Własny plac zabaw w ogrodzie to gwarancja dobrej zabawy każdego dnia.
Każde dziecko marzy o własnym placu zabaw do którego będzie mogło zapraszać kolegów i koleżanki .

Plac zabaw – dlaczego warto mieć swój?

Wszyscy wiemy, że wybiegane i wyszalane dzieci to szczęśliwe dzieci. Wszyscy również wiemy, że dzieciaki uwielbiają place zabaw, jednak nie zawsze mamy czas, chęć i możliwość zabrania je na jakikolwiek. Dlatego, zamiast szukać najbliższego placu zabaw, który będzie spełniał nasze oczekiwania względem bezpieczeństwa i oczywiście zabawowe oczekiwania naszego dziecka, warto stworzyć mu jego własne miejsce do zabawy.

Pomysł brzmi dosyć ekstrawagancko, jednak w dzisiejszych czasach nie jest to ani bardzo droga, ani niezwykła inwestycja. Dzieciństwo to czas beztroski i zabawy, który po latach wspominamy z uśmiechem na twarzy, a zabawa na placu zabaw nie tylko zapewni dziecku rozrywkę, ale także doskonały rozwój motoryczny i umysłowy. Jest to również sposób na wyciągnięcie dziecka z domu i oderwanie sprzed ekranu komputera czy telewizora. Ponadto, place zabaw są znakomitym sposobem na budowanie relacji z rówieśnikami, a także spędzenie czasu z całą rodziną.

Plac zabaw – jaki wybrać?

Cóż, kryterium wyboru rodzaju placu zabaw jest przede wszystkim wiek dziecka. Musimy zwrócić uwagę na to, by miejsce do zabawy spełniało warunki bezpieczeństwa, a poziom trudności był dostosowany do wieku naszej pociechy. Druga sprawa to ilość dzieci, które będą z placu korzystać – czy będzie to rodzeństwo czy rówieśnicy, trzeba zwrócić uwagę na liczbę elementów, maksymalne obciążenie i jakość tworzywa, z którego plac zabaw jest wykonany.

Na pewno powinien być wytrzymały i odporny na czynniki zewnętrzne, szczególnie atmosferyczne. Nie powinien się również nagrzewać. Kolejna rzecz to montaż – zwróć uwagę, czy poradzisz sobie z nim sam, czy będą potrzebni fachowcy, co dodatkowo podniesie koszt całej inwestycji.

Na szczęście większość z placów zabaw wypuszczonych na rynek przeszła szereg badań, a ich wyniki są szczegółowo analizowane, co pozwala zapewnić maksimum bezpieczeństwa przy minimum szans na nieszczęśliwy wypadek. Warto sięgać po sprawdzonych producentów – Just Fun, Little Tikes, Smoby czy Kettler.

Rodzaje placów zabaw

Tutaj możliwości jest naprawdę sporo – bujaki, dmuchane zamki, ścianki wspinaczkowe, drabinki, zjeżdżalnie, huśtawki, liny, gotowe zestawy i wiele, wiele innych. Ograniczeniem w tej materii jest jedynie wiek dziecka (tak jak pisaliśmy wcześniej – plac zabaw musi spełniać normy bezpieczeństwa, a poziom trudności powinien być dostosowany do wieku dziecka) oraz zasobność portfela. Reszta pozostaje w świecie fantazji twojego dziecka i twojej.

Dobrą inwestycją może być modułowy plac zabaw. Jego mobilność i ergonomia powodują, że nie musimy od razu kupować całego kompletu. Możemy ustalić, że zjeżdżalnia i huśtawka będą dobrym początkiem, a gdy szkrab podrośnie, uzupełnić je na przykład o ściankę wspinaczkową.

Jeżeli nie jesteś przekonany do pomysłu zakupu placu zabaw, to oczywiście nic na siłę, natomiast jeżeli wahasz się, czy to dobry pomysł – zapytaj swojego dziecka, co o tym myśli. Wydaje mi się, że odpowiedź nie będzie zaskakująca a w budowaniu wspaniałych wspomnień pełnych radości pomogą place zabaw z Ceneo.pl.

Artykuł powstał przy współpracy z partnerem

Oceń artykuł
[Głosów: 0 Średnia: 0]

Przeczytaj też:

Podobał Ci się ten artykuł?

Zostaw swój e-mail, a wyślemy Ci informacje o nowych ćwiczeniach, poradach i dietach!

Dziękujemu za zapisanie do Newslettera

Sprawdź również

Podstawowe błędy w noszeniu soczewek kontaktowych.

Soczewki kontaktowe – 3 Najpopularniejsze błędy popełniane podczas ich noszenia

Możliwość ściągnięcia okularów korekcyjnych i zmiany ich na soczewki kontaktowe to niezwykła wygoda. Wiele osób …

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments