Działanie karnozyny.
Czym jest karnozyna i jakie są jej korzyści.

Karnozyna i jej właściwości stabilizujące

Życie nabiera tempa z każdym dniem. Wystarczy porównać do siebie poszczególne pokolenia, by zobaczyć olbrzymie różnice. Ale już nawet w przeciągu własnego życia, każda osoba może zauważyć ciągłą ekspansję możliwości i coraz większy brak czasu. Na szczęście w parze z problemami idą rozwiązania.

Podróż zajmuje coraz mniej czasu, książek można słuchać w miedzyczasie robiąc coś innego, spotykać się online, żeby nie tracić czasu na wychodzenie z domu. Podobne miejsce zajmują suplementy diety. W czasach kiedy człowiek je w pośpiechu, cokolwiek, nie patrząc na wartości odżywcze, to właśnie suplementy są rozwiązaniem.

Co dają suplementy?

Przede wszystkim uzupełniają składniki odżywcze oraz witaminy. Większość ludzi nie ma czasu, by analizować co dokładnie je i ile ma to w sobie dobrego składu. Prowadzi to do wielu niedoborów i zazwyczaj widać to kiedy problem jest już poważny.

Co więcej, często produkcja warzyw i owoców jest za bardzo przyspieszana, czego konsekwencją jest częściowe wyjałowienie z potrzebnych składników. Skoncentrowane w suplementach składniki odżywcze oraz witaminy, uzupełniają to czego brakuje w organizmie, dzięki czemu żadne niedobory nie dają o sobie znać. Jednym z bardzo polecanych i docenianych składników suplementów diety, jest carnosine, czyli karnozyna.

Co to jest karnozyna?

Odkryta ponad 100 lat temy, Beta-alanylo-L-histydyna (L-carnosine) to organiczny związek chemiczny, dwupeptyd składający się z beta alaniny i histydyny. Występuje w organizmie ludzkim i spowalnia starzenie się komórek. Z wiekiem człowiek traci karnozynę, a co za tym idzie, komórki zaczynają szybciej się starzeć.

Ponadto związek ten pomaga także w likwidowaniu komórek nowotworowych oraz hamuje mutacje komórek rakowych. Pomaga także w zwalczaniu stanów zapalnych serca i w leczeniu pozawałowym, jak również w regeneracji wątroby. Ma też niemałe znaczenie przy zapobieganiu chorobom takim jak Alzheimer, Parkinson i autyzm.

Idealne dla wegetarian i wegan.

Karnozyna znajduje się głównie w czerwonym mięsie. To oznacza, że wegetarianie i weganie, mogą dostarczać do organizmu za małe ilości L-karnozyny. To odbija się na przemianach metabolicznych komórek. Oto kolejny rozwiązanie, jakie daje ten suplement. Dzięki jego stosowaniu wspomagamy swoją zdrową dietę, zdrowym uzupełnianiem brakujących składników.

Pomaga cukrzykom.

Każdy diabetyk pozbywa się składników odżywczych oraz witam, w większy stopniu niż przeciętny człowiek. Również karnozyna znika szybciej z organizmu osoby chorej na cukrzycę. Uzupełnienie jej może pomóc diabetykowi w radzeniu sobie z miażdżycą, chorobami serca, udarem mózgu oraz problemami z nerkami i oczami.

Ponadto badania na ciężarnych myszach dowodzą, że potomstwo jest bardziej narażone na cukrzycę, kiedy organizm rodzicielki ma mniej L-karnozyny.  Tak więc zwiększenie tego związku może wpłynąć na zmniejszenie ryzyka cukrzycy u noworodków.

Sportowe wzmocnienie.

W sporcie bardzo ważne są kondycja i wydolność organizmu. Dzięki karnozynie trening może być dłuższy i cięższy, wydolność oddechowa wzrośnie tak samo jak przywracanie energii, w dodatku wspomaganie wzrostu mięśni zwiększy siłę. To możliwe i nie tylko łatwe, ale też w pełni zdrowe.

To wszystko dzięki właściwościom przeciwutleniającym, jakie ma związek L-carnosine. W związku z tym, że występuje w organizmie ludzkim we włóknach mięśniowych typu II oraz w sercu i mózgu, może pomóc utrzymać równowagę kwasowo-zasadową.  To daje rezultaty nie tylko w treningach, ale także u osób starszych, u których zmniejszy się ryzyko upadków i urazów związanych ze zmniejszoną siłą mięśni.

Antyoksydant i oczyszczacz organizmu.

Karnozyna ma również właściwości antyoksydacyjne oraz zwiększające oczyszczanie organizmu z niebezpiecznych metabolitów. L-karnozyna działa bardzo silnie działanie w stosunku do rodnika peroksynitrylowego, tlenu singletowego oraz chloraminy. W dodatku ma właściwości hamujące wobec procesów peroksydacji lipidów, i niweluje ryzyko uszkodzenia błon komórkowych.

To właśnie antyoksydacyjne możliwości karnozyny prowadzą do usuwania wolnych rodników. To możliwe dzięki wiązaniu metali ciężkich, a następnie ich chelatowania, dzięki czemu dochodzi do całkowitej neutralizacji szkodliwych substancji i ich właściwości.

Skąd wziąć związek carnosine?

Carnosine występuje w paru suplementach diety, ale to jeden jest wymieniany kiedy mówi się o tym najefektywniejszym i najbardziej polecanym. Karnozin Extra to produkt nie tylko stworzony w pełni ze zdrowych składników, ale także dokładnie przebadany. Za ten przełomowy suplement diety odpowiada firma CarnoMed, która znana jest z charytatywnej pomocy osobom z autyzmem, od czego zaczęła. Ich głównym celem jest naturalna produkcja zdrowych suplementów, które stabilizują organizm na poziomie komórkowym i wspomagają w ten sposób regenerację organizmu.

Karnozin Extra to nie tylko związek carnosine. W skład suplementu wchodzą: L-Karnozyna, witamina A, koenzym Q10, L-Karnityna, wyciąg z borówki bagiennej oraz wyciąg z pestek winogron. Taka kapsułka to bomba zdrowotna doceniania przez wiele osób, w tym naukowców.

Artykuł partnera

Oceń artykuł
[Głosów: 0 Średnia: 0]

Check Also

Jak mierzyć temperaturę temometrem bezdotykowym - instrukcja krok po kroku

Jak prawidłowo mierzyć temperaturę termometrem bezdotykowym?

Zastanawiasz się jak prawidłowo zmierzyć temperaturę termometrem bezdotykowym? Nie wiesz, jak działa taki termometr? Dlaczego …

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

NOWOŚĆ!
Sprawdź E-book!

47 zabaw i ponad 150 pomysłów na aktywne spędzanie czasu z dzieckiem

Pobierz bezpłatne
fragmenty e-booków + BONUSY!

Wypełnij formularz.
Materiały wyślę OD RAZU na Twój e-mail!

Wypełnij formularz i zapisz 

się na webinar! 

Pobierz plan TABATA KILLER! 

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail

Dołącz do wyzwania deski!

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail