Co zrobić by w końcu wybrać się na siłownię?
Jak się zmotywować do pójścia na siłownię?

Ciągle masz wymówki, by nie pójść na siłownię? Zrób pierwszy krok!

Możesz regularnie trenować nawet jeśli wydaje Ci się, że nie masz na nic czasu. Zobacz, jak łatwo to osiągnąć dzięki kilku prostym trickom.


Spis Treści
Zwiń
Rozwiń

1. Znajdź swój naturalny rytm

Powodem, dla którego ćwiczenia na siłowni idą Ci opornie i nie potrafisz przez to zachować rutyny, może być zła pora, o której je planujesz. To, czy wybierasz się na trening od razu po pracy czy na przykład dopiero wieczorem, może mieć ogromne znaczenie dla jego efektów. Jeśli jesteś rannym ptaszkiem, nawet wczesnym wieczorem Twój organizm może przełączać się już na rytm nocny.

Treningi są wtedy dla Ciebie bardziej męczące i nieprzyjemne, a ich rezultaty dużo gorsze. Z badań amerykańskich naukowców wynika też, że osoby, które trenują rano, częściej robią to regularnie i łatwiej jest im wytrwać w rutynie.

2. Trenuj krócej

Prosty sposób, ale naprawdę działa cuda. Jeśli nie możesz dotrzeć na siłownię, bo godzina treningu plus dojazdy to dla Ciebie za dużo, ćwicz krócej. Nawet trzydzieści minut to już ogromna różnica w porównaniu z „nic”. Krótsze treningi wcale nie muszą też dawać gorszych efektów, jeśli wybierzesz te bardziej intensywne, jak HIIT albo choć trzydziestominutowy bieg na siłowni czy jazdę na rowerze stacjonarnym.

A jeśli nie uda Ci się dojechać danego dnia na siłownię, nie oznacza to, że musisz w ogóle rezygnować z aktywności. Nawet pięć minut warto wtedy poświęcić w domu na tabatę, która przyspieszy metabolizm albo rozciąganie, żeby rozluźnić napięte po całym dniu mięśnie.

3. Wyczyść grafik

Po pierwsze, aby wizyty na siłowni stały się bardziej realne, wpisuj je w kalendarz jak każdą inną rzecz, którą masz do zrealizowania. A jeśli Twój grafik pęka już w szwach, zastanów się, co możesz z niego usunąć, na przykład część obowiązków domowych.

Jeśli rezygnujesz z ćwiczeń, bo musisz zająć się domem, zakupami, sprzątaniem, oddeleguj obowiązki. Zakupy zamawiaj przynajmniej dwa razy w tygodniu na dowóz do domu, a sprzątanie zleć profesjonalistom. Zwłaszcza to generalne, które pochłania najwięcej czasu. Teraz sprzątanie mieszkania w Warszawie lub innym dużym mieście możesz umówić przez internet, nawet z krótkim wyprzedzeniem. Wystarczy, że po wejściu na portal zaznaczysz usługę, która Cię interesuje i w jakim trybie – na przykład jednorazowym, a następnie wybierzesz osobę, która najbardziej wzbudzi Twoje zaufanie.

A jeśli myślisz, że zlecanie komuś sprzątania to niepotrzebny koszt dodatkowy, pomyśl o zakupionym drogim karnecie na siłownię, który zalega w portfelu i z którego w ogóle nie korzystasz.

4. Pamiętaj o korzyściach

Regularne treningi to nie tylko sposób na zgrabne ciało i szczupłą sylwetkę. Myśl o nich jak o diecie czy lekarstwie. Stała aktywność fizyczna jest niezbędna, aby Twój organizm pozostał zdrowy. Wysiłek fizyczny gwarantuje prawidłowe krążenie i odżywienie tkanek. Zmniejsza ryzyko cukrzycy, chorób serca, a nawet nowotworów.

Sprzyja też szybszej regeneracji mózgu i lepszej koncentracji. Sport powoduje też wydzielanie hormonów szczęścia, a więc zapewnia dobry nastrój. Do tego wyrównuje gospodarkę hormonalną organizmu. Na tym nie koniec jego pozytywnego działania. Regularne treningi pomogą Ci rozluźnić napięte po ośmiu godzinach pracy przed komputerem mięśnie i zachować prawidłową oraz zdrową postawę.

Artykuł przygotowany przez partnera serwisu 

Oceń artykuł
[Głosów: 0 Średnia: 0]

Check Also

Odchudzanie a zapotrzebowanie kaloryczne - jak obliczyć, różnice

Odchudzanie a zapotrzebowanie kaloryczne – jak bez problemów dostosować ilość spożywanych kalorii do swoich potrzeb?

Określenie ilości kalorii, jaką musimy dostarczyć organizmowi każdego dnia, aby prawidłowo funkcjonował jest kluczowym elementem …

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

NOWOŚĆ!
Sprawdź E-book!

47 zabaw i ponad 150 pomysłów na aktywne spędzanie czasu z dzieckiem

Pobierz bezpłatne
fragmenty e-booków + BONUSY!

Wypełnij formularz.
Materiały wyślę OD RAZU na Twój e-mail!

Wypełnij formularz i zapisz 

się na webinar! 

Pobierz plan TABATA KILLER! 

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail

Dołącz do wyzwania deski!

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail