Czym jest wszywka alkoholowa? Kraków
Wszywka alkoholowa Esperal - sprawdź jak może pomóc Ci w walce z nałogiem.

Wszywka alkoholowa Esperal powoduje zmiany w prawidłowym procesie trawienia alkoholu

Wszywka alkoholowa Esperal powoduje zmiany w prawidłowym procesie trawienia alkoholu

Uzależnienie może prowadzić do szkód zarówno dla osoby uzależnionej (jej zdrowia nie tylko fizycznego, lecz także psychicznego), jak i jej najbliższej rodziny. Trudno jest pokonać alkoholizm. Jest to jednak obecnie możliwe dzięki coraz to nowszym i skuteczniejszym metodom. Esperal Kraków w https://esperalkrakow.com/ (z aktywnym składnikiem Disulfiramem) jest dobrze znaną metodą farmakologicznego leczenia alkoholizmu.

Przez wiele lat podskórna implantacja Esperalu była podstawą całościowego leczenia choroby alkoholowej – świetnie się sprawdzając. Nic więc dziwnego, że taka forma leczenia alkoholizmu jest nadal bardzo popularna wśród osób mających problem z nadużywaniem alkoholu.

Tabletki z Esperalem są implantowane w sposób mało inwazyjny. Jest to bezpieczny i skuteczny sposób na rozpoczęcie kompleksowego leczenia alkoholizmu.

Spis Treści
Zwiń
Rozwiń

Czym jest Esperal?

Esperal jest lekiem, który jest bardzo dobrze znany na polskim rynku farmaceutycznym. Jest to lek, który wszystkim kojarzy się z tabletkami wszywanymi podskórnie. Nazwa leku znana jest od dawna, mówiąc o Esperalu można natknąć się także na określenie „Disulfiram”. Jest to jedno i to samo, w zasadzie Disulfiram jest aktywnym składnikiem wszywki alkoholowej. Substancja czynna w połączeniu z alkoholem ma spełniać działanie odstraszające i motywować do utrzymania całkowitej abstynencji.

Disulfiram jest dostępny w postaci tabletek. Tabletki te są umieszczane pod warstwami mięśni, w postaci implantu. Lekarz określa ich liczbę i zaleca dawkę po przeprowadzeniu wywiadu medycznego z uzależnionym. Liczba tabletek najczęściej jest uzależniona od masy ciała.

Co dzieje się w organizmie Pacjenta, po zabiegu zaszycia alkoholowego?

Lek Esperal skutecznie blokuje enzym deshydrogenazę aldehydową, który jest odpowiedzialny za rozkład alkoholu w wątrobie. Espeal ma zapobiegać piciu alkoholu przez alkoholików i wywoływać wstręt do spożywania napojów alkoholowych. Lek wszyty podskórnie zatrzymuje przemianę aldehydu octowego (głównego metabolitu) do kwasu octowego. W organizmie może gromadzić się alkohol, który nie został strawiony, co powoduje ciężkie zatrucie alkoholowe. Ma to na celu zniechęcenie ludzi do spożywania alkoholu.

Do działań niepożądanych najczęściej związanych z połączeniem Esperalu i alkoholu należą: silne bóle i zawroty głowy, wymioty oraz duszności.
Objawy te mogą pojawić się już po 10 minutach od wypicia alkoholu. Często są one opisywane jako zaskakujące, że nadeszły tak szybko. Są one dużo bardziej uciążliwe od popularnego kaca (mogą trwać ponad 10 godzin). W skrajnych przypadkach napicie się alkoholu po zaszyciu może skutkować nawet zawałem serca, dlatego tak ważne jest aby po zabiegu zaszycia utrzymywać całkowitą abstynencję. 

Jak wygląda zabieg implantacji Esperalu i czy wszycie Esperalu jest bolesne?

 • Implantacja Esperalu jest szybkim zabiegiem, który trwa mniej niż 30 minut. Wykonuje go tylko wykwalifikowany chirurg w specjalistycznej placówce, zajmującej się terapią awersyjną: https://esperalkrakow.com/
 • Wszycie Esperalu wykonywane jest w znieczuleniu miejscowym, aby zapewnić całkowity komfort i bezpieczeństwo osobie zgłaszającej się na zabieg (jest on dzięki temu całkowicie bezbolesny nawet dla osób z niskim progiem bólu).
 • Zaszycie alkoholowe polega on na umieszczeniu tabletek z lekiem Esperal pod skórą pacjenta, głęboko w warstwie mięśniowej. 
 • Pacjent w dniu zabiegu powinien być całkowicie trzeźwy (wymagana 24 godzinna abstynencja, im dłuższa przerwa w piciu alkoholu – tym lepiej).
 • Zawsze przed wykonaniem zaszycia przeprowadzany jest wywiad medyczny z Pacjentem w celu wykluczenia wszystkich ewentualnych przeciwwskazań do wykonania procedury zaszycia.
 • Pośladki są najczęściej wybieranym miejscem na zabieg, mogą to być również okolice łopatek (oba miejsca są wyjątkowo dyskretne).
 • Blizna jest praktycznie niewidoczna dla innych, a rana szybko się goi (ok. 7 dni).
 • Pacjent bezpośrednio po zabiegu może wrócić do wykonywania swoich codziennych zajęć i obowiązków.

Przygotowanie do zabiegu zaszycia alkoholowego

Pacjent do implantacji wszywki nie musi się szczególnie przygotowywać. Jedynym warunkiem koniecznym jest trzeźwość w dniu zabiegu (wymagane są min. 24 godziny całkowitej trzeźwości). Im dłużej będzie utrzymana abstynencja, tym mniejsze jest prawdopodobieństwo wystąpienia ewentualnych skutków ubocznych po wykonaniu zabiegu. 

Skutki uboczne implantacji wszywki

Zabieg zaszycia alkoholowego jest zabiegiem mało inwazyjnym i wystąpienie ewentualnych skutków ubocznych po zabiegu jest naprawdę minimalne. Jeżeli już się tak zdarzy i rana zacznie np. nieprawidłowo się goić (wyciek płynu surowiczego z rany) lub też w okolicy wykonywanego zabiegu pojawi się torbiel, Pacjent powinien w obu tych sytuacjach natychmiast zgłosić się do gabinetu, w którym był wykonywany zabieg. Może się okazać, że organizm potraktował wszywkę alkoholową jako ciało obce i ją odrzucił. Wtedy lekarz usunie wszywkę oraz zaproponuje inną formę leczenia choroby alkoholowej. Są to jednak rzadko spotykane sytuacje. 

Przeciwwskazania do zabiegu implantacji Esperalu

Tak naprawdę istnieje tylko kilka przeciwwskazań do zabiegu zaszycia alkoholowego. A są to:

 • nadwrażliwość na aktywny składnik leku (Disulfiram),
 • stan nietrzeźwości w dniu zgłoszenia się na zabieg implantacji,
 • wybrane choroby układu krążenia,
 • zawał serca (przebyty w ciągu 6 dni od planowanego zabiegu),
 • zaburzenia psychiczne (w tym próby samobójcze w przeszłości),
 • ciąża i karmienie piersią.

Każdorazowo przed zabiegiem implantacji wszywki z Pacjentem zgłaszającym się na zabieg przeprowadzana jest szczegółowa rozmowa, w celu wykluczenia wszystkich przeciwwskazań oraz oceny jego ogólnego stanu zdrowia. 

Jak długo działa wszywka alkoholowa Esperal?

Wszywka alkoholowa jest lekiem działającym w przedziale od 8 – nawet do 12 miesięcy. Po zakończeniu działania Esperalu Pacjent może zdecydować się na ponowne wykonanie zaszycia alkoholowego. Jest to lek bardzo wydajny. Dodatkową jego zaletą jest fakt, że nie trzeba codziennie pamiętać o jego zażywaniu, wszyty podskórnie działa przez cały czas.

Czy wszywka alkoholowa jest lekiem na alkoholizm?

Nie należy traktować wszywki jako typowy lek na alkoholizm.
Jest to tylko metoda wspomagająca kompleksowe leczenie alkoholizmu przez swoje działanie odstraszające. Alkoholik z wszywką boi się spożywać napoje alkoholowe, z obawy na bardzo złe samopoczucie, a także możliwe skutki uboczne nie tylko dotyczące zdrowia, lecz również zagrażające życiu.

Obawy te skutecznie go zniechęcają do picia nawet niewielkich ilości napojów alkoholowych. Wymagana jest jednak całościowa terapia alkoholowa, np. w zamkniętej placówce. Leczenie alkoholizmu w ośrodku uzależnień charakteryzuje się nadal największą skutecznością. Pacjenci opuszczający ośrodek są zazwyczaj gotowi i w pełni przygotowani do życia w całkowitej trzeźwości. Dodatkowo – jeżeli nastąpią sytuacje kryzysowe w ich życiu, zawsze mogą liczyć również w późniejszym czasie na pomoc terapeutów. 

Artykuł partnera

Oceń artykuł
[Głosów: 0 Średnia: 0]

Check Also

Zegarek Garmin Venu

Recenzja smartwatchy Garmin Venu: Jakie mają funkcje?

Seria smartwatchy Garmin Venu to idealne połączenie zaawansowanych funkcji sportowych z eleganckim wzornictwem. Te urządzenia …

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

NOWOŚĆ!
Sprawdź E-book!

47 zabaw i ponad 150 pomysłów na aktywne spędzanie czasu z dzieckiem

Pobierz bezpłatne
fragmenty e-booków + BONUSY!

Wypełnij formularz.
Materiały wyślę OD RAZU na Twój e-mail!

Wypełnij formularz i zapisz 

się na webinar! 

Pobierz plan TABATA KILLER! 

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail

Dołącz do wyzwania deski!

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail