Chcąc zacząć trenować boks konieczne jest wyposażenie się w odpowiedni rękawice bokserskie.
Dobre rękawice to podstawa w bezpiecznym trenowaniu boksu.

Jak boks wpływa na zdrowie?

Boks jest sportem walki, który pobudza do pracy całe ciało. Wiele osób twierdzi, że jest to niebezpieczny sport i po prostu nie mają odwagi się w nim spróbować. Co prawda, trenowanie sportów walki ma swoje minusy i niesie za sobą ryzyko urazów, jednakże w momencie kiedy przestrzegane są odpowiednie zasady, a także ciało jest odpowiednio zabezpieczone, boks może przynieść naprawdę wiele korzyści. Przede wszystkim buduje kondycję i wytrzymałość organizmu, a także poprawia wydolność serca.

Tak jak w przypadku jakiejkolwiek aktywności fizycznej, treningi bokserskie zadbają również o stan naszej sylwetki. Godzina intensywnego ćwiczenia na przyrządach, np. worku bokserskim to okazja na spalenie nawet 800 kalorii. Nie można zapomnieć również o poprawie kondycji zdrowia psychicznego.

Boks dodaje pewności siebie, a także pozwala na rozładowanie negatywnych emocji i pozbycie się kompleksów. Często lekarze zalecają zapisać nad wyraz energiczne dziecko właśnie na lekcje boksu, aby rozładować nadmiar werwy.

Jakie ochraniacze są niezbędne do treningu bokserskiego?

Aby treningi sztuk walki przynosiły wyłącznie pozytywne efekty, należy odpowiednio zabezpieczyć ważne części własnego ciała. Takim sposobem aktywność fizyczna tego rodzaju przynosić będzie szybko widoczne rezultaty, z minimalnym ryzykiem uszkodzenia ciała.

Do podstawowych elementów ochrony należą rękawice bokserskie, owijki, a także ochraniacz na zęby. Rękawice mają za zadanie usztywnić dłoń – zwłaszcza przy nadgarstku – odizolować ją od uderzanych powierzchni, a także amortyzować wymierzane ciosy tak, aby były jak najmniej bolesne. Owijki bokserskie używane są pod rękawice, jako dodatkowy stabilizator. Przyniosą również rezultaty w kwestii higieny, ponieważ dobrze chłoną pot, co zapobiega zostawaniu wilgoci w rękawicy.

Ochraniacze na zęby mają zastosowanie trywialne do odgadnięcia – mają zapobiec wybiciu zębów, bądź szczęki. Poza podstawowym wyposażeniem, zawodnicy zaczynający sparingi często decydują się również na kask bokserski. Istnieje kilka jego rodzajów, w zależności od stopnia zabudowania. Większe zabudowanie – większe bezpieczeństwo.

Gdzie kupić rękawice bokserskie?

Sklepy online oferują o wiele szerszy wybór rękawic bokserskich, niż te stacjonarne. Przy zakupie sprzętu sportowego, a w szczególności ochraniaczy, należy zastanowić się, jaki model sprawdzi się najlepiej do przyszłego przeznaczenia. Wybór odpowiedniego rozmiaru rękawicy i materiału z jakiego jest wykonana, wpływa bezpośrednio na stopień ochrony, jaki daje.

Źle dopasowana rękawica, może przynieść więcej szkód, niż dobra.
Jednym z najlepszych kandydatów do zakupu sprzętu sportowego, jest Golden Gloves. Marka ta posiada ochraniacze wykonane ze skóry bydlęcej wysokiej jakości, która jest wyjątkowo wytrzymała. Wyjątkowy design bez wątpienia przyciągnie uwagę niejednego pięściarza.

Jakość produktów mających za zadanie chronić zdrowie, naprawdę ma znaczenie. Dlatego nie należy decydować się na zakup najtańszych przyrządów. Taki wybór najprawdopodobniej będzie jeszcze bardziej kosztowny, ponieważ produkty tego typu trzeba będzie wymieniać co krótki czas. Zadbaj o jakość, nie o pieniądze.

Artykuł partnera

Oceń artykuł
[Głosów: 0 Średnia: 0]

Check Also

Wybór prezentów

Kluczowe wskazówki którymi należy się kierować przy wyborze prezentów ?

Wybór idealnego prezentu to zadanie, które może przyprawić o ból głowy niejedną osobę. Czy to …

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

NOWOŚĆ!
Sprawdź E-book!

47 zabaw i ponad 150 pomysłów na aktywne spędzanie czasu z dzieckiem

Pobierz bezpłatne
fragmenty e-booków + BONUSY!

Wypełnij formularz.
Materiały wyślę OD RAZU na Twój e-mail!

Wypełnij formularz i zapisz 

się na webinar! 

Pobierz plan TABATA KILLER! 

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail

Dołącz do wyzwania deski!

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail