Kurs dietetyka

Czy dietetyk to zawód przyszłości – zapisz się na kurs dietetyka

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób potrzebuje pomocy dietetyków. Jesteśmy coraz bardziej świadomi wpływu odżywiania na stan naszego zdrowia i staramy się dbać to co jemy. Czy dietetyk to zawód przyszłości? Sprawdź i dowiedz się jak nim zostać.Spis Treści
Zwiń
Rozwiń

Kto potrzebuje dietetyka?

Coraz więcej osób na całym świecie ma różne problemy zdrowotne, często spowodowane złą dietą i niewłaściwym odżywianiem.Stajemy się świadomymi konsumentami i wiemy, że to co jemy ma znaczenie dla naszego organizmu. Dietetyków nie potrzebują już tylko sportowcy i gwiazdy filmowe ale również zwykli ludzie w tym także dzieci. Oczywiście nadal większość osób po poradę specjalisty udaje się gdy chce schudnąć lub czuje,że coś jest nie tak.

Ale w dzisiejszych czasach jest to coraz częstsze, a spersonalizowane diety to coś zupełnie normalnego. Potrzebują ich osoby, które chcą zgubić zbędne kilogramy lub przeciwnie, przytyć kilka, alergicy, osoby z nietolerancja pokarmową, sportowcy lub poprostu fani zdrowego odżywiania. Jak nietrudno się domyślić, większości dietetyków klientów nie brakuje.

Czy każdy może być dietetykiem?

Układanie planów dietetycznych, spotkania z klientami i konsultacje to dla niejednej osoby praca marzeń. Do tego nieregulowany czas pracy i satysfakcja z pomocy innym tylko zachęcają do rozpoczęcia kariery jako dietetyk. W tym momencie pojawia się pytanie, kto może zostać dietetykiem? Teoretycznie każdy, ale w praktyce nie do końca. Po pierwsze dietetyk musi być osobą, która prowadzi zdrowy tryb życia i sama stosuje w życiu do odpowiedniego jadłospisu.

Naturalnie ma to przełożenie na sylwetkę oraz wygląd. Pamiętajmy, że w przypadku takich zawodów jak dietetyk czy trener personalny, wygląd specjalisty świadczy o jego umiejętnościach. Po drugie, poniewaz jest to praca z klientem, bardzo ważne są umiejętności interpersonalne, empatia oraz  cierpliwość. Po trzecie, aby ta praca sprawiała prawdziwa pirzyjemność musi być pasją. Dlatego polecamy ją wszystkim osobom, które fascynują się jedzeniem, zdrowym odżywianiem  i nie boją się wyzwań.

Jak zostać dietetykiem?

Aby zostać dietetykiem nie jest konieczne ukończenie specjalistycznych studiów wyższych. Naturalnie akademickie wykształcenie, szczególnie w kierunkach pokrewnych dietetyce jest mile widziane, jednakże nie jest obowiązkowe.

W każdym przypadku konieczne jest ukończenie kursy na dietetyka, który pozwala uzyskać odpowiednie uprawnienia do pracy w zawodzie. Profesjonalne szkolenia odbywają się w większości dużych miast w polsce, a ich cena jest uzależniona od intensywności zajęć.

Po uzyskaniu pozytywnego wyniku na egzaminie końcowym, można zacząć karierę w zawodzie. Naturalnie pierwsze kroki nie są łatwe. Warto na początek podjąć współpracę z zaprzyjaźnionym trenerem personalnym lub fitness klubem. W taki sposób najłatwiej będzie nam pozyskać pierwszych klientów. Pamiętajmy, że warto dbać o swój wizerunek w mediach społecznościowych i prowadzić zawodowe profile i fanpage.

Ile zarabia dietetyk?

To popularne pytanie, ponieważ każdy jest ciekawy ile może zarobić jako dietetyk. Otóż zarobki są zróżnicowane i zależą od tego czy pracujemy jako dietetyk na etacie czy samodzielnie prowadzimy działalność. Podobnie jak w przypadku innych wolnych zawodów najczęściej wielkość wypłaty zależy od tego ile czasu  poświęcimy na prace.

Kurs dietetyka

Jeżeli jesteś zainteresowany zostaniem dietetykiem, warto pomyśleć o kursie. Jedną z mocniejszych firm na rynku jest Fit-Academy, która organizuje weekendowe kursy dietetyków na terenie takich miast jak: Warszawa, Kraków, Katowice, Poznań, Wrocław, Gdańsk, Lublin, Łódź, Białystok oraz posiada status jednostki kształcącej z rekomendacją Ministerstwa Edukacji Narodowej. Więcej informacji na temat kursu tutaj: http://www.fit-academy.pl/kurs-dietetyka/

Artykuł przygotowany przez partnera serwisu 

Oceń artykuł
[Głosów: 0 Średnia: 0]

Przeczytaj też:

Chcesz szybko i skutecznie schudnąć?

Sprawdź nasze diety i poradniki odchudzania. Poprowadzimy Cię krok po kroku, pokażemy jak ćwiczyć, co jeść i jak się motywować, by odchudzanie było skuteczne i trwałe.

Nasze diety i poradniki to idealne propozycje dla kobiet, które chcą rozpocząć zdrowy tryb życia oraz czuć się fantastycznie każdego dnia.

Codziennie będziesz pełna energii, a waga pokaże ubywające jak szalone kilogramy.

Tak, pokaż mi diety!

Podobał Ci się ten artykuł?

Zostaw swój e-mail, a wyślemy Ci informacje o nowych ćwiczeniach, poradach i dietach!

Dziękujemu za zapisanie do Newslettera

Check Also

jaki zegarek Casio G-Shock Rangemanwybrać

Casio G-Shock Rangeman – oto co powinieneś o nim wiedzieć?

Marka Casio ma w swoim portfolio serie zegarków, które zyskały już miano kultowych. Z pewnością …

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments