Polecane ćwiczenia
Home » Lifestyle » Czym kierować się w wyborze odzieży termoaktywnej?
Czym kierować się wybierając odzież termoaktywną?
Odzież termoaktywna - jak wybrać?

Czym kierować się w wyborze odzieży termoaktywnej?

Współczesność bez wątpienia możemy określić jako zwrot ku aktywności fizycznej, zdrowiu i świadomości własnego ciała. Na wyciągnięcie ręki otrzymujemy możliwość treningu różnych dyscyplin, a co za tym idzie – wyboru dedykowanej odzieży. Chcąc dopasować obuwie do piłki nożnej, mamy raczej jasną odpowiedź. Nieco inaczej jest jednak z wyborem właściwej odzieży termoaktywnej. Kiedy tego typu wyposażenie może nam się przydać i czym kierować się w wyborze tej odpowiedniej?

Co w koszulkach termoaktywnych jest najważniejsze?

Każdy sport stawia przed nami swoje wymagania. Nie mówimy oczywiście o aspekcie mentalnym, lecz przede wszystkim – fizycznym. Odpowiednio przygotowane, ale także ubrane ciało, zdecydowanie lepiej zniesie trudy treningu, mogąc w ten sposób „koncentrować się” na wydajnej pracy podczas ćwiczeń. Za wygodę bez wątpienia możemy tutaj zrozumieć materiał i krój nie krępujący ruchów.

Dzięki temu, nie myślimy o stale podwijających się i obciskających rękawach utrudniających pracę z ciężarami lub jazdę na rowerze. Kolejny aspekt warty rozważenia, to zastosowanie materiału oddychającego i odprowadzającego wilgoć. To niezwykle istotne, gdyż podczas intensywnego wysiłku, jakim może być jogging czy szybka jazda na rowerze organizm potrzebuje filtracji nadwyżek ciepła.

Ogromnym błędem, jaki spotyka się wśród osób trenujących, to notoryczne korzystanie z zabudowanych koszulek na siłownię, bądź wyprawy górskie, które wykonanych z bawełny lub niskiej jakości poliestru. W ten sposób zyskujemy efekt mokrej koszulki lub folii, przez co nadmiar wilgoci nie jest odprowadzany, a my stajemy się podatni na przeziębienia i niepotrzebne wychłodzenie ciała. Wysokiej jakości koszulki termoaktywne  to także możliwość izolacji termicznej wtedy, gdy taka izolacja jest wymagana.

Koszulka termoaktywna z długim rękawem.
Koszulka z długim rękawem sprawdzi się nie tylko na siłownię.

Tego typu odzież doskonale spełni rolę bielizny termoaktywnej, dzięki czemu zyskujemy ochronę przed chłodem podczas jazdy na nartach, a latem – doskonałą regulację podczas joggingu w parku. Warto również zwrócić uwagę na odpowiednie właściwości sprzętu podczas treningów np. sztuk walki lub z użyciem różnych mat, drabinek, akcesoriów dodatkowych.

Wybierajmy wtedy koszulki na siłownię, które odznaczą się solidnym, wytrzymałym i odpornym na rozciąganie materiałem. Wtedy zdecydowanie dłużej utrzymamy wyjściowy kształt oraz funkcjonalność koszulki.

Ostatnim elementem decydującym o całości, są detale. Sprawdzajmy jakość zamków błyskawicznych, szycie, a nawet rozmieszczenie i wykonanie loga producenta. Wszystkie parametry razem wzięte mówią nam naprawdę wiele.

Koszulki na siłownię, do biegania, na rower. Czy odzież termoaktywna jest konieczna?

Jeszcze do niedawna – być może my, lub starsze rodzeństwo i rodzice – nie znali innej odzieży sportowej, jak tylko wykonanej z bawełny. Każda lekcja W-F musiała obowiązkowo składać się z białej, gładkiej koszulki bawełnianej.

Warto trenować z koszulką termoaktywną na siłowni.
Koszulka na siłownię znacznie zwiększy komfort treningu.

Szczęśliwie dla nas, mamy do wyboru całą paletę legginsów, spodenek i koszulek technicznych mogących służyć nam podczas różnorodnych aktywności – niezależnie od tego, czy trenujemy na siłowni, hali czy w plenerze.

Naszym zdaniem, koszulki termoaktywne wysokiej jakości bez wątpienia powinny znaleźć się w każdej garderobie sportowca-amatora i profesjonalisty. Pamiętajmy, że jest to produkt uniwersalny, który możemy wykorzystać w różnych warunkach. W wyborze sugerujmy się zatem jakością wykonania, składem materiału oraz przyleganiem do ciała.

» Sprawdź Symbo i wybierz najwyższej jakości odzież termoaktywną!

Artykuł przygotowany przez partnera serwisu

Przeczytaj też:

Chcesz szybko i skutecznie schudnąć?

Sprawdź nasze diety i poradniki odchudzania. Poprowadzimy Cię krok po kroku, pokażemy jak ćwiczyć, co jeść i jak się motywować, by odchudzanie było skuteczne i trwałe.

Nasze diety i poradniki to idealne propozycje dla kobiet, które chcą rozpocząć zdrowy tryb życia oraz czuć się fantastycznie każdego dnia.

Codziennie będziesz pełna energii, a waga pokaże ubywające jak szalone kilogramy.

Tak, pokaż mi diety!

Podobał Ci się ten artykuł?

Zostaw swój e-mail, a wyślemy Ci informacje o nowych ćwiczeniach, poradach i dietach!

Dziękujemu za zapisanie do Newslettera

Sprawdź też

Jak wybrać najlepszą odzież trekkingową w góry?

Jak wybrać najlepszą odzież trekkingową w góry?

Miękka i lekka bielizna funkcyjna nie tylko chroni organizm przed wychłodzeniem, ale także pozwala w …

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o