Esperal to tabletka przeznaczona do implantacji podskórnej
Od zarania dziejów ludzie z chęcią korzystają z różnego rodzaju używek. Jedną z nich, która niewątpliwie bije rekordy popularności już od wieków jest alkohol. Picie alkoholu wpisane jest w naszą kulturę i wiele osób nie wyobraża sobie świętowania bez wzniesienia toastu lampką szampana czy weekendowego spotkania ze znajomymi bez napicia się zimnego piwa. O ile spożywanie alkoholu kilka razy w roku w rozsądnej ilości nie jest niebezpieczne dla naszego zdrowia i życia, to regularne i niekontrolowane jego picie prowadzi wprost w szpony uzależnienia alkoholowego.
Leczenie alkoholizmu wymaga wiele czasu i poświęcenia, alkoholik musi zgłosić się na kompleksowe leczenie alkoholowe, w innym przypadku nigdy nie powróci do zdrowia. Poza bardzo istotnym elementem jakim jest psychoterapia, osoba uzależniona może również zdecydować się na wspomaganie leczenia metodami farmakologicznymi. Jedną z takich metod jest wszywka alkoholowa Esperal, która pomaga zachować abstynencję przez kilka miesięcy.
Kogo określamy mianem alkoholika?
Osoba uzależniona od alkoholu inaczej nazywana alkoholikiem, to osoba, która odczuwa niepohamowany przymus spożycia etanolu, mimo świadomości, że jest to działanie szkodliwe dla zdrowia. Alkoholik na początku powstawania choroby najczęściej nie zdaje sobie sprawy z wagi problemu, jednak z czasem, gdy choroba postępuje, zaczyna dostrzegać problem.
Na chorobę alkoholową może zapaść każdy, bez względu na wiek, płeć czy wykonywany zawód i nie ma to nic wspólnego ze słabym charakterem. Choroba alkoholowa to złożone schorzenie, które wymaga całościowego leczenia.
Jak przygotować się do zabiegu zaszycia alkoholowego?
Zabieg wszycia wszywki alkoholowej poprzedza wizyta lekarska, na której specjalista zbiera wywiad medyczny, dotyczący między innymi stanu zdrowia pacjenta czy przyjmowanych przez niego leków. Na podstawie takiego wywiadu jest w stanie określić czy osoba uzależniona może poddać się zabiegowi oraz jaką ilość leku należy umieścić w jej ciele.
Nie ma skomplikowanych instrukcji, które każą przygotowywać się do zabiegu, jest jednak jeden warunek konieczny, który gdy nie zostanie spełniony, wykluczy pacjenta z zabiegu. Osoba uzależniona musi zachować bezwzględną trzeźwość na co najmniej 24 godziny przed datą wyznaczoną do wszycia wszywki, a jeżeli w gabinecie lekarz stwierdzi, że jest inaczej, odmówi wykonania zabiegu.
Jak przebiega zabieg podskórnej implantacji Esperalu?
Zabieg wszycia wszywki alkoholowej jest nieskomplikowaną procedurą, która trwa około pół godziny i przeprowadza się ją na znieczuleniu miejscowym. Lekarz umieszcza tabletki z Disulfiramem pod skórą pacjenta, tuż przy mięśniu, a następnie zakłada szwy na powstałe nacięcie. Tabletki umieszczane są głęboko podskórnie po to, by pacjent odczuwał komfort w trakcie wykonywania codziennych czynności, ale również po to, by nie był w stanie samodzielnie wyjąć tabletek z lekiem.
Zalecenia po zabiegu wszycia Esperalu
Po zabiegu wszycia wszywki alkoholowej należy przede wszystkim odpowiednio dbać o ranę, by nie zaogniła się i nie wdało się zakażenie. Takie działanie pozwoli na prawidłowe zagojenie się miejsca zaszycia, co spowoduje brak blizny lub jej bardzo małą widoczność.
Wszywka alkoholowa Katowice – zalety zabiegu
Wszycie wszywki alkoholowej w naszym gabinecie https://esperalkatowice.pl/ znajdującym się w Katowicach to zdecydowanie korzystny wybór dla każdej osoby, która chce rozpocząć leczenie alkoholowe. Wszywka pozwala na zachowanie trzeźwości, jest dodatkową motywacją i „pilnuje”, by osoba uzależniona nie sięgała po alkohol.
Kolejnym jej plusem jest długość trwania – nawet do 12 miesięcy, co jest czasem wystarczającym na przyzwyczajenie się do nowej dla alkoholika sytuacji. Wszywka alkoholowa znacząco zwiększa szansę na zakończenie terapii odwykowej sukcesem, co potwierdzają osoby, które zdecydowały się na zabieg i już od lat żyją w trzeźwości.
Czy wszywka może wywołać jakieś skutki uboczne?
Minusy wynikające z zaszycia Esperalem, to głównie konsekwencje, na które naraża się sam uzależniony spożywając alkohol w trakcie trwania terapii. Objawy zatrucia alkoholowego pojawiać się będą za każdym razem, gdy osoba uzależniona napije się alkoholu lub spożyje produkt na jego bazie (na przykład syrop na kaszel lub tort nasączony ponczem).
Poza powyższym, organizm może nie przyjąć wszywki i odrzucić ją, zdarza się to jednak bardzo rzadko i wcześniejsze wyjmowanie wszywki przeważnie nie jest konieczne. Gdyby jednak pojawiły się jakiekolwiek niepokojące objawy, należy niezwłocznie zgłosić się do lekarza prowadzącego na kontrolę.
Skuteczność i czas działania Esperalu
Jeżeli terapia wszywką dobiegnie końca, a osoba uzależniona będzie czuła, że potrzebuje ponowienia zabiegu, istnieje taka możliwość, o ile lekarz prowadzący nie zauważy żadnych przeciwwskazań do tego. Wszywka alkoholowa jest najskuteczniejsza w momencie, gdy osoba uzależniona ma odpowiednią motywację do wyzdrowienia, chce tego i wie, że musi wiele poświęcić. W przypadku niechęci do leczenia i wyzdrowienia, najczęściej osoby uzależnione wracają szybko do picia po zakończonej terapii awersyjnej.
Jeżeli widzisz, że masz problem z nadużywaniem alkoholu i chcesz zmienić swoje życie na lepsze, nie zastanawiaj się dłużej – zgłoś się do naszego gabinetu http://esperalkatowice.pl/ i zapytaj o zabieg wszycia Esperal Katowice. Pomogliśmy już wielu osobom w odzyskaniu zdrowia i szczęścia, których nie można kupić za pieniądze!
Artykuł partnera