Pobierz DARMOWY plan treningowy TABATA KILLER! Schudnij, popraw kodnycję i zacznij się regularnie ruszać! >> Więcej

Dziękujemy za zapisanie do Newslettera

Podany adres e-mail znajduje się już w bazie danych

Właściwości olejku sandałowego.
Olejek sandałowy zapewni Ci pełne odprężenie.

Naturalne perfumy – czy to możliwe?

Na perfumy kobiety (i nie tylko zresztą one) potrafią wydać majątek. A gdyby tak można było nosić naturalną ich wersję, która dodatkowo wpłynęłaby pozytywnie na samopoczucie i pracę organizmu?

Najdroższe naturalne perfumy świata

Olejek sandałowy być może nie jest najdroższym składnikiem perfum, ale z pewnością jednym z najbardziej pożądanych. Co ciekawe, olejek sandałowy, wymieszany z odrobiną olejku jojoba można spokojnie wykorzystać jako naturalne perfumy bez żadnych domieszek. Nie da się jednak ukryć, że perfumy te nie będą znacząco tańsze od tych kupowanych w drogerii.

Dlaczego? Ponieważ kilka lat temu Indie nałożyły embargo na destylację olejku sandałowego. Alternatywą dla odmiany indyjskiej jest równie cenny sandałowiec australijski, natomiast on także jest objęty ochroną prawną.

Pozyskanie olejku jest ograniczone, w Polsce nie można go wyprodukować, konieczny jest import. To wszystko zaś przekłada się na cenę. Warto jednak nie iść na skóry i nie kupować olejku z niesprawdzonego źródła. Warto wybierać ten pozyskiwany w sposób etyczny.

Dlaczego sandałowiec jest tak ceniony na świecie?

Olejek sandałowy niewątpliwie należy do najcenniejszych olejków eterycznych na świecie. Wynika to przede wszystkim z jego bardzo wszechstronnego działania.

Dodatkowo, ogromną zaletą olejku sandałowego jest możliwość jego przechowywania przez dziesiątki lat.
Przede wszystkim jednak drzewo sandałowe pachnie wyjątkowo. To jeden z tych zapachów, które może nosić zarówno mężczyzna, jak i kobieta. Wyróżnia go bardzo głęboki i zmysłowy zapach.

To zresztą tłumaczy dlatego przypisywano mu właściwości magiczne, sam olejek sandałowca jest traktowany na całym świecie jako jeden z silniejszych afrodyzjaków. Kocha go branża perfumiarska, natomiast równocześnie bardzo chętnie jest on wykorzystywany w aromaterapii.

Zbawienne właściwości olejku sandałowego

Olejek sandałowy ma bardzo szerokie działanie. Jeśli zdecydujesz się na stosowanie go w połączeniu z odrobiną olejku jojoba jako naturalnych perfum, oprócz pięknego zapachu, możesz liczyć na jego działanie relaksujące, uspokajające. Zapach ten sprzyja budowaniu harmonii. Co ważne, ma działanie antyalergiczne.

Możesz także dodać kropelkę do ulubionego oleju do masażu lub serum do twarzy (pod warunkiem, że będzie ono olejowe). Możesz także połączyć kilka kropel z oliwą i rozmasować na mostku. Olejek sandałowy pomoże ci w walce ze stanami zapalnymi skóry, a także łagodzi napięcia i bóle mięśniowe.

Jeśli dodasz go do kosmetyku do twarzy, możesz także z czasem zauważyć działanie anti-aging. Co ważne, olejek ten dodatkowo ma działanie łagodzące napięcia psychiczne. Świetnie łączy się Ylang Ylang.

Nosząc takie naturalne perfumy, cieszyć się więc będziesz nie tylko obłędnym zapachem, ale zrobisz wiele dla swojej psyche, zawalczyć o lepszą harmonię w ciele, zmniejszyć napięcia i bóle mięśniowe. Drzewo sandałowe może pomóc ci odzyskać równowagę, której tak wszyscy dzisiaj potrzebujemy.

Artykuł partnera

Oceń artykuł
[Głosów: 0 Średnia: 0]

Tabata Killer!

Pobierz plan treningowy TABATA KILLER na 30 dni!

Zacznij regularnie ćwiczyć, schudnij i zadbaj o super kondycję!

Więcej informacji

Dziękujemy za zapisanie do Newslettera

Podany adres e-mail znajduje się już w bazie danych

Check Also

produkty ze wschodu

Produkty ze wschodu, które nasycą smakiem Twoją codzienną kuchnię

Produkty ze wschodu cieszą się w Polsce coraz większą popularnością. By zaopatrzyć naszą spiżarnię w …

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Pobierz DARMOWY plan treningowy
w domu na 30 dni! 

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail

Dołącz do wyzwania deski!

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail

Pobierz plan TABATA KILLER! 

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail