Wymówki a Zdrowy Styl Życia

Jeśli marzysz o zadbaniu o swoje zdrowie i przerzuceniu się na zdrowy styl życia, ale jednocześnie nieustannie znajdujesz sobie nowe wymówki, dzięki którym odkładasz ten istotny krok na później i na później, to dziś podamy Ci pomocną dłoń!

Zaprezentujemy Ci bowiem dziś kilka najczęściej spotykanych wykrętów i wymówek, które zapewne stosujesz, aby jak najbardziej odwlec ten ważny moment, w którym zapomnisz o dotychczasowym siedzącym trybie życia i niezdrowym odżywianiu się, aby nareszcie zadbać odpowiednio o swoje zdrowie!

Jasne, każda z nas chyba wie doskonale, jak przyjemne jest słodkie nieróbstwo, leżenie na kanapie, objadanie się ciastkami, oglądanie telewizji, granie w gry typu Mega Joker, czy też czytanie książek. Ale niestety nie jest to zalecany tryb życia – w zasadzie to specjaliści zalecają jego bezwzględne unikanie.

Tutaj więc nie ma miejsca na wymówki – pora zabrać się za siebie zaczynając już od dziś!

Ale Ja nie Mam na to Czasu…

Masz na pewno. Brak czasu to nie jest żaden argument. Wystarczy zredukować nieco pochłaniające czas zbędne zajęcia, jak oglądanie telewizji, albo nieco zmienić swoją codzienną procedurę. Lubisz całe popołudnie oglądać seriale? Zamiast kolejnego odcinka zrób sobie trwający pół godziny spacer lub przejażdżkę na rowerze. Na początek naprawdę wystarczy tylko tyle!

Czy dojeżdżasz codziennie do pracy samochodem? Może zamiast tego rozważ korzystanie z komunikacji zbiorowej. W ten sposób podróż zajmie Ci tyle samo czasu, ale jednocześnie większą część dystansu pokonasz spacerem, na przykład idąc na przystanek autobusowy lub do stacji metra.

Zdrowe Jedzenie Mi nie Smakuje

Tak, na początku może być to prawdą. Jednak przyczyna tego problemu tkwi tak naprawdę w Twojej głowie. Po prostu psychicznie nastawiasz się na to, że zmiana trybu żywienia automatycznie spycha Cię w rejony, w których istnieje wyłącznie niesmaczne jedzenie. To nieprawda.

Po pierwsze, żywność, jaką obecnie pochłaniasz w dużych ilościach, zawiera mnóstwo chemicznych dodatków poprawiających smak. Po drugie, tutaj wchodzi w grę także kwestia przyzwyczajenia do danego smaku. Gwarantujemy Ci, że jeśli przez miesiąc będziesz odżywiać się zdrowymi produktami, odstawiając całkowicie fast foody, to po miesiącu taki typowy hamburger czy hot-dog wcale nie będzie Ci już smakować!

Zdrowe Jedzenie Jest dla Mnie Zbyt Drogie

To także jest argument, który można z łatwością obalić. Owszem, jeśli patrzysz z przyzwyczajenia na gotowe potrawy (tak, jak to robisz obecnie), to niektóre z dostępnych opcji mogą faktycznie wydawać się kosztowne. Ale weź pod uwagę, że tak naprawdę ich główne składniki to ryby, warzywa i owoce, które są przecież najtańszymi produktami na rynku.

Jeśli więc przygotujesz sobie zapas ryb, warzyw, owoców oraz kilku dodatkowych składników takich jak na przykład oliwa z oliwek, to szybko przekonasz się, że na jedzenie wydajesz o wiele mniej, niż wcześniej.

Nie Zależy Mi na Uznaniu ze Strony Innych

Takie nastawienie to chyba największy błąd, jaki możesz popełnić. Nie zaczynasz dbać o siebie tylko dlatego, żeby zacząć się podobać innym ludziom. Robisz to wyłącznie dla siebie. Dla swojego zdrowia, dla swojego dobrego samopoczucia, dla lepszej kondycji fizycznej i psychicznej. Jeśli zamierzasz się odchudzać i ćwiczyć tylko dlatego, żeby lepiej wypaść w oczach innych, to takie podejście w zasadzie gwarantuje Ci porażkę już po kilku pierwszych dniach.

Artykuł dostarczony przez partnera serwisu 

Check Also

Kremy wyszczuplające - czy warto

Czy warto stosować kremy wyszczuplające, czy są one skuteczne?

Chcąc schudnąć lub wymodelować swoją sylwetkę, sięgamy po różne rozwiązania. Choć powszechnie wiadomo, że najlepsze …

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

NOWOŚĆ!
Sprawdź E-book!

47 zabaw i ponad 150 pomysłów na aktywne spędzanie czasu z dzieckiem

Pobierz bezpłatne
fragmenty e-booków + BONUSY!

Wypełnij formularz.
Materiały wyślę OD RAZU na Twój e-mail!

Wypełnij formularz i zapisz 

się na webinar! 

Pobierz plan TABATA KILLER! 

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail

Dołącz do wyzwania deski!

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail