Jak wybrać zajęcia dodatkowe dla dzieci w Twoim mieście?
Wybór zajęć nie musi być taki trudny. Sprawdź na co zwrócić uwagę zapisując dziecko na zajęcia.

Jaki sport wybrać dla dziecka? Co zrobić, aby wybrać odpowiednie zajęcia dodatkowe?

Twoje dziecko dorosło do pierwszych zajęć sportowych? Chcesz wysłać je na najlepsze zajęcia, które rozbudzą pasję do sportu? Nie masz pomysłu jakich zajęć szukać i na co zwrócić uwagę? Pozwól, że Ci pomogę 🙂

Spis Treści
Zwiń
Rozwiń

Obejrzyj film – Jaki sport wybrać dla dziecka? Idealne zajęcia dodatkowe

Jak wybrać sport dla dziecka – o czym należy pamiętać?

Zanim zapiszesz dziecko na zajęcia i przyjdziecie na pierwszy trening, koniecznie wykonaj tych kilka kroków oraz zapoznaj się z najważniejszymi zasadami, jakie obowiązują przed, w trakcie i po treningu. Wykonując te proste zadania, zwiększysz szansę na to, że dziecku spodobają się zajęcia, zmniejszysz stres dziecka przed „nieznanym” oraz sam nie popełnisz błędów, które mogą zniechęcić dziecko do udziału w zajęciach.

 • Zapytaj dziecko co chciało by ćwiczyć/jaki sport uprawiać.
 • Przed ostatecznym wyborem zajęć pokaż dziecku, jakie są rodzaje sportów, czym się charakteryzują, dopytaj prowadzącego przed zajęciami jak wyglądają treningi.
 • Nie zmuszaj dziecka do konkretnych zajęć. Może to nie kwestia kategorii sportu, tylko trener jest nieodpowiedni. Postaraj się znaleźć źródło problemu.

Rodzicu – musisz o tym pamiętać!

Zasady dla rodzica – przed treningiem

 • Nie spóźnij się na zajęcia – nie ma nic gorszego, jak wejść na trening, który już się zaczął (zwykle tworzy się wtedy totalny chaos).
 • Brak butów czy wody do picia to niepotrzebny stres dla dziecka. Spakuj plecak dzień wcześniej.
 • Jeżeli możesz, to na trening przyjedź przed czasem. Pozwolisz wtedy dziecku zapoznać się z trenerem, salą, kolegami i na spokojnie się przebrać.

Zasady dla rodzica – w trakcie treningu

Czego nie robić w trakcie treningu dziecka? Przede wszystkim nie wchodzić na salę i nie rozpraszać dziecka w trakcie zajęć! Więcej dowiesz się z moich dwóch pozostałych filmów

Zasady dla rodzica – po treningu

 • Zachowaj spokój i pozwól dziecku na spokojnie zakończyć zajęcia oraz przebrać się w szatni. Nie organizuj kolejnego treningu, czy wypadu do sklepu zaraz po pierwszych zajęciach.
 • Zapytaj dziecko jak było i czy się podobało. Nie wymagaj odpowiedzi, jeżeli dziecko teraz nie będzie chciało opowiadać o zajęciach.
 • Nie każ dziecku podejmować decyzji tu i teraz, czy chce chodzić na dane zajęcia. Porozmawiaj z nim o tym na spokojnie w domu.

Zajęcia dodatkowe dla dzieci – czego oczekiwać i co jest najważniejsze?

 • Aby dziecko dobrze się bawiło – radosne i zadowolone dziecko będzie chętnie uczestniczyło w treningach, a w przyszłości chętniej będzie prowadziło aktywne życie.
 • Aby większość czasu dziecko spędzało w ruchu – długie tłumaczenia i wykłady na temat poprawności techniki są zarezerwowane dla dorosłych i specjalistów. Dzieci przede wszystkim powinny się bawić, biegać, skakać i nawiązywać relacje z rówieśnikami.
 • Dziecko po powrocie, powinno chcieć się nam pochwalić nowymi umiejętności lub chętnie szlifować umiejętności w domu – często ten efekt możemy zaobserwować po dłuższym treningu, gdyż dzieci często chcą się poczuć pewnie w tym co pokazują.
 • Aby ćwiczenia, które wykonują dzieci oraz nabyta wiedza, faktycznie miały sens i dawały korzyść – prawidłowy rozwój fizyczny, wzrost pewności siebie, umiejętność pracy w grupie, możliwość rozładowania emocji to podstawowe korzyści, które niesie za sobą regularne uczestnictwo dziecka w zajęciach sportowych.
 • Aby zajęcia miały dobrą atmosferę, a ćwiczenia były odpowiednio dobrane do wieku i umiejętności dzieci.
Z doświadczenia mogę śmiało powiedzieć, co jest głównym i najlepszym powodem, dlaczego dzieci wybierają konkretne zajęcia sportowe. Otóż, ponieważ są tam koledzy i koleżanki, z którymi dobrze się bawią. Czyli najważniejsze dla dzieci jest to, aby dobrze się bawić w dobrym towarzystwie, a nie zdobywać konkretne umiejętności. Nie można o tym zapomnieć szukając idealnych zajęć dodatkowych dla dzieci.

Film, na który trafiłem w sieci i który pokazuje, kto tak naprawdę decyduje na jakie zajęcia będzie chodzić dziecko:

Dołącz do grupy na Facebooku – Dziecko bateryjka | Pomysły na gry i zabawy ruchowe dla całej rodziny.

W tej grupie przedstawiam pomysły na ćwiczenia i zabawy, które pozwolą zaktywizować Twoje dziecko. Skupiam się przede wszystkim na sposobach, jak zaszczepić u dzieci chęć do ruchu, a nie na kompleksowych planach treningowych, które mają w 30 dni z naszego dziecka zrobić mistrza. Sprawdź i przekonaj się sama – to nic nie kosztuje.

Dołącz do grupy na Facebooku  – kliknij tutaj

Jak wybrać zajęcia dodatkowe dla dziecka – sprawdź mój webinar

Jeżeli Twoje dziecko zrezygnowało właśnie z treningów lub od dłuższego czasu nie potrafisz znaleźć zajęć sportowych, które zaakceptuje Twoje dziecko to zapraszam Cię do obejrzenia mojego webinaru. W tym nagraniu przedstawiam, jak krok po kroku wybrać idealne zajęcia oraz jak krok po korku przygotować siebie i dziecko do pierwszych zajęć.

Więcej szczegółów znajdziesz tutaj – Jak wybrać zajęcia dodatkowe dla dziecka – webinar

Masz pytania? Nie wiesz jak pomóc swojemu dziecku?

Daj znać w komentarzu. Chętnie pomogę znaleźć rozwiązanie.

Oceń artykuł
[Głosów: 2 Średnia: 5]

Check Also

Agresja w szkole film edukacyjny dla rodziców.

5 objawów, że Twoje dziecko mogło paść ofiarą przemocy szkolnej

Czy wiesz co dzieje się w szkole twojego dziecka? Czy podejrzewasz, że mogło paść ofiarą …

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

NOWOŚĆ!
Sprawdź E-book!

47 zabaw i ponad 150 pomysłów na aktywne spędzanie czasu z dzieckiem

Wypełnij formularz i zapisz 

się na webinar! 

Pobierz plan TABATA KILLER! 

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail

Dołącz do wyzwania deski!

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail