Odtrucie alkoholowe powinno stanowić element kompleksowej terapii
Miałeś wczoraj ciężką noc? Zbyt wiele wypiłeś i nie jesteś w stanie teraz normalnie funkcjonować? Z pomocą może Ci przyjść odtruwanie alkoholowe. Dobrane indywidualnie pod Ciebie składniki kroplówki pozwolą błyskawicznie wrócić do dobrej formy i samopoczucia. Dzięki temu następny dzień po imprezie nie będzie dla Ciebie dniem straconym.
A może pijesz już tak długo, że chciałbyś coś zmienić w swoim życiu i powrócić do życia w całkowitej trzeźwości? Odtrucie to najczęściej pierwszy krok w całościowej walce z chorobą alkoholową. Poniższy artykuł uświadomi Ci jak dobrym wyborem jest procedura odtrucia.
Odtruwanie organizmu po alkoholu – dla kogo jest zalecane?
Procedura odtrucia alkoholowego polecana jest nie tylko dla osób długo nadużywających napoje wyskokowe (dla alkoholików), lecz również dla osób, którym zdarzyło się jednorazowo przeholować z alkoholem na wieczornej imprezie i które na drugi dzień odczuwają silne objawy zatrucia alkoholowego (popularnego kaca). Korzystając z takiej usługi nie musimy się martwić, że nie będziemy w stanie normalnie funkcjonować następnego dnia po imprezie.
Na czym polega odtruwanie organizmu po alkoholu?
Odtruwanie alkoholowe ma na celu przede wszystkim usunięcie z organizmu osoby, której zdarzyło się przeholować z alkoholem wszystkich pozostałości toksycznych substancji oraz przywróceniu tych niezbędnych składników aby prawidłowo funkcjonował. Wieloletnie nadużywanie alkoholu, ale również i jednorazowe nadmierne spożywanie trunków wysokoprocentowych na imprezie wyraźnie zaburza wewnętrzną gospodarkę wodno-elektrolitową organizmu człowieka. Dlatego po suto zakrapianej potańcówce najczęściej mamy złe samopoczucie, dokucza nam silny ból głowy, nudności, wymioty, drżenie mięśni i jesteśmy bardzo spragnieni.
Zatrucie alkoholowe – objawy
Każda osoba inaczej reaguje na zatrucie alkoholem. Skutki spożycia tej samej ilości alkoholu mogą być różne, w zależności od wieku, wagi i wcześniejszych doświadczeń z alkoholem. Czasami zatrucie jest łagodne i nie powoduje większych szkód, zdarzają się także poważniejsze sytuacje, kiedy może się zdarzyć:
- nastąpić może utrata przytomności (jest to powszechnie określane jako tzwn. „urwany film”),
- hipotermia,
- niezdolność do kontrolowania potrzeb fizjologicznych (np. niekontrolowane oddawanie moczu),
- zapadnięcie w śpiączkę,
- padaczka alkoholowa,
- uporczywe obniżenie nastroju.
Silne zatrucie alkoholem może spowodować także znaczne pogorszenie problemów z oddychaniem, a nawet doprowadzić do śmierci. Zatrucie może powodować wymioty tak silne, że istnieje nawet ryzyko zadławienia. Warto znać umiar nawet na pojedynczych imprezach jeżeli chodzi o spożywanie napojów wyskokowych. Jeżeli jednak zdarzyło nam się stracić kontrolę decyzja zgłoszenia się na odtrucie jest jednym z lepszych rozwiązań.
Odtrucie alkoholowe w domu
Lekarz lub też ratownik przyjeżdża pod wskazany adres i podaje pacjentowi dożylne wlewy witaminowe, które mają pomóc w walce z silnym zatruciem alkoholowym. Osobie, która cierpi z powodu skutków upojenia alkoholowego, podaje się kroplówkę dożylną w składzie której znajduje się: glukoza, sól fizjologiczna oraz witaminami z grupy B i witamina C. Jeżeli stan Pacjenta jest ciężki podajemy (dla jego największego komfortu) leki przeciwwymiotne, nasenne i uspokajające.
Takie połączenie uzupełnia niedobory elektrolitów i wody oraz ma działanie nie tylko odtruwające, lecz również silnie regenerujące. Jeżeli zdecydują się Państwo na odtruwanie alkoholowe w https://odtruwaniekrakow.pl/ gwarantujemy 100% bezpieczeństwa i skuteczności. Oferujemy również pełną dyskrecję, podjeżdżamy specjalnym samochodem, dzięki któremu żaden z sąsiadów nie zorientuje się, że poddają się Państwo właśnie takiej procedurze.
Dodatkowo wiemy, że dom jest dla osoby uzależnionej azylem, w którym czuje się bezpiecznie i jeżeli odtrucie jest pierwszym krokiem w całościowej walce z alkoholizmem, w domu najbliżsi mogą wspierać alkoholika podczas wykonywania procedury. Dla osób, które jednorazowo przeholowały z alkoholem dojazd do domu to duże udogodnienie. Przez cały czas wykonywania procedury opieka medyczna jest z osobą odtruwaną, kontrolując jej stan i ogólne samopoczucie.
Zawsze przed wykonaniem odtrucia lekarz przeprowadza z osobą, decydującą się na skorzystanie z odtrucia wywiad medyczny w celu ustalenia jego ogólnego stanu zdrowia. Aby skorzystać z tej procedury Pacjent nie musi posiadać ani żadnego skierowania ani dokumentacji z wcześniejszych postępowań terapeutycznych (dotyczy osób uzależnionych).
Odtruwanie alkoholowe – co po odtruwaniu?
Odtruwanie alkoholowe może być wystarczające, tylko w sytuacji jeśli zatrucie alkoholem było jednorazowym przypadkiem. W takiej sytuacji aby utrzymać organizm w ryzach po wykonaniu procedury powinniśmy:
- odpowiednio nawadniać organizm – to jedna z najskuteczniejszych i najważniejszych metod. Zwalcza bóle głowy i inne objawy, które mogą być spowodowane odwodnieniem. Dobrym rozwiązaniem jest woda mineralna, woda z cytryną lub też zielona herbata i soki. Mają one zdolność do zwalczania substancji toksycznych.
- unikać napojów słodzonych, kawy i napojów energetycznych. Mogą one spowolnić proces powrotu do zdrowia i prawidłowego funkcjonowania organizmu,
- istotna jest także dieta bogata w warzywa, która powinna być stosowana przez kilka następnych dni (dieta taka jest bardzo zdrowa). Organizm musi otrzymywać niezbędne witaminy. Warzywa są najlepszym ich źródłem.
Najważniejszy jest umiar – szczególnie podczas spożywania napojów wysokoprocentowych. Jeżeli jego zachowanie jest dla nas trudne może się okazać, że mamy problem z nadużywaniem alkoholu, czyli skłonności do alkoholizmu, w takiej sytuacji najlepiej zgłosić się o specjalistyczną pomoc.
Kompleksowe leczenie alkoholizmu
Odtruwanie jest często najważniejszym pierwszym krokiem aby podjąć walkę z alkoholizmem. Po wykonaniu procedury (jeżeli jesteśmy osobą długo nadużywającą alkohol) warto zgłosić się do specjalistycznego ośrodka leczenia uzależnień w celu doboru odpowiedniej dla uzależnionego terapii. Mowa tutaj o terapii indywidualnej, albo grupowej.
Wszystko zależy od indywidualnych preferencji osoby uzależnionej. Tylko połączenie wielu form i metod leczenia alkoholizmu gwarantuje na powrót do całkowitej trzeźwości. Na początku najlepiej wspomóc się metodami farmakologicznymi. Niestety samodzielne próby wyjścia z nałogu alkoholowego najczęściej kończą się fiaskiem. Alkoholik, nawet najbardziej zmotywowany nie jest w stanie samodzielnie poradzić sobie ze swoim uzależnieniem.
Artykuł partnera