Pobierz DARMOWY plan treningowy TABATA KILLER! Schudnij, popraw kodnycję i zacznij się regularnie ruszać! >> Więcej

Dziękujemy za zapisanie do Newslettera

Podany adres e-mail znajduje się już w bazie danych

Pielęgniarka kurs - na co zwrócić uwagę?
Jak wybrać kurs dla pielęgniarek?

Kursy dla pielęgniarek on-line

Obecnie wykonywanie wielu zawodów wymaga nieustannego podnoszenia kwalifikacji. Zaliczyć tutaj można zdecydowanie pielęgniarstwo. Pielęgniarzem czy pielęgniarką może zostać osoba, która ukończyła odpowiednie studia lub szkołę pomaturalną i odbyła 12-miesięczny staż podyplomowy. Kompleksowa opieka nad pacjentem zakłada ciągłe doskonalenie się, dlatego rynek edukacyjny wychodzi naprzeciw potrzebie kształcenia zwłaszcza w wygodnym trybie on-line.

Spis Treści
Zwiń
Rozwiń

Jakich kursów wymaga się w zawodzie?

Kadra pielęgniarska skupia się w swojej pracy przede wszystkim na diagnostyce, leczeniu, pielęgnacji oraz rehabilitacji pacjentów. Ponadto, w razie potrzeby pielęgniarki pomagają w prostych, życiowych czynnościach, które trudno wykonać w czasie choroby. Opieka nad chorymi nie jest łatwa, a na dodatek medycyna i związana z nią technologia nieustannie się rozwijają. Stąd właśnie ciągła potrzeba dokształcania się. Można to osiągnąć, decydując się na jeden z wielu, dostępnych kursów.

Ważne jest, by szkolenie było ważne w świetle polskiego prawa, czyli zgodne z zaleceniami Ministerstwa Zdrowia. Pielęgniarki decydują się często na kursy kwalifikacyjne, które mają na celu potwierdzenie uzyskania wiedzy i umiejętności z zakresu udzielania świadczeń zdrowotnych z zakresu danej dziedziny.

Innym rodzajem szkoleń są kursy specjalistyczne, które pozwalają na samodzielne wykonywanie konkretnych czynności pielęgnacyjnych. Oprócz tego istnieje możliwość skorzystania ze szkoleń gwarantujących konkretną specjalizację.

Jakie są zalety kursu on-line?

Co prawda istnieje możliwość ukończenia kursu na uczelni, jednak w sytuacji, gdy dana osoba jest aktywna zawodowo, może to być rozwiązanie kłopotliwe i czasochłonne. Dlatego znacznie lepszą opcją jest podjęcie szkolenia w formie e-learningowej. Pozwala to zaoszczędzić czas i pieniądze, ponieważ wiadomości można zdobywać w wybranym przez siebie czasie, a ponadto nie trzeba dojeżdżać na uczelnię. Aby ukończyć dany kurs, potrzebny jest tylko dostęp do Internetu i sprawny komputer.

Jednocześnie z teorią odbywa się także staż, co znacznie skraca czas szkolenia. Opłata za szkolenie może być rozłożona na raty, a dla osób zarejestrowanych w Urzędzie Pracy przewidziano system dofinansowań. Warto też podkreślić, że zaświadczenie uzyskane po zakończeniu kursu nadaje kwalifikacje uznawane przez wszystkie instytucje państwowe i prywatne w Polsce.

Jak wygląda kurs on-line?

W szkoleniach kadry medycznej specjalizuje się m.in. Krajowy Instytut Medyczny, który dysponuje szeroką ofertą kursów dla pielęgniarek. Aby zapisać się na konkretny kurs, wystarczy wejść na stronę www.medical.edu.pl i zalogować, wypełniając odpowiedni formularz.

Zajmie to kilka minut. Sam kurs przewidziany jest na konkretny okres czasu, podczas którego można realizować materiał w dowolnych partiach. Jest to bardzo przyjazny sposób zdobywania wiedzy, a materiały są profesjonalnie przygotowane. Sprawdzenie stopnia przyswojenia informacji odbywa się w formie cząstkowych testów wielokrotnego wyboru, po zamknięciu danego działu. Całość natomiast kończy się pisemną pracą zaliczeniową oraz testem.

W kilka dni po dopełnieniu formalności otrzymuje się nadające odpowiednie kwalifikacje zaświadczenie o ukończeniu kursu.

Jaki kurs można wybrać?

Na platformie e-learningowej dostępne są kursy kwalifikacyjne i specjalistyczne z różnego zakresu potrzebnego w pracy pielęgniarki. Kursy kwalifikacyjne trwają około 400 godzin i obejmują takie dziedziny opieki medycznej jak m.in. epidemiologia, transplantologia, diabetologia, onkologia czy neonatologia.

Z kolei mniej więcej o połowę krótsze kursy specjalistyczne obejmują wiele czynności niezbędnych w trakcie opieki nad pacjentem, jak np. wykonywanie EKG, szczepień ochronnych, żywienia dojelitowego, opieki paliatywnej czy leczenia ran.

Kursy on-line to bardzo skuteczny, szybki i bezproblemowy sposób na podnoszenie kwalifikacji w zawodzie pielęgniarki. Dostępna na rynku edukacyjnym oferta znacznie ułatwia realizację tego zadania.

Artykuł przygotowany przez partnera serwisu

Oceń artykuł
[Głosów: 0 Średnia: 0]
Tabata Killer!

Pobierz plan treningowy TABATA KILLER na 30 dni!

Zacznij regularnie ćwiczyć, schudnij i zadbaj o super kondycję!

Więcej informacji

Dziękujemy za zapisanie do Newslettera

Podany adres e-mail znajduje się już w bazie danych

Check Also

hulajnoga - co warto wiedzieć

Jazda na hulajnodze dla zdrowia, co możesz zyskać?

Nie da się ukryć, że jazda na hulajnodze to samo zdrowie. Zamiast wsiadać do auta, …

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

NOWOŚĆ!
Sprawdź E-book!

47 zabaw i ponad 150 pomysłów na aktywne spędzanie czasu z dzieckiem

Wypełnij formularz i zapisz 

się na webinar! 

Pobierz plan TABATA KILLER! 

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail

Dołącz do wyzwania deski!

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail