Kurs dietetyka

Czy dietetyk to zawód przyszłości – zapisz się na kurs dietetyka

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób potrzebuje pomocy dietetyków. Jesteśmy coraz bardziej świadomi wpływu odżywiania na stan naszego zdrowia i staramy się dbać to co jemy. Czy dietetyk to zawód przyszłości? Sprawdź i dowiedz się jak nim zostać.Spis Treści
Zwiń
Rozwiń

Kto potrzebuje dietetyka?

Coraz więcej osób na całym świecie ma różne problemy zdrowotne, często spowodowane złą dietą i niewłaściwym odżywianiem.Stajemy się świadomymi konsumentami i wiemy, że to co jemy ma znaczenie dla naszego organizmu. Dietetyków nie potrzebują już tylko sportowcy i gwiazdy filmowe ale również zwykli ludzie w tym także dzieci. Oczywiście nadal większość osób po poradę specjalisty udaje się gdy chce schudnąć lub czuje,że coś jest nie tak.

Ale w dzisiejszych czasach jest to coraz częstsze, a spersonalizowane diety to coś zupełnie normalnego. Potrzebują ich osoby, które chcą zgubić zbędne kilogramy lub przeciwnie, przytyć kilka, alergicy, osoby z nietolerancja pokarmową, sportowcy lub poprostu fani zdrowego odżywiania. Jak nietrudno się domyślić, większości dietetyków klientów nie brakuje.

Czy każdy może być dietetykiem?

Układanie planów dietetycznych, spotkania z klientami i konsultacje to dla niejednej osoby praca marzeń. Do tego nieregulowany czas pracy i satysfakcja z pomocy innym tylko zachęcają do rozpoczęcia kariery jako dietetyk. W tym momencie pojawia się pytanie, kto może zostać dietetykiem? Teoretycznie każdy, ale w praktyce nie do końca. Po pierwsze dietetyk musi być osobą, która prowadzi zdrowy tryb życia i sama stosuje w życiu do odpowiedniego jadłospisu.

Naturalnie ma to przełożenie na sylwetkę oraz wygląd. Pamiętajmy, że w przypadku takich zawodów jak dietetyk czy trener personalny, wygląd specjalisty świadczy o jego umiejętnościach. Po drugie, poniewaz jest to praca z klientem, bardzo ważne są umiejętności interpersonalne, empatia oraz  cierpliwość. Po trzecie, aby ta praca sprawiała prawdziwa pirzyjemność musi być pasją. Dlatego polecamy ją wszystkim osobom, które fascynują się jedzeniem, zdrowym odżywianiem  i nie boją się wyzwań.

Jak zostać dietetykiem?

Aby zostać dietetykiem nie jest konieczne ukończenie specjalistycznych studiów wyższych. Naturalnie akademickie wykształcenie, szczególnie w kierunkach pokrewnych dietetyce jest mile widziane, jednakże nie jest obowiązkowe.

W każdym przypadku konieczne jest ukończenie kursy na dietetyka, który pozwala uzyskać odpowiednie uprawnienia do pracy w zawodzie. Profesjonalne szkolenia odbywają się w większości dużych miast w polsce, a ich cena jest uzależniona od intensywności zajęć.

Po uzyskaniu pozytywnego wyniku na egzaminie końcowym, można zacząć karierę w zawodzie. Naturalnie pierwsze kroki nie są łatwe. Warto na początek podjąć współpracę z zaprzyjaźnionym trenerem personalnym lub fitness klubem. W taki sposób najłatwiej będzie nam pozyskać pierwszych klientów. Pamiętajmy, że warto dbać o swój wizerunek w mediach społecznościowych i prowadzić zawodowe profile i fanpage.

Ile zarabia dietetyk?

To popularne pytanie, ponieważ każdy jest ciekawy ile może zarobić jako dietetyk. Otóż zarobki są zróżnicowane i zależą od tego czy pracujemy jako dietetyk na etacie czy samodzielnie prowadzimy działalność. Podobnie jak w przypadku innych wolnych zawodów najczęściej wielkość wypłaty zależy od tego ile czasu  poświęcimy na prace.

Kurs dietetyka

Jeżeli jesteś zainteresowany zostaniem dietetykiem, warto pomyśleć o kursie. Jedną z mocniejszych firm na rynku jest Fit-Academy, która organizuje weekendowe kursy dietetyków na terenie takich miast jak: Warszawa, Kraków, Katowice, Poznań, Wrocław, Gdańsk, Lublin, Łódź, Białystok oraz posiada status jednostki kształcącej z rekomendacją Ministerstwa Edukacji Narodowej. Więcej informacji na temat kursu tutaj: http://www.fit-academy.pl/kurs-dietetyka/

Artykuł przygotowany przez partnera serwisu 

Oceń artykuł
[Głosów: 0 Średnia: 0]

Przeczytaj też:

Podobał Ci się ten artykuł?

Zostaw swój e-mail, a wyślemy Ci informacje o nowych ćwiczeniach, poradach i dietach!

Dziękujemu za zapisanie do Newslettera

Check Also

Suplement kreatyna jako uzupełnienie treningu siłowego.

Co daje kreatyna? Czy warto ją przyjmować?

Każdy, kto zaczyna „na poważnie” trenować, prędzej czy później zaczyna się zastanawiać nad włączeniem do …

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments