Pobierz DARMOWY plan treningowy TABATA KILLER! Schudnij, popraw kodnycję i zacznij się regularnie ruszać! >> Więcej

Dziękujemy za zapisanie do Newslettera

Podany adres e-mail znajduje się już w bazie danych

Jak ćwiczyć z dzieckiem-najlepsze podejście do treningu z dzieckiem to zabawa.
Sprawdź, od czego zacząć ćwiczenia, gry i zabawy? Jak najlepiej podejść do tematu aktywnego trybu życia.

Czy dziecko musi „ćwiczyć”, by zacząć się ruszać? Jaki jest najgorszy błąd jaki można popełnić?

Do aktywnych gier i zabaw z dzieckiem nie jest nam potrzebna specjalistyczna wiedza. Myślenie, że do treningu z dzieckiem konieczna jest wiedza tajemna jest tak naprawdę wymówką, ponieważ celem nie jest przygotowanie dziecka do olimpiady, a nauka zdrowego i aktywnego stylu życia. A czy do tego potrzebujemy ogromnej wiedzy?

Spis Treści
Zwiń
Rozwiń

Obejrzyj film – Jak ćwiczyć z dzieckiem – czego będziesz potrzebować?

Co jest potrzebne do zabawy/treningu z dzieckiem?

  • Czas – na daną aktywność powinien być zarezerwowany czas. Jeżeli chcemy, aby dziecko aktywnie uczestniczyło w zabawie, to nie możemy jednocześnie pracować czy wykonywać innych czynności z nią niezwiązanych.
  • Zaangażowanie – nawet najlepsza zabawa, jeżeli będzie przedstawiona w formie suchych poleceń nie sprawi, że dziecko będzie aktywne. Uczestnictwo rodzica w zabawie czy ćwiczeniach, jest najprostszą metodą do zmotywowania dziecka do działania. Więcej o magicznym składniku, bez którego dzieci nie będą aktywne, znajdziesz w tym artykule – Bez tego KLUCZOWEGO ELEMENTU Twoje dziecko NIGDY nie będzie zdrowe!
  • Pomysły – aby zacząć, niezbędny jest pomysł na grę i zabawę. Na samym początku nie muszą to być żadne skomplikowane gry, najważniejsze, by zacząć robić coś razem. Może to być klasyczna gra w berka, wyścigi na czworaka czy budowa domowego toru przeszkód.
  • Dużo cierpliwości – dzieci z reguły potrzebują więcej czasu na przyswojenie zasad zabawy, opanowania specjalnych ruchów czy choćby zbudowania chęci do zabawy. Dlatego, to po stronie rodzica jest pomoc w przypadku niepowodzeń, motywowanie w przypadku braku chęci, nie denerwowanie się, jeżeli coś idzie nie tak w trakcie zabawy i nie poddawanie się, kiedy dziecku nie będzie się chciało i będzie wolało smartfon czy komputer.
  • Chęć do zabawy i wygłupów – każdej zabawie towarzyszy śmiech, radość i wygłupy. Jeżeli więc nam samym początku dana zabawa nie sprawia przyjemności, to może być nam ciężko przekonać do niej dziecko. Warto to wypośrodkować i wykorzystywać gry i zabawy, które zarówno sprawiają radość nam, jak i dzieciom.

Kiedy specjalistyczna wiedza do treningu z dzieckiem jest niezbędna?

  • Kiedy dziecko ma zdiagnozowane przez lekarza problemy z ruchem i wymagane jest wsparcie fizjoterapeuty. Wtedy po wizycie u specjalisty otrzymamy szczegółowe instrukcje, jak ćwiczyć z dzieckiem lub czy konieczne będą częste wizyty u specjalisty w celu rehabilitacji.
  • Kiedy dane ćwiczenie wymaga konkretnej techniki, aby nie narazić uczestnika na kontuzję. Elementy, których powinniśmy unikać bawiąc się z dzieckiem, aby nie zrobić mu krzywdy to rozciąganie, praca z obciążeniem, wszelkie przewroty czy salta z wyskoku.

Domowy tor przeszkód dla dzieci – idealna aktywność dla dzieci w domu

Dołącz do grupy na Facebooku – Dziecko bateryjka | Pomysły na gry i zabawy ruchowe dla całej rodziny.

W tej grupie przedstawiam pomysły na ćwiczenia i zabawy, które pozwolą zaktywizować Twoje dziecko. Skupiam się tutaj przede wszystkim na sposobach jak zaszczepić u dzieci chęć do ruchu, a nie na kompleksowych planach treningowych, które mają w 30 dni z naszego dziecka zrobić mistrza. Sprawdź i przekonaj się sama – to nic nie kosztuje.

Dołącz do grupy na Facebooku  – kliknij tutaj

Jak wybrać zajęcia dodatkowe dla dziecka – sprawdź mój webinar

Jeżeli Twoje dziecko zrezygnowało właśnie z zajęć lub od dłuższego czasu nie potrafisz znaleźć zajęć sportowych, które zaakceptuje Twoje dziecko, to zapraszam Cię do obejrzenia mojego webinaru. W tym nagraniu przedstawiam jak krok po kroku wybrać idealne zajęcia oraz jak przygotować siebie i dziecko do pierwszego treningu.

Więcej szczegółów znajdziesz tutaj – Jak wybrać zajęcia dodatkowe dla dziecka – webinar

Masz pytania? Nie wiesz jak pomóc swojemu dziecku?

Daj znać w komentarzu. Chętnie pomogę znaleźć rozwiązanie.

Oceń artykuł
[Głosów: 0 Średnia: 0]

O autorze - Przemek Warzecha

Trener, instruktor Krav Maga dla dzieci i dorosłych oraz GFM. Uwielbia prowadzić i uczestniczyć w zajęciach które są rozwojowe, stawiające na zabawę oraz pozytywne zmęczenie.
Tabata Killer!

Pobierz plan treningowy TABATA KILLER na 30 dni!

Zacznij regularnie ćwiczyć, schudnij i zadbaj o super kondycję!

Więcej informacji

Dziękujemy za zapisanie do Newslettera

Podany adres e-mail znajduje się już w bazie danych

Check Also

Jak pomóc dziecku nękanemu w szkole?

9 rzeczy, których nie możesz mówić jako rodzic, jeżeli dziecko przyznało się, że jest nękane

Dziecko przyznało się, że jest nękane w szkole. Poznaj 9 rzeczy, których nie możesz zrobić …

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

NOWOŚĆ!
Sprawdź E-book!

47 zabaw i ponad 150 pomysłów na aktywne spędzanie czasu z dzieckiem

Wypełnij formularz i zapisz 

się na webinar! 

Pobierz plan TABATA KILLER! 

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail

Dołącz do wyzwania deski!

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail