtlenku dysmutazy jest to, że opóźnia niszczenie i mutacje komórek, a także wspomaga odnowę DNA i RNA. Młody jęczmień posiada wyjątkowo silne działanie przeciwzapalne, silniejsze od sterydów, nawet od kortyzonu. Z tego właśnie powodu jest tak skuteczny w przypadku artretyzmu oraz innych stanów zapalnych. Co jest ogromną zaletą młodego jęczmienia nie wywołuje on skutków ubocznych i nie wykazuje działania toksycznego, w przeciwieństwie do sterydów czy środków przeciwbólowych.

Jak stosować młody jęczmień?

1 łyżeczkę sproszkowanego młodego jęczmienia dodać do szklanki koniecznie chłodnej, wcześniej przegotowanej wody, ponieważ mieszanie go z gorącą wodą powoduje niszczenie wartościowych składników odżywczych… Taką herbatkę pijemy na 30 minut przed posiłkiem.

Młody jęczmień aminokwasową bomba?

Młody jęczmień zawiera wszystkie niezbędne do prawidłowego funkcjonowania aminokwasy, takie jak: lizyna, walina, leucyna, fenyloalanina, izoleucyna, metionina i treonina.

Młody jęczmień posiada właściwości oczyszczające, powstrzymuje rozrost bakterii w ranach oraz grzybów i beztlenowych drożdży w układzie pokarmowym. Zapobiega stanom zapalnym gardła, dziąseł, błony śluzowej żołądka i jelit, trzustki oraz wszelkim stanom zapalnym skóry. Chlorofil zawarty w młodym jęczmieniu zapobiega szkodliwemu promieniowaniu elektromagnetycznemu. Wspomaga rozwój korzystnej flory bakteryjnej i poprawia funkcjonowanie wątroby.

Wartości odżywcze jakie zawiera młody jęczmień są w naturalnych połączeniach, co ma bardzo duży wpływ na ich przyswajalność. Podsumowując, warto wprowadzić młody jęczmień na stałe do naszej diety, dzięki temu, iż niesie tak wiele korzyści dla naszego organizmu.

 

www.cosdlazdrowia.pl
Importujemy młody jęczmień Zapraszamy do współpracy!

 

 

Oceń artykuł
[Głosów: 0 Średnia: 0]
Tabata Killer!

Pobierz plan treningowy TABATA KILLER na 30 dni!

Zacznij regularnie ćwiczyć, schudnij i zadbaj o super kondycję!

Więcej informacji

Dziękujemy za zapisanie do Newslettera

Podany adres e-mail znajduje się już w bazie danych

Check Also

Jak często pić wodę w ciągu dnia i jaki ma wpływ na nasze zdrowie.

10 powodów dlaczego warto pić regularnie wodę

Około 60% ludzkiego ciała składa się z wody. Jest ona niezbędna do życia i choć …

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Anna
6 lat temu

Tak, to wszystko prawda, warto zainteresować się młodym jęczmieniem. Dodatkowo jego właściwości wspomagające proces odchudzania przekonają pewnie jeszcze większą liczbę osób, szczególnie płci pięknej 🙂

Test #001

Dołącz do wyzwania deski!

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail

Pobierz plan TABATA KILLER! 

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail