Pobierz DARMOWY plan treningowy TABATA KILLER! Schudnij, popraw kodnycję i zacznij się regularnie ruszać! >> Więcej

Dziękujemy za zapisanie do Newslettera

Podany adres e-mail znajduje się już w bazie danych

Kurs dietetyka

Czy dietetyk to zawód przyszłości – zapisz się na kurs dietetyka

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób potrzebuje pomocy dietetyków. Jesteśmy coraz bardziej świadomi wpływu odżywiania na stan naszego zdrowia i staramy się dbać to co jemy. Czy dietetyk to zawód przyszłości? Sprawdź i dowiedz się jak nim zostać.Spis Treści
Zwiń
Rozwiń

Kto potrzebuje dietetyka?

Coraz więcej osób na całym świecie ma różne problemy zdrowotne, często spowodowane złą dietą i niewłaściwym odżywianiem.Stajemy się świadomymi konsumentami i wiemy, że to co jemy ma znaczenie dla naszego organizmu. Dietetyków nie potrzebują już tylko sportowcy i gwiazdy filmowe ale również zwykli ludzie w tym także dzieci. Oczywiście nadal większość osób po poradę specjalisty udaje się gdy chce schudnąć lub czuje,że coś jest nie tak.

Ale w dzisiejszych czasach jest to coraz częstsze, a spersonalizowane diety to coś zupełnie normalnego. Potrzebują ich osoby, które chcą zgubić zbędne kilogramy lub przeciwnie, przytyć kilka, alergicy, osoby z nietolerancja pokarmową, sportowcy lub poprostu fani zdrowego odżywiania. Jak nietrudno się domyślić, większości dietetyków klientów nie brakuje.

Czy każdy może być dietetykiem?

Układanie planów dietetycznych, spotkania z klientami i konsultacje to dla niejednej osoby praca marzeń. Do tego nieregulowany czas pracy i satysfakcja z pomocy innym tylko zachęcają do rozpoczęcia kariery jako dietetyk. W tym momencie pojawia się pytanie, kto może zostać dietetykiem? Teoretycznie każdy, ale w praktyce nie do końca. Po pierwsze dietetyk musi być osobą, która prowadzi zdrowy tryb życia i sama stosuje w życiu do odpowiedniego jadłospisu.

Naturalnie ma to przełożenie na sylwetkę oraz wygląd. Pamiętajmy, że w przypadku takich zawodów jak dietetyk czy trener personalny, wygląd specjalisty świadczy o jego umiejętnościach. Po drugie, poniewaz jest to praca z klientem, bardzo ważne są umiejętności interpersonalne, empatia oraz  cierpliwość. Po trzecie, aby ta praca sprawiała prawdziwa pirzyjemność musi być pasją. Dlatego polecamy ją wszystkim osobom, które fascynują się jedzeniem, zdrowym odżywianiem  i nie boją się wyzwań.

Jak zostać dietetykiem?

Aby zostać dietetykiem nie jest konieczne ukończenie specjalistycznych studiów wyższych. Naturalnie akademickie wykształcenie, szczególnie w kierunkach pokrewnych dietetyce jest mile widziane, jednakże nie jest obowiązkowe.

W każdym przypadku konieczne jest ukończenie kursy na dietetyka, który pozwala uzyskać odpowiednie uprawnienia do pracy w zawodzie. Profesjonalne szkolenia odbywają się w większości dużych miast w polsce, a ich cena jest uzależniona od intensywności zajęć.

Po uzyskaniu pozytywnego wyniku na egzaminie końcowym, można zacząć karierę w zawodzie. Naturalnie pierwsze kroki nie są łatwe. Warto na początek podjąć współpracę z zaprzyjaźnionym trenerem personalnym lub fitness klubem. W taki sposób najłatwiej będzie nam pozyskać pierwszych klientów. Pamiętajmy, że warto dbać o swój wizerunek w mediach społecznościowych i prowadzić zawodowe profile i fanpage.

Ile zarabia dietetyk?

To popularne pytanie, ponieważ każdy jest ciekawy ile może zarobić jako dietetyk. Otóż zarobki są zróżnicowane i zależą od tego czy pracujemy jako dietetyk na etacie czy samodzielnie prowadzimy działalność. Podobnie jak w przypadku innych wolnych zawodów najczęściej wielkość wypłaty zależy od tego ile czasu  poświęcimy na prace.

Kurs dietetyka

Jeżeli jesteś zainteresowany zostaniem dietetykiem, warto pomyśleć o kursie. Jedną z mocniejszych firm na rynku jest Fit-Academy, która organizuje weekendowe kursy dietetyków na terenie takich miast jak: Warszawa, Kraków, Katowice, Poznań, Wrocław, Gdańsk, Lublin, Łódź, Białystok oraz posiada status jednostki kształcącej z rekomendacją Ministerstwa Edukacji Narodowej. Więcej informacji na temat kursu tutaj: http://www.fit-academy.pl/kurs-dietetyka/

Artykuł przygotowany przez partnera serwisu 

Oceń artykuł
[Głosów: 0 Średnia: 0]
Tabata Killer!

Pobierz plan treningowy TABATA KILLER na 30 dni!

Zacznij regularnie ćwiczyć, schudnij i zadbaj o super kondycję!

Więcej informacji

Dziękujemy za zapisanie do Newslettera

Podany adres e-mail znajduje się już w bazie danych

Check Also

rower w domu bez wychodzenia

Dbaj o linię, ćwicząc bez wychodzenia z domu

Jak się przygotować do trenowania w domowym zaciszu, by zrzucić zbędne kilogramy? Co warto kupić …

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wypełnij formularz i zapisz 

się na webinar! 

NOWOŚĆ!
Sprawdź E-book!

47 zabaw i ponad 150 pomysłów na aktywne spędzanie czasu z dzieckiem

Pobierz plan TABATA KILLER! 

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail

Dołącz do wyzwania deski!

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail