Polecane ćwiczenia
Home » Odżywianie » Diety » Dlaczego warto stosować elektroniczny obieg dokumentów u dietetyka?
Szybkie zarządzanie dietą w gabinecie dietetycznym

Dlaczego warto stosować elektroniczny obieg dokumentów u dietetyka?

Obecnie właściwe zarządzanie obiegiem dokumentów jest kwestią bardzo ważną, dlatego też w coraz większej ilości firm przykłada się do niego dużo uwagi. Gabinet dietetyczki to także miejsce, gdzie dobrze jest o to zadbać, ponieważ nie tylko znacząco może usprawnić to pracę ale przede wszystkim daje pewność odpowiedniej ochrony informacji.

Spis Treści
Zwiń
Rozwiń

Wygoda i sprawniejsze działanie firmy

Gabinet dietetyka to miejsce, do którego często zgłasza się wiele osób. Nie dziwi więc fakt, że wdrożenie elektronicznego obiegu dokumentacji znaczące może poprawić jego działanie. Klienci, zgłaszający się do dietetyka bardzo często potem przez dłuższy czas pozostają w z nim w kontakcie, dostarczając na przykład wyniki badań. Powinny one zostać dołączone do informacji o danym pacjencie, jednakże w taki sposób, aby nikt niepowołany nie miał do nich dostępu.

Bardzo często także takie dane przysłane przez pacjenta stanowią dla dietetyka istotne informacje, na podstawie których podejmuje on decyzje o wdrożeniu innego sposobu stosowania diety czy też jej zmiany. Elektroniczny obieg dokumentów umożliwia na przykład połączenie dokumentacji przesyłanej przez konkretnego klienta z jego informacjami w gabinecie dietetyka. Dzięki temu może on znacznie szybciej zareagować w sytuacji gdy zauważy pewne nieprawidłowości.

Poprawa pracy gabinetu

W elektronicznym systemie obiegu dokumentów(DMS) bez problemu można tworzyć czy edytować dowolne z nich. Dietetyk może na podstawie przesłanych przez klienta danych wygenerować na przykład plan diety na kolejne dni czy też wprowadzić modyfikacje do już stosowanej.

Z dokumentów znajdujących się w systemie bez problemu można tworzyć różnego rodzaju zestawienia, co w pracy dietetyka ma ogromne znaczenie. W ciągu kilku chwil może on bowiem stworzyć sobie na przykład wykres wagi i jej utraty przez danego pacjenta czy też sprawdzić, jakie produkty żywieniowe są stosowane w jego diecie. Stworzone dokumenty bez problemu można eksportować, często do wielu formatów, jak również zazwyczaj bez problemu przesyłać także bezpośrednio do klienta. To znacznie przyspiesza czas wykonania wielu prac, dzięki czemu dietetyk jest w stanie przyjmować większą ilość klientów.

Ochrona danych w elektronicznym systemie obiegu

Elektroniczny system obiegu dokumentacji daje także możliwość znacznie lepszej ochrony danych osobowych pacjentów. Odpowiednio zastosowane zabezpieczenia chronią dane przed dostępem o nich osób niepowołanych, z pewnością o wiele bardziej niż przechowywanie dokumentów papierowych.

Ponadto system daje także możliwość odpowiedniej i bezpiecznej archiwizacji danych, zapewniając jednak dostęp do dokumentów w archiwum. Każdy kto jest zatrudniony w gabinecie może dostać określony dostęp do dokumentacji, co pomaga chronić dane osobowe klientów. Ponadto, przeglądanie dokumentów w systemie sprawia, że osoby postronne nawet przypadkiem nie mogą ich zobaczyć.

Artykuł przygotowany przez partnera serwisu 

Oceń artykuł
[Głosów: 0 Średnia: 0]

Przeczytaj też:

Chcesz szybko i skutecznie schudnąć?

Sprawdź nasze diety i poradniki odchudzania. Poprowadzimy Cię krok po kroku, pokażemy jak ćwiczyć, co jeść i jak się motywować, by odchudzanie było skuteczne i trwałe.

Nasze diety i poradniki to idealne propozycje dla kobiet, które chcą rozpocząć zdrowy tryb życia oraz czuć się fantastycznie każdego dnia.

Codziennie będziesz pełna energii, a waga pokaże ubywające jak szalone kilogramy.

Tak, pokaż mi diety!

Podobał Ci się ten artykuł?

Zostaw swój e-mail, a wyślemy Ci informacje o nowych ćwiczeniach, poradach i dietach!

Dziękujemu za zapisanie do Newslettera

Sprawdź też

Jaka to jest dieta ketogeniczna?

Jak skutecznie schudnąć 10 kg na diecie ketogenicznej?

Pewnie zastanawiasz się “czym jest dieta ketogeniczna?”. Jest to dieta, w której ograniczamy spożycie węglowodanów, …

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o