hulajnoga - co warto wiedzieć

Jazda na hulajnodze dla zdrowia, co możesz zyskać?

Nie da się ukryć, że jazda na hulajnodze to samo zdrowie. Zamiast wsiadać do auta, czy siedzieć w autobusie lub tramwaju, można zapewnić sobie codzienną dawkę ruchu. Jazda na hulajnodze dobrze modeluje sylwetkę, a przy tym będzie to forma codziennej dawki ruchu, o którą jest ciężko gdy spędza się większość dnia w pozycji siedzącej przed komputerem.

Hulajnoga zachęca do aktywności fizycznej

Hulajnogi to bardzo dobra alternatywa dla innych środków transportu, zdrowa, ekologiczna i oszczędna. Jeśli można połączyć zdrowy styl życia z oszczędnościami na paliwie czy biletach, to zakup jednośladu wydaje się oczywisty. Warto zauważyć, że oszczędności w skali roku, mogą być naprawdę duże.

Za te pieniądze można pojechać na ciekawą wycieczkę lub przeznaczyć je na inne przyjemności. Przy tym wszystkim, pokonywanie większych dystansów nie powoduje aż takiego zmęczenia, co jest dużym plusem.

Bez dużego wysiłku można dojechać na przykład do pracy i szybko dostać się w ulubione miejsce. Dzięki hulajnodze można również wykonać wstępny trening rozgrzania mięśni, co jest dobrym wstępem do dalszych ćwiczeń. Jak widać, używanie hulajnogi praktycznie nie niesie ze sobą minusów, jeśli tylko używa się jej zgodnie z przeznaczeniem i zachowuje bezpieczeństwo w trakcie jazdy.

Jakie jeszcze korzyści przynosi jazda na hulajnodze?

Na pewno rozwija motorykę, zarówno u dzieci, jak i dorosłych. Reguluje ona koordynację ruchową i zwiększa koncentrację uwagi. Jadąc dość szybko na hulajnodze, trzeba bacznie obserwować otoczenie i być czujnym, co w oczywisty sposób ćwiczy uwagę. Jeśli chodzi o dzieci, to ma ona szczególny wpływ na motorykę u dzieci, dziecko uczy się swojej sprawczości będąc w ruchu i wzmacnia mięśnie. Dzięki hulajnodze, kalorie jakie można spalić to 400-500 kcal w trakcie godzinnej jazdy. Jak widać jest to naprawdę świetny sposób na zrzucenie zbędnych kilogramów i codzienne dbanie o formę. Przy okazji codziennej, regularnej przejażdżki do pracy, traci się kalorie i dba o zdrowie.

Z kolei hulajnogi wyczynowe to pole do popisu dla osób, które lubią robić triki i skoki na hulajnodze. Zazwyczaj niskie i o specjalnej konstrukcji, pozwolą na jazdę po skateparkach i rampach. Są idealne szczególnie dla młodzieży i nieco starszych dzieci, ale także dla dorosłych.

Hulajnoga zapewni codzienne przebywanie na świeżym powietrzu

Kolejną zaletą hulajnogi jest to, że dzięki niej jest okazja przebywania na świeżym powietrzu. Jadąc na przykład do pracy, nie trzeba tego czasu spędzać w samochodzie w korkach, czy w zatłoczonym i dusznym autobusie, a swobodnie jechać na świeżym powietrzu. Takie korzyści są nie do przecenienia, szczególnie, że wiele osób spędza większość dnia w pomieszczeniach. Często przejazd do pracy czy do sklepu jest dla nich jedyną okazją do wyjścia z domu.

Hulajnogi elektryczne nie wymagają takiego wysiłku w jeżdżeniu jak te zwykłe, jednak również dają dobrą okazję do wyjścia z domu i jeżdżenia na świeżym powietrzu. Dzięki napędowi, można naprawdę szybko przemieszczać się w wybrane miejsce, a przy okazji ćwiczy się równowagę. Z racji tego, że hulajnogi elektryczne są jednak trochę cięższe niż te zwykłe, trzeba dobrze na nich balansować, aby zachować równowagę. Dlatego przy jeździe na takiej hulajnodze, również ćwiczy się mięśnie.

Artykuł przygotowany przez partnera serwisu

Check Also

Kremy wyszczuplające - czy warto

Czy warto stosować kremy wyszczuplające, czy są one skuteczne?

Chcąc schudnąć lub wymodelować swoją sylwetkę, sięgamy po różne rozwiązania. Choć powszechnie wiadomo, że najlepsze …

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

NOWOŚĆ!
Sprawdź E-book!

47 zabaw i ponad 150 pomysłów na aktywne spędzanie czasu z dzieckiem

Pobierz bezpłatne
fragmenty e-booków + BONUSY!

Wypełnij formularz.
Materiały wyślę OD RAZU na Twój e-mail!

Wypełnij formularz i zapisz 

się na webinar! 

Pobierz plan TABATA KILLER! 

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail

Dołącz do wyzwania deski!

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail