Trądzik to uporczywa choroba skóry, której leczenie wymaga systematyczności, czasu oraz cierpliwości. Dotyka on nie tylko nastolatków, ale także osoby dorosłe. Domowe sposoby na walkę z tą przypadłością, przynoszą krótkotrwałe efekty, a niekiedy mogą również zaostrzyć stan zapalny. W większości przypadków niezbędna może okazać się farmakoterapia w połączeniu z zabiegami kosmetycznymi. Z tego powodu lepiej nie zwlekać z wizytą u dermatologa oraz kosmetologa, którzy dobiorą odpowiednie leczenie wewnętrzne oraz zabiegi zewnętrzne.
Peelingi chemiczne dedykowane skórze trądzikowej
Jedną z najlepszych metod walki z trądzikiem są peelingi na bazie kwasu salicylowego, migdałowego, glikolowego lub azelainowego. Sekretem ich skuteczności jest regulacja pracy gruczołów łojowych oraz złuszczanie warstwy rogowej naskórka. Dodatkowo wspierają one dogłębne wchłanianie substancji aktywnych. To z tego powodu po każdym peelingu nakładana jest silnie odżywiająca maska. Niektóre kwasy mają ponadto działanie odkażające, antybakteryjne, wyrównujące koloryt, a także redukujące przebarwienia i blizny.
Kwasów o niskim stężeniu można używać w zaciszu własnego domu, ale znacznie szybsze rezultaty przyniosą zabiegi w profesjonalnych gabinetach urody. W doborze odpowiedniego rodzaju i stężenia kwasu, pomogą specjaliści, na przykład technik usług kosmetycznych w katowicach, dermatolog lub kosmetolog. Bardzo ważne, aby osoba wykonująca zabieg posiadała doświadczenie oraz niezbędne wykształcenie – ukończoną szkołę policealną w katowicach lub studia wyższe. Oddanie się w ręce pseudospecjalisty, może przynieść więcej szkody niż pożytku.
Oksybrazja zamiast mikrodermabrazji
Oksybrazja, czyli peeling tlenowo-wodny to zabieg, który daje efekty zbliżone do tradycyjnej mikrodermabrazji diamentowej, a jednak może być stosowany przez osoby z cerą trądzikową oraz wrażliwą. Oksybrazja sprawdzi się doskonale w przypadku łojotoku, rozszerzonych naczynek, przebarwień i zaskórników.
Nie bez powodu wielu dermatologów poleca ją pacjentom cierpiącym na trądzik. Jak wiadomo, tę uporczywą chorobę wywołują bakterie beztlenowe, które giną podczas wtłaczania tlenu w naskórek. Peeling tlenowo-wodny jest bezbolesny oraz nie powoduje podrażnień. Efekt odświeżenia, wygładzenia i dotlenienia skóry można odczuć od razu po zabiegu.
Retix C – nie tylko na zmarszczki
Sekretem tego tajemniczo brzmiącego zabiegu, jest połączenie retinolu (witaminy A), antyoksydantów oraz witaminy C. Powstał on z myślą o spłycaniu zmarszczek, jednak okazało się, że przynosi doskonałe efekty również w przypadku innych niedoskonałości skóry – przebarwień, wiotkości, rozszerzonych porów, poszarzałej cery oraz trądziku.
Efekty w postaci wygładzenia, poprawy kolorytu, rozświetlenia oraz zwiększenia napięcia skóry, widoczny jest już po pierwszym zabiegu. Maskę retinolową, którą nakłada kosmetolog, należy zmyć po 6-8 godzinach. Proces złuszczania rozpocznie się po około dwóch dniach, dlatego zabieg najlepiej przeprowadzić w środku tygodnia, a w weekend zostać w domu.
Artykuł przygotowany przez partnera serwisu
Przed wybraniem zabiegu dla siebie, warto skonsultować się z profesjonalistą, który pomoże nam w dobraniu zabiegu odpowiedniego dla nas 🙂