In vitro - na czym polega zabieg.
Dowiedz się jak przygotować się na zabieg in vitro.

Wskazówki dla osób zainteresowanych zabiegiem in vitro 

Osoby, które od dłuższego czasu starają się o dziecko mają świadomość, że cały ten proces niesie ze sobą dużo stresu i znaczne obciążenie dla związku. Niemożność zajścia w ciąże może powodować zgrzyty pomiędzy partnerami i nawet doprowadzić do rozpadu relacji. Zanim zaczniemy faktycznie planować posiadanie potomstwa najlepiej będzie więc przeprowadzić poważną rozmowę na temat możliwych trudności i sposobu w jaki spróbujemy sobie z nimi poradzić, jeżeli zajdzie taka potrzeba. 

Ogromna ilość par korzysta obecnie z usług kliniki płodności, której zadaniem jest wsparcie i doradzanie im w kwestii leczenia niepłodności. Czasami wystarczy tylko zmienić swoje dotychczasowe nawyki i lepiej zadbać o zdrowie – a czasami konieczne okaże się skorzystanie z pomocy zaawansowanej technologii i zabiegu in vitro

Jak przygotować się do in vitro? 

Zanim zaczniemy w ogóle interesować się leczeniem niepłodności najpierw zastanówmy się czy stać nas obecnie na taki wydatek. Tego rodzaju zabiegi pochłaniają dużą ilość pieniędzy i mogą wymagać powtórzenia. Zdarza się, że dopiero za drugim czy trzecim razem kobiecie udaje się faktycznie zajść w ciążę. Jeżeli nie przygotujemy się pod względem finansowym to możemy się rozczarować i jeszcze bardziej zrazić do dalszych prób. 

Do samego zabiegu warto także przygotować się pod względem zdrowotnym. Kobieta, które chce w ten sposób zajść w ciążę powinna bezwzględnie zrezygnować z palenia papierosów, picia alkoholu i wszelkich niezdrowych używek. Zalecane jest przejście na zdrową dietę i ogólne dbanie o swój organizm poprzez wystarczającą ilość snu czy picie dużej ilości płynów.

W ten sposób zwiększamy swoje szanse na udane zapłodnienie przy pomocy procedury in vitro. Wszystkich tych informacji udzieli nam na pewno klinika płodności, gdzie zostaniemy dokładnie przebadani i uprzedzeni o możliwych rezultatach zabiegu. 

Czy in vitro działa? 

Ze wszystkich możliwych metod leczenia niepłodności to właśnie in vitro wybierane jest najczęściej i najczęściej również się sprawdza. Żaden lekarz nigdy nie będzie w stanie w 100% zapewnić nas, że w naszym przypadku zabieg ten na pewno nie zawiedzie – ale możemy dzięki niemu znacznie zwiększyć swoje szanse na posiadanie potomstwa.  

Dla większości par, które zdecydują się zainwestować w in vitro będzie to ostatni krok w kierunku rodzicielstwa, w którym są oni genetycznie powiązani ze swoim dzieckiem. W momencie, gdy ta metoda leczenia niepłodności zawodzi – następna w kolejce jest już tylko adopcja. Dlatego procedurę zapłodnienia in vitro należy powierzyć specjalistom. W Katowicach jest to Klinika Leczenia NIepłodności Zięba Clinic

Artykuł partnera

Oceń artykuł
[Głosów: 0 Średnia: 0]

Przeczytaj też:

Dołącz do wyzwania Tabata Killer!

Darmowe, 30 dniowe wyzwanie, które pomoże Ci schudnąć, poprawić kondycję i zacząć się regularnie ruszać.


Dziękujemu za zapisanie do Newslettera

Sprawdź również

Czym jest bezdech senny.

Do Czego Służą Aparaty CPAP I Jakie Są Zasady Ich Działania?

Mimo ogromnego postępu medycyny, nie wszystkie choroby można leczyć farmakologicznie lub chirurgicznie. W niektórych przypadkach …

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments