Dlaczego warto wybrać się na wizytę do dietetyka?

9 powodów, dla których warto skorzystać z konsultacji dietetycznej

Wizyta u dietetyka niekoniecznie musi się wiązać z utratą zbędnych kilogramów, choć najczęściej z tym nam się kojarzy. Dietetyk to specjalista, który doradza ludziom w kwestiach dotyczących odżywiania i prawidłowego doboru składników odżywczych w diecie. W szczególności pomaga w ułożeniu odpowiedniej diety skorelowanej z ich preferencjami i celami, w tym utratą zbędnych kilogramów, poprawą stanu zdrowia, zwiększeniem masy mięśniowej czy utrzymaniem prawidłowej masy ciała.

Dlaczego odpowiednia dieta jest taka ważna?

Zacznijmy od tego, że dieta to sposób odżywiania się, a w szerszym pojęciu sposób życia. Często błędnie utożsamiamy to słowo z odchudzaniem i redukcją polegającą na restrykcyjnej eliminacji sporej ilości potraw.

A tak naprawdę dieta powinna być dostosowana do naszych preferencji żywieniowych i celów, jakie chcemy osiągnąć oraz skupiać się na eliminacji błędnych nawyków żywieniowych.

Oczywiście pozbycie się nadmiaru kilogramów i zbędnej tkanki tłuszczowej jest szczególnie ważne dla zachowania zdrowia oraz dobrego samopoczucia. Nadwaga i otyłość bardzo często są przyczyną wystąpienia różnego rodzaju chorób, jak cukrzyca, nadciśnienie tętnicze, miażdżyca oraz inne choroby układu krążenia, a także depresja. Jednak w byciu na diecie chodzi nie tylko o to, by schudnąć.

Kluczem jest trzymanie się zasad zdrowego odżywiania tak, aby dostarczyć organizmowi niezbędnych witamin, minerałów i składników odżywczych i zachować zdrowie oraz dobre samopoczucie i prawidłową masę ciała jak najdłużej .

Dlatego– jeżeli sami nie mamy wiedzy, jak to wszystko ogarnąć – dobrym pomysłem jest skorzystanie z pomocy dietetyka.

9 powodów, dla których warto skorzystać z pomocy dietetyka?

  1. Dietetyk jest specjalistą, który pomoże ci ułożyć zdrową i zbilansowaną dietę, która będzie odpowiadać twoim preferencjom, potrzebom i celom, niezależnie czy będzie to utrata wagi czy zwiększenie masy mięśniowej.
  2. Dietetyk udzieli ci informacji na temat zasad zdrowego odżywiania oraz tego, jakie składniki odżywcze, witaminy czy minerały są ważne dla twojego organizmu i jak je dostarczyć w odpowiednich ilościach.
  3. Dietetyk pomoże ci lepiej radzić sobie z chorobami, które wymagają specjalnej diety, na przykład chorobami nerek czy układu pokarmowego.
  4. Konsultacja dietetyczna może pomóc w zapobieganiu chorobom dietozależnym, jak cukrzyca czy nadciśnienie tętnicze i w poprawieniu stanu zdrowia osoby, która już jest chora.
  5. Dietetyk pomoże ci zrozumieć zasady zdrowego odżywiania i nauczy cię, jak zmienić swoje nawyki żywieniowe.
  6. Dietetyk może zapewnić motywację i wsparcie w trakcie trudnego procesu zmiany nawyków żywieniowych.
  7. Dietetyk dostarczy rzetelnych informacji na temat zdrowego odżywiania i pomoże w odróżnieniu mitów od faktów na temat diety i zdrowego stylu życia.
  8. Konsultacja dietetyczna może pomóc w zapobieganiu niedoborom minerałów, witamin i składników odżywczych.
  9. Dietetyk pomoże w zachowaniu efektów zdrowej diety na dłużej, w tym w uniknięciu efektu jo-jo.

Artykuł przygotowany we współpracy z partnerem serwisu 

O autorze - Ania Szymanek

Trener fitness i dietetyk. Zapalony maniak fitnessu i zdrowego odżywiania – na co dzień prowadzi zajęcia w kilku klubach na Śląsku oraz szerzy wiedzę dotyczącą zasad zdrowego odchudzania oraz efektywnego połączenia diety z ćwiczeniami.

Check Also

Co to są składniki odżywcze?

Co to są składniki odżywcze i dlaczego są tak ważne w zdrowej diecie?

Często możemy usłyszeć, że aby dieta była zdrowa, to powinna być zbilansowana, a co za …

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

NOWOŚĆ!
Sprawdź E-book!

47 zabaw i ponad 150 pomysłów na aktywne spędzanie czasu z dzieckiem

Pobierz bezpłatne
fragmenty e-booków + BONUSY!

Wypełnij formularz.
Materiały wyślę OD RAZU na Twój e-mail!

Wypełnij formularz i zapisz 

się na webinar! 

Pobierz plan TABATA KILLER! 

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail

Dołącz do wyzwania deski!

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail