Pobierz DARMOWY plan treningowy TABATA KILLER! Schudnij, popraw kodnycję i zacznij się regularnie ruszać! >> Więcej

Dziękujemy za zapisanie do Newslettera

Podany adres e-mail znajduje się już w bazie danych

Skuteczne odtruwanie alkoholowe w domu.
Odtruwanie alkoholowe to skuteczna metoda na natychmiastowe usunięcie trucizny z naszego organizmu.

Odtruwanie alkoholowe pomaga w przerwaniu ciągu alkoholowego

Odtrucie alkoholowe powinno stanowić element kompleksowej terapii

Miałeś wczoraj ciężką noc? Zbyt wiele wypiłeś i nie jesteś w stanie teraz normalnie funkcjonować? Z pomocą może Ci przyjść odtruwanie alkoholowe. Dobrane indywidualnie pod Ciebie składniki kroplówki pozwolą błyskawicznie wrócić do dobrej formy i samopoczucia. Dzięki temu następny dzień po imprezie nie będzie dla Ciebie dniem straconym. 

A może pijesz już tak długo, że chciałbyś coś zmienić w swoim życiu i powrócić do życia w całkowitej trzeźwości? Odtrucie to najczęściej pierwszy krok w całościowej walce z chorobą alkoholową. Poniższy artykuł uświadomi Ci jak dobrym wyborem jest procedura odtrucia. 

Spis Treści
Zwiń
Rozwiń

Odtruwanie organizmu po alkoholu – dla kogo jest zalecane?

Procedura odtrucia alkoholowego polecana jest nie tylko dla osób długo nadużywających napoje wyskokowe (dla alkoholików), lecz również dla osób, którym zdarzyło się jednorazowo przeholować z alkoholem na wieczornej imprezie i które na drugi dzień odczuwają silne objawy zatrucia alkoholowego (popularnego kaca). Korzystając z takiej usługi nie musimy się martwić, że nie będziemy w stanie normalnie funkcjonować następnego dnia po imprezie.

Na czym polega odtruwanie organizmu po alkoholu?

Odtruwanie alkoholowe ma na celu przede wszystkim usunięcie z organizmu osoby, której zdarzyło się przeholować z alkoholem wszystkich pozostałości toksycznych substancji oraz przywróceniu tych niezbędnych składników aby prawidłowo funkcjonował. Wieloletnie nadużywanie alkoholu, ale również i jednorazowe nadmierne spożywanie trunków wysokoprocentowych na imprezie wyraźnie zaburza wewnętrzną gospodarkę wodno-elektrolitową organizmu człowieka. Dlatego po suto zakrapianej potańcówce najczęściej mamy złe samopoczucie, dokucza nam silny ból głowy, nudności, wymioty, drżenie mięśni i jesteśmy bardzo spragnieni.

Dla osób, które są alkoholikami, nagłe odstawienie napojów alkoholowych może spowodować objawy Zespołu Abstynencyjnego, które mogą trwać wiele godzin i być bardzo uciążliwe oraz prowadzić do wycieńczenia organizmu. Odtruwanie pomaga skutecznie je zniwelować, a Pacjent dużo szybciej dochodzi do formy.

Zatrucie alkoholowe – objawy

Każda osoba inaczej reaguje na zatrucie alkoholem. Skutki spożycia tej samej ilości alkoholu mogą być różne, w zależności od wieku, wagi i wcześniejszych doświadczeń z alkoholem. Czasami zatrucie jest łagodne i nie powoduje większych szkód, zdarzają się także poważniejsze sytuacje, kiedy może się zdarzyć:

  • nastąpić może utrata przytomności (jest to powszechnie określane jako tzwn. „urwany film”),
  • hipotermia,
  • niezdolność do kontrolowania potrzeb fizjologicznych (np. niekontrolowane oddawanie moczu),
  • zapadnięcie w śpiączkę,
  • padaczka alkoholowa,
  • uporczywe obniżenie nastroju.

Silne zatrucie alkoholem może spowodować także znaczne pogorszenie problemów z oddychaniem, a nawet doprowadzić do śmierci. Zatrucie może powodować wymioty tak silne, że istnieje nawet ryzyko zadławienia. Warto znać umiar nawet na pojedynczych imprezach jeżeli chodzi o spożywanie napojów wyskokowych. Jeżeli jednak zdarzyło nam się stracić kontrolę decyzja zgłoszenia się na odtrucie jest jednym z lepszych rozwiązań.

Odtrucie alkoholowe w domu

Lekarz lub też ratownik przyjeżdża pod wskazany adres i podaje pacjentowi dożylne wlewy witaminowe, które mają pomóc w walce z silnym zatruciem alkoholowym. Osobie, która cierpi z powodu skutków upojenia alkoholowego, podaje się kroplówkę dożylną w składzie której znajduje się: glukoza, sól fizjologiczna oraz witaminami z grupy B i witamina C. Jeżeli stan Pacjenta jest ciężki podajemy (dla jego największego komfortu) leki przeciwwymiotne, nasenne i uspokajające.  

Takie połączenie uzupełnia niedobory elektrolitów i wody oraz ma działanie nie tylko odtruwające, lecz również silnie regenerujące. Jeżeli zdecydują się Państwo na odtruwanie alkoholowe w https://odtruwaniekrakow.pl/ gwarantujemy 100% bezpieczeństwa i skuteczności. Oferujemy również pełną dyskrecję, podjeżdżamy specjalnym samochodem, dzięki któremu żaden z sąsiadów nie zorientuje się, że poddają się Państwo właśnie takiej procedurze.

Dodatkowo wiemy, że dom jest dla osoby uzależnionej azylem, w którym czuje się bezpiecznie i jeżeli odtrucie jest pierwszym krokiem w całościowej walce z alkoholizmem, w domu najbliżsi mogą wspierać alkoholika podczas wykonywania procedury. Dla osób, które jednorazowo przeholowały z alkoholem dojazd do domu to duże udogodnienie. Przez cały czas wykonywania procedury opieka medyczna jest z osobą odtruwaną, kontrolując jej stan i ogólne samopoczucie.

Zawsze przed wykonaniem odtrucia lekarz przeprowadza z osobą,  decydującą się na skorzystanie z odtrucia wywiad medyczny w celu ustalenia jego ogólnego stanu zdrowia. Aby skorzystać z tej procedury Pacjent nie musi posiadać ani żadnego skierowania ani dokumentacji z wcześniejszych postępowań terapeutycznych (dotyczy osób uzależnionych).

Odtruwanie alkoholowe – co po odtruwaniu?

Odtruwanie alkoholowe może być wystarczające, tylko w sytuacji jeśli zatrucie alkoholem było jednorazowym przypadkiem. W takiej sytuacji aby utrzymać organizm w ryzach po wykonaniu procedury powinniśmy:

  • odpowiednio nawadniać organizm – to jedna z najskuteczniejszych i najważniejszych metod. Zwalcza bóle głowy i inne objawy, które mogą być spowodowane odwodnieniem. Dobrym rozwiązaniem jest woda mineralna, woda z cytryną lub też zielona herbata i soki. Mają one zdolność do zwalczania substancji toksycznych.
  • unikać napojów słodzonych, kawy i napojów energetycznych. Mogą one spowolnić proces powrotu do zdrowia i prawidłowego funkcjonowania organizmu,
  • istotna jest także dieta bogata w warzywa, która powinna być stosowana przez kilka następnych dni (dieta taka jest bardzo zdrowa). Organizm musi otrzymywać niezbędne witaminy. Warzywa są najlepszym ich źródłem.

Najważniejszy jest umiar – szczególnie podczas spożywania napojów wysokoprocentowych. Jeżeli jego zachowanie jest dla nas trudne może się okazać, że mamy problem z nadużywaniem alkoholu, czyli skłonności do alkoholizmu, w takiej sytuacji najlepiej zgłosić się o specjalistyczną pomoc.

Warto natomiast pamiętać, że lepiej jest zapobiegać niż leczyć. Dlatego jeżeli czujemy, że przestaliśmy kontrolować spożywanie alkoholu, warto zgłosić się po specjalistyczną pomoc na terapię uzależnień.

Kompleksowe leczenie alkoholizmu

Odtruwanie jest często najważniejszym pierwszym krokiem aby podjąć walkę z alkoholizmem. Po wykonaniu procedury (jeżeli jesteśmy osobą długo nadużywającą alkohol) warto zgłosić się do specjalistycznego ośrodka leczenia uzależnień w celu doboru odpowiedniej dla uzależnionego terapii. Mowa tutaj o terapii indywidualnej, albo grupowej.

Wszystko zależy od indywidualnych preferencji osoby uzależnionej. Tylko połączenie wielu form i metod leczenia alkoholizmu gwarantuje na powrót do całkowitej trzeźwości. Na początku najlepiej wspomóc się metodami farmakologicznymi. Niestety samodzielne próby wyjścia z nałogu alkoholowego najczęściej kończą się fiaskiem. Alkoholik, nawet najbardziej zmotywowany nie jest w stanie samodzielnie poradzić sobie ze swoim uzależnieniem. 

Artykuł partnera

Oceń artykuł
[Głosów: 0 Średnia: 0]
Tabata Killer!

Pobierz plan treningowy TABATA KILLER na 30 dni!

Zacznij regularnie ćwiczyć, schudnij i zadbaj o super kondycję!

Więcej informacji

Dziękujemy za zapisanie do Newslettera

Podany adres e-mail znajduje się już w bazie danych

Check Also

rower w domu bez wychodzenia

Dbaj o linię, ćwicząc bez wychodzenia z domu

Jak się przygotować do trenowania w domowym zaciszu, by zrzucić zbędne kilogramy? Co warto kupić …

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wypełnij formularz i zapisz 

się na webinar! 

NOWOŚĆ!
Sprawdź E-book!

47 zabaw i ponad 150 pomysłów na aktywne spędzanie czasu z dzieckiem

Pobierz plan TABATA KILLER! 

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail

Dołącz do wyzwania deski!

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail