Jak kupić dobry atlas do ćwiczeń?
Czym się kierować kupując atlas do ćwiczeń?

Atlasy do ćwiczeń – czym się kierować podczas zakupu?

Jeśli chcesz budować masę mięśniową, wyrzeźbić ciało lub po prostu dbać o kondycję i zdrowie, a do tego szukasz jednego sprzętu do domowej siłowni, postaw na atlas do ćwiczeń. Jest to urządzenie, które co prawda zajmuje sporo miejsca i nie należy do najtańszych, ale może spełniać wiele funkcji. Pozwala pracować zarówno nad dolnymi, jak i górnymi partiami ciała, wzmacniać brzuch, ręce, nogi, plecy czy klatkę piersiową. Sprawdź, na co zwrócić uwagę, porównując atlasy do ćwiczeń.

Spis Treści
Zwiń
Rozwiń

Czym są atlasy do ćwiczeń i jakie są ich zalety?

Atlasy do ćwiczeń to wielofunkcyjne urządzenia do treningów różnych partii mięśniowych. Dobrej jakości atlas może zastąpić kilka innych urządzeń i umożliwia trening osobom na różnym poziomie zaawansowania. Intensywność treningu można dopasować do aktualnych potrzeb oraz możliwości ćwiczących osób.

Dużą zaletą atlasów do ćwiczeń jest ich bezpieczeństwo np. w porównaniu do treningów z wolnym obciążeniem. Ewentualne błędy podczas ćwiczeń niosą znacznie mniejsze ryzyko kontuzji. Z tego powodu będzie doskonałym rozwiązaniem także dla osób początkujących.

Treningi na atlasie są możliwe bez asekuracji – nawet z dużym obciążeniem. Ponadto dają możliwość ćwiczenia z izolacją innych partii ciała.

Na rynku dostępnych jest wiele modeli atlasów do ćwiczeń, dzięki czemu można dopasować urządzenie do gabarytów pomieszczenia, a także indywidualnych potrzeb i zasobności portfela.

Atlasy do ćwiczeń – na co zwrócić uwagę podczas wyboru sprzętu?

Zanim zdecydujesz się na atlas do ćwiczeń, przeanalizuj swoje potrzeby. Dzięki temu wybierzesz odpowiedni sprzęt i będziesz korzystać ze wszystkich jego funkcji. Niektóre modele skupiają się na konkretnych partiach ciała, dlatego znajomość własnych potrzeb jest kluczowa podczas wyboru atlasu do ćwiczeń.

Koniecznie sprawdź jego dane techniczne, w których najdziesz informacje, takie jak: wymiary po rozłożeniu, waga urządzenia i obciążenia. Atlas do ćwiczeń musi być dopasowany do wzrostu i wagi. Maksymalne obciążenie niektórych modeli to 100 kg. Cięższe osoby muszą więc zwracać na ten parametr szczególną uwagę.

Weź pod uwagę jego rozmiar – cześć atlasów to sprzęty o naprawdę ogromnych gabarytach. Jeśli wybierzesz zbyt duże urządzenie, możesz nie być w stanie wykonywać niektórych ćwiczeń. Pamiętaj, że wokół atlasu musisz zostawić odpowiednią ilość miejsca, by swobodnie się poruszać.

Dużą zaletą części urządzeń, jest możliwość rozbudowy – jeśli dopiero zaczynasz ćwiczyć i nie wiesz, jaki sprzęt wybrać, postaw na taki, który z czasem będzie można rozbudować o dodatkowe funkcje.

Konieczne zwróć też uwagę na jakość wykonania – atlas do ćwiczeń musi nie tylko spełniać swoje podstawowe funkcje, ale też zapewniać Ci bezpieczeństwo. Powinien być więc stabilny i wytrzymały.

Więcej sprzętu znajdziesz na https://sklepsportowy.pl/

Oceń artykuł
[Głosów: 0 Średnia: 0]

Check Also

Kremy wyszczuplające - czy warto

Czy warto stosować kremy wyszczuplające, czy są one skuteczne?

Chcąc schudnąć lub wymodelować swoją sylwetkę, sięgamy po różne rozwiązania. Choć powszechnie wiadomo, że najlepsze …

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

NOWOŚĆ!
Sprawdź E-book!

47 zabaw i ponad 150 pomysłów na aktywne spędzanie czasu z dzieckiem

Pobierz bezpłatne
fragmenty e-booków + BONUSY!

Wypełnij formularz.
Materiały wyślę OD RAZU na Twój e-mail!

Wypełnij formularz i zapisz 

się na webinar! 

Pobierz plan TABATA KILLER! 

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail

Dołącz do wyzwania deski!

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail