Home » Ćwiczenia » Ćwiczenia na brzuch » Ćwiczenia na rzeźbienie mięśni brzucha » 7 najlepszych ćwiczeń na płaski brzuch
Proste siedem ćwiczeń ABS na rzeźbienie mięśni brzucha
Pamiętaj by ten trening na brzuch połączyć z ćwiczeniami cardio

7 najlepszych ćwiczeń na płaski brzuch

Ten zestaw ćwiczeń jest idealny dla początkujących i średniozaawansowanych, ćwiczenia na brzuch są raczej proste, ale bardzo skuteczne. Skupiają się na mięśniach prostych i skośnych brzucha, ale nie bójcie się, jest również coś na ‘boczki’.

Nie potrzebujesz żadnego dodatkowego sprzętu, wystarczy jedynie mata do ćwiczeń lub ręcznik.

Zestaw ćwiczeń składa się z 2 serii, każda po 7 ćwiczeń, trwających 30 sekund. Bonusowo na zakończenie wykonujemy deskę  🙂 (plank)

Plan ćwiczeniowy na płaski brzuch i boczki:

  1. Skłon do pięty (0:20-0:54): kładziemy się na podłodze, nogi zgięte, sięgamy raz do jednej, raz do drugiej pięty.  Głowa uniesiona. Powinnaś czuć napięcie w mięśniach skośnych brzucha.
  2. Rowerek (0:55-1:25): w pozycji leżącej sięgamy prawym łokciem do lewego kolana i analogicznie dla drugiej nogi. Nogi cały czas uniesione, mięśnie brzucha napięte.
  3. Brzuszki (1:30-2:00): krótkie, proste spięcia brzucha. Ręce wyciągnięte przed siebie, sięgamy między kolana.
  4. Unoszenie w górę (2:00-2:30): leżymy na plecach, nogi wyprostowane i uniesione w górę, sięgamy rękami jak najwyżej aż do stóp. Ćwiczymy w dość szybkim tempie.
  5. Rozgwiazda (2:40-3:10): kładziemy się płasko na podłodze, ramiona i nogi szeroko na boki, unosimy równocześnie lewą nogę i prawą rękę, a następnie powtarzamy dla drugiej strony.
  6. Wiatrak (3:16-3:46): pozostajemy w pozycji leżącej, nogi lekko ugięte w kolanach przenosimy z jednej strony na drugą. To ćwiczenie jest dosyć wymagające, ale im bardziej wzmocnisz mięśnie, tym łatwiej przyjdzie Ci jego wykonanie.
 1. II seria (3:51-7:00): powtarzamy jeszcze raz wszystkie 6 ćwiczeń.
 2. Deska (7:01-7:30): opieramy się na łokciach i palcach stóp, utrzymujemy pozycję deski. To tylko 30 sekund, więc na pewno dasz radę, spróbuj wytrzymać!
 3. Deska bokiem (7:33-8:03): z pozycji deski obracamy się na bok, dalej opieramy się na łokciu i stopach, dla większej efektywności unosimy w górę drugą rękę i kierujemy w jej kierunku wzrok. Trzymaj pozycję, staraj się nie opadać niżej. To ćwiczenie skutecznie walczy z fałdkami tłuszczu w okolicach talii.

Wykonuj ten zestaw 3 razy w tygodniu w połączeniu z treningiem cardio, (to bardzo ważne) a Twój brzuch na pewno stanie się bardziej płaski.

Pamiętaj, że same trenowanie wyłącznie brzucha to olbrzymi błąd, który jest bardzo często popełniany. Dlaczego tak jest przeczytaj tutaj: jakich błędów uniknąć, gdy chcesz się pozbyć tłuszczu na brzuchu

Najlepiej gdy ten zestaw połączysz z innymi ćwiczeniami na spalanie tkanki tłuszczowej w domu – wszystkie znajdziesz na naszej stronie

Sprawdź też nasze autorskie zestawy ćwiczeń na seksowny brzuch:

Oceń artykuł
[Głosów: 6 Średnia: 5]

Przeczytaj też:

Chcesz szybko i skutecznie schudnąć?

Sprawdź nasze diety i poradniki odchudzania. Poprowadzimy Cię krok po kroku, pokażemy jak ćwiczyć, co jeść i jak się motywować, by odchudzanie było skuteczne i trwałe.

Nasze diety i poradniki to idealne propozycje dla kobiet, które chcą rozpocząć zdrowy tryb życia oraz czuć się fantastycznie każdego dnia.

Codziennie będziesz pełna energii, a waga pokaże ubywające jak szalone kilogramy.

Tak, pokaż mi diety!

Podobał Ci się ten artykuł?

Zostaw swój e-mail, a wyślemy Ci informacje o nowych ćwiczeniach, poradach i dietach!

Dziękujemu za zapisanie do Newslettera

Check Also

Stalowy brzuch w 10 minut? Z tym treningiem to możliwe!

Przetestuj naszą nową propozycję, która pozwoli ci w 10 minut wzmocnić mięśnie brzucha i pozbyć …

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o