Liposukcja ultradźwiękowa - co to jest?
Sprawdź, jakich efektów możesz się spodziewać po liposukcji ultradźwiękami?

VASER Lipo – skuteczna metoda rzeźbienia sylwetki

Jeśli chcesz cieszyć się zgrabną sylwetką, potrzebujesz profesjonalnego wsparcia dietetyka i trenera. Niekiedy jednak również i to zawodzi. Poznaj VASER Lipo – zabieg, który przyspieszy postępy na Twojej drodze do figury idealnej.

Co to jest liposukcja ultradźwiękami?

Liposukcja ultradźwiękowa przynosi fantastyczne efekty, jednak absolutnie nie może być stosowana jako alternatywa dla odchudzania. To sposób na rzeźbienie sylwetki w czasie, gdy poddajemy się dietom i dbamy o zbilansowany tryb życia, jednak mamy problem ze zrzuceniem opornej tkanki tłuszczowej w miejscach trudnych, jak brzuch, pośladki czy uda.

Pierwsze efekty przeprowadzonego zabiegu widać już po paru tygodniach. Ze względu na fakt, że jest to technika małoinwazyjna, przeprowadzana jest w znieczuleniu miejscowym i z użyciem środków sedacyjnych, a pacjent/ka może powrócić do domu tego samego dnia, kiedy wykonany był zabieg.

Liposukcja ultradźwiękami polega na wprowadzeniu w problematyczne miejsce niewielkiej kaniuli, która emituje ultradźwięki. Fale te rozchodzą się po tkance tłuszczowej, doprowadzając do jej uszkodzenia, a dzięki zjawiskowi kawitacji dochodzi do upłynnienia nadmiaru tłuszczu. Aby przyspieszyć i usprawnić ten proces, w metodzie VASER Lipo przed zabiegiem podawany jest miejscowo pod skórę roztwór wodny.

Upłynniona, rozwodniona tkanka tłuszczowa jest odsysana, a nacięcie wykonane w skórze celem wprowadzenia narzędzi chirurgicznych jest zszywane. Jest to bardzo niewielkie nacięcie, dlatego u większości osób po zagojeniu się rany nie pozostaje żaden ślad.

Jakich efektów mogę się spodziewać?

Warto mieć świadomość, że liposukcja ultradźwiękami nie jest metodą pozwalającą rozwiązać problem nadmiaru tkanki tłuszczowej raz na zawsze. Usunięcie tłuszczu z brzucha nie gwarantuje, że nie pojawi się on w tym miejscu już nigdy – jeśli nie będziemy przestrzegać diety i dbać odpowiednio o aktywność fizyczną, tkanka tłuszczowa powróci do pierwotnej lokalizacji.

Żaden zabieg medycyny estetycznej nie może zastępować zdrowego trybu życia.

Otrzymane w ramach zabiegu efekty będą się różnić w zależności od kondycji danej osoby, ilości odsysanej tkanki, jej indywidualnych zdolności do regeneracji. Jednak badania wykazują, że u osób zdeterminowanych, aby osiągnąć oczekiwane rezultaty, ćwiczących, będących na zdrowej diecie i jednocześnie poddającej się zabiegowi, efekty rzeźbienia sylwetki ze wsparciem liposukcji potrafią być spektakularne.

W tym miejscu warto również wspomnieć, że pozyskana w ramach zabiegu tkanka tłuszczowa może być wykorzystana do przeszczepu – na przykład w celu powiększenia piersi lub wypełnienia zmarszczek. Jak widać, liposukcja VASER Lipo ma wiele zastosowań estetycznych.

Czy VASER Lipo jest dla mnie?

Metoda VASER Lipo jest w pełni bezpieczna i stosowana w gabinetach medycyny estetycznej na całym świecie. Należy jednak mieć świadomość, że jak każdy zabieg, również posiada listę przeciwwskazań. Należą do nich ciąża, laktacja, cukrzyca, epilepsja, choroby kardiologiczne i nowotworowe, zaburzenia krzepnięcia krwi i parę innych.

Najlepiej wybrać sprawdzoną, renomowaną klinikę medycyny estetycznej, w której specjalista przeprowadzi odpowiedni wywiad lekarski, skieruje na badania umożliwiające przeprowadzenie zabiegu i zasugeruje najlepsze dla naszych potrzeb rozwiązania.

Więcej merytorycznych informacji na temat tej metody usuwania nadmiarowej tkanki tłuszczowej znajdziesz na Vaser.pl

Artykuł partnera

Oceń artykuł
[Głosów: 0 Średnia: 0]

Check Also

Jak mierzyć temperaturę temometrem bezdotykowym - instrukcja krok po kroku

Jak prawidłowo mierzyć temperaturę termometrem bezdotykowym?

Zastanawiasz się jak prawidłowo zmierzyć temperaturę termometrem bezdotykowym? Nie wiesz, jak działa taki termometr? Dlaczego …

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

NOWOŚĆ!
Sprawdź E-book!

47 zabaw i ponad 150 pomysłów na aktywne spędzanie czasu z dzieckiem

Pobierz bezpłatne
fragmenty e-booków + BONUSY!

Wypełnij formularz.
Materiały wyślę OD RAZU na Twój e-mail!

Wypełnij formularz i zapisz 

się na webinar! 

Pobierz plan TABATA KILLER! 

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail

Dołącz do wyzwania deski!

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail