5 cech instruktora idealnego dla dzieci.
Spraw by Twoje dziecko trenowało z najlepszym instruktorem.

5 cech trenera idealnego! Sprawdź czy Trener Twojego dziecka je posiada!

Chyba każdy rodzic zapisując swoje dziecko na zajęcia dodatkowe chce, aby trafiło do idealnego trenera, który zachęci je do aktywności fizycznej, pomoże się rozwinąć i nauczy przydatnych umiejętności. Zastanawiasz się, jaki w takim razie powinien być idealny trener dla dziecka? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w filmie poniżej.

Trener dla dziecka – 5 cech idealnego instruktora, który zachęci Twoje dziecko do aktywności

Niżej znajdziesz film opisujący 5 cech idealnego trenera:

Dobrego trenera nie poznasz przez jego sukcesy w sporcie, ścianę z dyplomami i szafkę z pucharami, bowiem nie każdy sportowy mistrz jest dobrym nauczycielem. Zdecydowanie ważniejsze jest to, jakie ma podejście do swoich studentów, czy panuje nad emocjami i jest cierpliwy oraz czy faktycznie chce nauczyć dzieci przydatnych umiejętności.

Spis Treści
Zwiń
Rozwiń

5 cech dobrego trenera dla dzieci

Przyglądając i przysłuchując się pracy trenera, zwróć uwagę czy posiada poniższe cechy, a – moim zdaniem  – zapiszesz dziecko do prowadzącego, który zaszczepi w nim chęć do aktywnego trybu życia i sprawi, że dziecko chętnie będzie uczestniczyło w zajęciach.

Cechy dobrego renera:

  1. Spokojny i opanowany – nie daje się ponieść emocjom, wie co robić na sali, nie przenosi emocji z poza treningu na salę i nie krzyczy po dzieciach.
  2. Dba o bezpieczeństwo swoich studentów – zabezpiecza salę, kontroluje poprawność ćwiczeń wykonywanych przez dziecko, dba o dyscyplinę na zajęciach.
  3. Stawia realne cele swoim studentom – ma odpowiednie wymagania wobec dzieci zależnie od ich wieku i treningowego stażu.
  4. Wychowuje poprzez sport – uczy dyscypliny oraz jak współpracować i rywalizować w duchu fair play, pomaga osiągać swoje maksimum i nie porównuje studentów między sobą.
  5. Kreatywny i zaangażowany – realizuje ciekawe treningi tak, aby dzieci dobrze się bawiły i cały czas się rozwijały. Utrzymuje również kontakt z rodzicami (informuje o postępach, informuje o problemach, podpowiada jak ćwiczyć z dzieckiem w domu).

Gdzie szukać informacji na temat trenera?

Najlepszym źródłem informacji na temat trenera są inni rodzice. Zatem, jeżeli chcesz uzyskać informacje z pierwszej ręki, to w trakcie zajęć zapytaj kilku rodziców, co sądzą na temat trenera. Jeżeli – podobnie jak Ty – są tam pierwszy raz, to podejdź do klubu w trakcie treningu grupy zaawansowanej i zadaje te same pytania zastanym tam rodzicom. Ich dzieci zapewne ćwiczą już przynajmniej rok, wiec będą Ci w stanie powiedzieć, co im się podoba, a co nie.

Skutki wyboru złego trenera dla dzieci

  • Narażenie dziecka na kontuzje
  • Może zaburzyć samoocenę osób, które nie są najlepsze
  • Zły wzór, który przeniesie się na inne aspekty życia (krzyk, brak dyscypliny)
  • Dyskomfort dziecka na zajęciach (czyli dziecko się nie bawi, ale smuci czy stresuje)
  • Zniechęcenie dziecka do sportu

Jak wybrać trenera dla dzieci i jak sprawdzić klub sportowy – sprawdź mój webinar

Jeżeli Twoje dziecko zrezygnowało właśnie z zajęć lub od dłuższego czasu nie potrafisz znaleźć zajęć sportowych, które zaakceptuje Twoje dziecko, koniecznie obejrzyj mój webinar. W tym nagraniu przedstawiam, jak krok po kroku wybrać idealne zajęcia oraz jak przygotować siebie i dziecko do pierwszego treningu.

Więcej szczegółów znajdziesz tutaj – Jak sprawdzić klub i trenera dla dziecka | Webinar

Szukasz pomysłu na aktywne zabawy z dziećmi? Tutaj znajdziesz pomysły i inspiracje:

Masz pytania?

Zadaj je w komentarzu, a ja bardzo chętnie pomogę. Jeżeli zadasz je tutaj to niewykluczone, że z mojej podpowiedzi skorzystają też inni rodzice, których nurtuje podobny problem.

Oceń artykuł
[Głosów: 2 Średnia: 5]

Check Also

Pewność siebie dziecka - klucz do rozwoju. Odkryj strategie budowania pewności siebie u dzieci poprzez szacowanie granic i rozwijanie asertywności.

Budowanie pewności siebie u dzieci: odkryj tajemnicę szacowania granic i asertywności!

Czy spotkałeś się kiedyś z taką sytuacją? Pamiętasz, jak oburzona ciocia lub babcia powiedziała: „Ale …

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

NOWOŚĆ!
Sprawdź E-book!

47 zabaw i ponad 150 pomysłów na aktywne spędzanie czasu z dzieckiem

Pobierz bezpłatne
fragmenty e-booków + BONUSY!

Wypełnij formularz.
Materiały wyślę OD RAZU na Twój e-mail!

Wypełnij formularz i zapisz 

się na webinar! 

Pobierz plan TABATA KILLER! 

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail

Dołącz do wyzwania deski!

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail