Zegarek Garmin dla aktywnych - zegarek damski i męski.
Elegancja, funkcje smart oraz ogromny potencjał dla sportowców! Zobacz zegarki Garmin.

Zegarki sportowe Garmin dla aktywnych

Pulsometry coraz częściej towarzyszą biegaczom podczas treningów. Jeszcze kilka lat temu był to sprzęt niemal wyłącznie dla profesjonalistów, ale dziś stosują go użytkownicy trenujący na każdym poziomie zaawansowania. Jakie zegarki sportowe warto polecić osobom, które lubią aktywnie spędzać czas?

Garmin Venu 2 – połączenie elegancji i funkcji smart

Uniwersalnym wyborem może okazać się model Venu 2 firmy Garmin. Na elegancki wygląd składa się czytelny, jasny i kolorowy wyświetlacz AMOLED o wysokiej rozdzielczości chroniony powłoką Gorilla Glass oraz ramka ze stali nierdzewnej.

Garmin Venu pomaga w przeprowadzaniu przemyślanych treningów. Dzięki wsparciu ponad 20 dyscyplin sportowych oraz pomiarowi tętna z nadgarstka ułożenie własnego planu oraz śledzenie zmieniających się możliwości organizmu jest proste, jak nigdy wcześniej. Platforma Garmin Connect pozwala na przygotowanie własnych treningów, a funkcja Garmin Coach oferuje gotowe plany dla biegaczy, którzy planują starty na dystansach 5 lub 10 kilometrów albo półmaratonu.

Zegarek Venu 2 to także rozbudowane funkcje Smart, jak choćby możliwość realizowania płatności zbliżeniowych czy wsparcie dla regeneracji dzięki opcji BodyBattery, która pozwala znaleźć optymalny czas na treningi i wypoczynek. To również śledzenie kluczowych wskaźników, jak tętno, oddech, poziom stresu oraz przebieg cyklu menstruacyjnego.

Garmin Forerunner 945 – zegarek dla ambitnych biegaczy

Serii Forerunner chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Model 945 to kolejny z modeli, które oferują przedstawicielom wielu dyscyplin sportowych (a zwłaszcza biegaczom i triathlonistom) kompleksowe wsparcie w przygotowaniu się do zawodów.

Zegarki Forerunner to – poza standardowymi funkcjami, jak pomiar tętna i wbudowany GPS – szereg innowacyjnych rozwiązań. Użytkownicy otrzymują dostęp do interaktywnych map topograficznych, zaawansowanego planowania strategii tempa dzięki opcji PacePro, a także szeregu wskaźników, których monitorowanie jest kluczowe dla poprawy formy sportowej.

Zegarek śledzi takie parametry, jak efekt treningu z podziałem na akcent tlenowy i beztlenowy, a także oferuje wgląd w dynamikę biegu.
Na tę ostatnią składają się: czas kontaktu z podłożem, odchylenie pionowe oraz poziome podczas biegu, kadencja, długość kroku i moc biegowa. Nieocenioną pomocą jest także podgląd zmieniającego się pułapu tlenowego. Nowością jest pomiar tętna pod wodą, czy zastosowanie pulsoksymetru, czyli mierzenie saturacji krwi.

Jak na zegarek klasy premium przystało, także tutaj nie mogło zabraknąć funkcji smart. Płatności GarminPay, powiadomienia otrzymywane z telefonu czy system alertów ostrzegających, które wyślą wiadomość na numery alarmowe w razie wykrycia wypadku to tylko niektóre z zastosowanych tutaj rozwiązań.

Garmin Forerunner 45S – małe rozwiązanie o dużym potencjale

Najmniejszy smartwatch do biegania (w wersji damskiej „S” waży zaledwie 32 gramy). Pomimo niewielkich rozmiarów oferuje wsparcie dla wielu trybów sportowych, gotowe plany treningowe Garmin Coach, a także pomiar tętna z nadgarstka.

Pomimo zaskakująco atrakcyjnej ceny, producent zmieścił w modelu 45S moduł GPS, który pozwala na dokładne prześledzenie trasy, pomiar odległości, tempa i zmierzenia interwałów.

Wysiłki biegaczy wspiera funkcja Body Battery, która ułatwia zoptymalizowanie rytmu dnia. Zegarek wspiera monitorowanie kondycji śledząc minuty aktywności, liczbę wykonanych kroków oraz średnie tętno.

Firmy takie, jak Polar lub Garmin oferują wiele modeli zegarków dla sportowców. Garmin Venu to dobry wybór dla osób, które szukają połączenia aktywności z dobrym stylem. Seria Forerunner stanowi z kolei świetny wybór dla sportowców nastawionych na wynik. Model 945 przeznaczony jest dla profesjonalistów, ale jego mniejsza wersja, oznaczona numerem 45, będzie wystarczająca dla początkujących biegaczy.

Artykuł partnera

Oceń artykuł
[Głosów: 0 Średnia: 0]

Check Also

jak bezpiecznie przechowywać i konserwować narty

5 Najczęstszych błędów w konserwacji nart. Czego nie możesz robić swoim nartom?

5 najczęstszych błędów w konserwacji nart, które mogą skrócić ich żywotność. Bez względu na to, …

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

NOWOŚĆ!
Sprawdź E-book!

47 zabaw i ponad 150 pomysłów na aktywne spędzanie czasu z dzieckiem

Pobierz bezpłatne
fragmenty e-booków + BONUSY!

Wypełnij formularz.
Materiały wyślę OD RAZU na Twój e-mail!

Wypełnij formularz i zapisz 

się na webinar! 

Pobierz plan TABATA KILLER! 

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail

Dołącz do wyzwania deski!

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail