Co to jest Karboksyterapia
Karboksyterapia - to co za zabieg i na czym polega?

Karboksyterapia – zabieg wszechstronny

Z wiekiem zaczynamy dostrzegać coraz więcej niedoskonałości w swoim ciele. Może być to spowodowane nie tylko upływem czasu, ale również wahaniami wagi, czy problemami hormonalnymi. Szukamy rozwiązań dobierając odpowiednią dietę, rygorystyczne ćwiczenia lub balsamy do ciała. Niestety to nie zawsze przynosi oczekiwane efekty. Walka z cellulitem, rozstępami, a także niedoskonałościami skóry twarzy i innych części ciała bywa uciążliwa. Z pomocą, jak zwykle w trudnych przypadkach, przychodzi nam medycyna estetyczna, oferując nam zabieg karboksyterapii, czyli działania na skórę dwutlenkiem węgla.

Co to jest zabieg karboksyterapii?

Karboksyterapia to zabieg z wykorzystaniem dwutlenku węgla. Jest zaliczany do zabiegów średnio inwazyjnych, o bardzo niskim ryzyku. Jego działanie nie jest ograniczone do jednego obszaru, możemy go wykorzystać do poprawy praktycznie każdej części ciała. Wszechstronność karboksyterapii polega na tym, że doskonale daje sobie radę z problemami skóry twarzy, brzucha, pośladków, rąk, a nawet nóg. Oprócz tego, zabieg ten świetnie się sprawdzi w pomocniczym leczeniu niewydolności żylnej, skurczów, zaburzeń krążenia, a także owrzodzenia żylakowego, trudno gojących się ran czy łuszczycy.

Gaz podawany pod skórę rozchodzi się po tkankach, równocześnie rozszerzając naczynia krwionośne. Miejsce ostrzykiwania staje się odżywione i odpowiednio ukrwione. Karboksyterapia  stymuluje również proces powstawania nowych naczyń włosowatych, co pobudza procesy regeneracji i poprawia krążenie. Warto wiedzieć, że zabieg ten działa również na komórki tłuszczowe. Powoduje ich rozpad, a następnie wydalenie z organizmu. Terapię dwutlenkiem węgla nazywa się największym odkryciem kosmetologii od czasu toksyny botulinowej. 

Przebieg zabiegu karboksyterapii

Jak w przypadku wszystkich zabiegów, w których wymagana jest iniekcja, czyli ingerencja w nasz organizm, warto wybrać klinikę cieszącą się dobrą renomą. Warto też poszukać lekarza specjalisty, który nie tylko przeprowadzi zabieg zgodnie z procedurami, ale też położy nacisk na bezpieczeństwo i komfort pacjenta. Warto wiedzieć, że początek zabiegu może wywołać zdziwienie, a nawet strach. Będziemy widzieć jak wąskimi kanalikami pod powierzchnią skóry przesuwa się wpuszczany gaz. To normalne w przypadku karboksyterapii, więc nie ma się czego obawiać. Lekarz specjalista uzgadnia z pacjentem, czy potrzebny będzie środek znieczulający. Jest to zabieg mało bolesny, dlatego zwykło się go przeprowadzać bez dodatkowych środków przeciwbólowych.

Jeśli jednak zaistnieje taka konieczność, można wykorzystać maść chłodzącą w miejsca nakłuć. Karboksyterapię przeprowadza się z użyciem cienkiej igły, która jest ściśle połączona z aparaturą, odpowiadającą za temperaturę i ilość wstrzykiwanego gazu. Niektóre miejsca będą wymagały mniejszej lub większej ilości podawanego dwutlenku węgla, warto więc przygotować się na to, że wraz ze wzrostem stężenia gazu, będziemy czuć coraz większy nacisk i pompowanie w miejscu jego podawania. Najmniej przyjemnym momentem, jest mimo wszystko wprowadzenie igły pod skórę. Czas zabiegu jest zróżnicowany, w zależności od obszaru ciała. Może trwać od kilku do nawet kilkudziesięciu minut. Podczas jego trwania pacjenci nie odczuwają bólu, jedynie możliwe jest uczucie rozpierania.

Dla kogo jest przeznaczona karboksyterapia?

Wszechstronność zabiegu sprawia, że poradzi sobie on z każdym problemem, nawet tym najbardziej uciążliwym. Najlepsze efekty jednak daje przy leczeniu cellulitu, rozstępów, a także w nawracającym problemie cieni pod oczami. To tylko niektóre z powodów, dla których możemy rozważyć poddanie się terapii dwutlenkiem węgla. Oprócz tego, zadowalające efekty uzyskają osoby które:

  • mają rozszerzone naczynka- zabieg ten znacznie zmniejszy ich widoczność, a także sprawi, że obszary te staną się dotlenione.
  • blizny potrądzikowe- dwutlenek węgla pomaga odbudować uszkodzoną warstwę kolagenową naskórka, skutecznie go stymulując.
  • blizny po przebytych zabiegach- podobnie jak w przypadku blizn potrądzikowych, karboksyterapia pobudza tkanki do produkcji i odbudowy uszkodzonych komórek kolagenowych.
  • łuszczyca- to jedna z chorób skóry, która objawia się zmianami zapalnymi i nieestetycznymi plamami. Zabieg pomaga skutecznie zmniejszyć ich widoczność.
  • zmarszczki- następuje ich wypełnienie i poprawienie ukrwienia skóry.
  • nadmiar tkanki tłuszczowej- dwutlenek węgla rozbija warstwy komórek tłuszczowych i przyspiesza ich wydalanie z organizmu.
  • zwiotczała skóra- terapia pobudzi komórki skóry i nada jej jędrności.

Warto wziąć pod uwagę, że w zależności od kliniki i obszaru na którym ma zostać przeprowadzona terapia, koszty zabiegu mogą się różnić. Zwykle mieszczą się w przedziale od 100 do nawet 500 zł.  Na szczególnie problematyczne miejsca, zaleca się przeprowadzenie kilku serii zabiegów, aby uzyskać jak najkorzystniejsze efekty.

Przeciwwskazania do zabiegu karboksyterapii

Mimo niskiego ryzyka i inwazyjności, istnieją pewne przeciwwskazania co do jego wykonywania. Niestety nie u każdego pacjenta będzie to możliwe. Dwutlenek węgla może wpływać niekorzystnie na niektóre już istniejące choroby organizmu, co więcej może się on nawet okazać niebezpieczny. Nie powinniśmy poddawać się karboksyterapii jeśli:

  • chorujemy na cukrzycę.
  • przebyliśmy niedawno zawał serca.
  • zdiagnozowana u nas nowotwór.
  • dokucza nam hemofilia.
  • jesteśmy w ciąży, bądź karmimy piersią.
  • chorujemy na niewydolność serca lub nerek
  • mamy nadciśnienie.
  • zdiagnozowano u nas rozległe choroby płuc.

Wyżej wymienione przypadki, dyskwalifikują pacjenta pod względem terapii dwutlenkiem węgla. Może to wywołać wręcz odwrotne skutki, a także zagrażać życiu. Pamiętajmy, aby nie ukrywać żadnej choroby przed lekarzem, do którego się udaliśmy. Jeśli zobaczy on, że z jakichś względów nie możemy się poddać karboksyterapii, zaproponuje inne, bezpieczne rozwiązanie.

Artykuł powstał dzięki firmie: https://medikapoland.pl/pl/

Check Also

Jak odmłodzic dlonie

Jak odmłodzić dłonie – sposoby na pomarszczoną skórę rąk

Czy zastanawiałaś się kiedyś, dlaczego skóra Twoich dłoni starzeje się szybciej niż reszta ciała? Ekspozycja …

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
DER-MED
3 lat temu

Karboksyterapia świetnie sprawdza się w poprawie napięcia skóry, a także pomaga w działaniu antycellulitowym i w walce z rozstępami!

NOWOŚĆ!
Sprawdź E-book!

47 zabaw i ponad 150 pomysłów na aktywne spędzanie czasu z dzieckiem

Pobierz bezpłatne
fragmenty e-booków + BONUSY!

Wypełnij formularz.
Materiały wyślę OD RAZU na Twój e-mail!

Wypełnij formularz i zapisz 

się na webinar! 

Pobierz plan TABATA KILLER! 

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail

Dołącz do wyzwania deski!

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail