Pobierz DARMOWY plan treningowy TABATA KILLER! Schudnij, popraw kodnycję i zacznij się regularnie ruszać! >> Więcej

Dziękujemy za zapisanie do Newslettera

Podany adres e-mail znajduje się już w bazie danych

Trenażer rowerowy - czy to dobry sposób na schudnięcie?
Trenuj na rowerze bez wychodzenia z domu!

Czy da się schudnąć, używając trenażera do roweru?

Wiele osób zastanawia się, czy mogą schudnąć wyłącznie dzięki treningom domowym. Panuje przecież przekonanie, że w domu ciężko jest zrobić wymarzoną formę, a nawet, że jest to niemożliwe. Nic bardziej mylnego! Idealnym przykładem urządzenia, które pomoże nam w zrzuceniu zbędnych kilogramów, jest trenażer do roweru.

Czym tak właściwie jest trenażer do roweru?

Niemalże każdy z nas używał tradycyjnego roweru, czy też roweru stacjonarnego, jednak trenażer do roweru nie jest powszechnie znanym pojęciem. Trenażer przydaje się szczególnie sportowcom, zawodowym kolarzom, którzy przy bardzo niekorzystnych warunkach atmosferycznych nie mogą wybrać się na trening w terenie. Zawodowcy nawet nie próbują ćwiczyć na rowerze stacjonarnym, ponieważ jazda na nim zupełnie odbiega od stylu jazdy na klasycznym rowerze. Nie liczy się przecież wyłącznie szybkość, ale również technika.

Trenażer do roweru to urządzenie, które pozwala nam jeździć na tradycyjnym rowerze w domu.
 Na trenażer zakładamy nasz rower i wówczas możemy rozpocząć trening odwzorowujący jazdę w terenie. Możemy się spotkać z dwoma rodzajami trenażerów, wyróżniamy trenażery z napędem pośrednim i bezpośrednim, a główna różnica wynika z tego, iż w drugim modelu tylne koło zostaje zastąpione przez trenażer, a pierwszy rodzaj urządzenia umożliwia korzystanie z roweru bez konieczności odkręcania poszczególnych części. 

Trening z trenażerem do roweru – czy pomaga w schudnięciu?

Każdy ruch jest dobry dla naszego ciała i zawsze powinniśmy kierować się tą dewizą. Co więcej, wszystkie rodzaje aktywności powodują, że spalamy kalorie, a to właśnie ten proces przybliża nas do zgubienia nadmiernych kilogramów. Jazda na rowerze jest bardzo popularnym sposobem na schudnięcie, ponieważ jest łatwa, a przy okazji niezwykle przyjemna i odprężająca. Dzięki trenażerowi możemy używać naszego roweru nawet podczas zimy, gdy nie mamy możliwości wyjechania w trasę.

Z wykorzystaniem trenażera do roweru mamy możliwość zrobienia niemalże takiego samego treningu jak na tradycyjnym rowerze.
 Oznacza to, że możemy spalić taką samą ilość kalorii. Jazda na trenażerze z pewnością pomoże nam w odchudzaniu, ale nie tylko. Trenażer uczy nas prawidłowej techniki jazdy na rowerze, zmusza do koncentrowania się na stabilizacji, a przy okazji bardzo wzmacnia mięśnie nóg. Pamiętajmy jednak o tym, że w odchudzaniu nie liczą się wyłącznie ćwiczenia, należy również zadbać o zbilansowaną dietę ukierunkowaną na redukcję tkanki tłuszczowej.

Gdzie kupić trenażer do roweru i jaki wybrać?

Zanim zdecydujemy się na zakup trenażera, warto rozważyć, jakiego rodzaju urządzenie jest nam potrzebne. Trenażery rolkowe są bardzo popularne wśród amatorów, ponieważ są lekkie, mają stosunkowo niską cenę oraz zajmują mało miejsca, a dodatkowo pomagają w wypracowaniu odpowiedniej techniki jazdy na rowerze. Jeśli poszukujemy czegoś z wyższej półki, wówczas powinniśmy postawić na trenażery interaktywne, które generują zmienny opór oraz nachylenie. Trenażery magnetyczne i hydrauliczne są najmniej polecane, gdyż nie pasują do każdego roweru oraz ich praca jest dość głośna.

Trenażer do roweru możemy zakupić zarówno stacjonarnie, jak i online, ponieważ wystarczy zapoznać się z jego specyfikacją i opisem, aby dobrać go odpowiednio do posiadanego przez nas roweru oraz wielkości pomieszczenia, w którym będziemy go używać. 

Artykuł partnera

Oceń artykuł
[Głosów: 1 Średnia: 1]
Tabata Killer!

Pobierz plan treningowy TABATA KILLER na 30 dni!

Zacznij regularnie ćwiczyć, schudnij i zadbaj o super kondycję!

Więcej informacji

Dziękujemy za zapisanie do Newslettera

Podany adres e-mail znajduje się już w bazie danych

Check Also

odzież sportowa

Gdzie kupować odzież sportową? Poznaj sklep internetowy z ubraniami do mniej lub bardziej popularnych dyscyplin

Trenujesz boks i szukasz odzieży sportowej w sklepie internetowym? Albo rekreacyjnie grasz we tenisa i …

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

NOWOŚĆ!
Sprawdź E-book!

47 zabaw i ponad 150 pomysłów na aktywne spędzanie czasu z dzieckiem

Wypełnij formularz i zapisz 

się na webinar! 

Pobierz plan TABATA KILLER! 

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail

Dołącz do wyzwania deski!

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail